Atopický ekzémj u dvojročného syna

jajuska13
27. dec 2017

Syn má atopicky asi od 6 mesiacov. Teraz ma skoro 2 roky a takto ako dnes to ešte nikdy nemal! Vid foto. Skúšali sme rôzne krémy ale všetko len na chvíľku.maly je aj riadny jedak, zje kadečo a ha ho ešte aj kojím. Viem ze pri tomto ekzéme treba asi začať hľadať problém v strave ale je to ťažké nedá sa to odsledovat lebo aj keď ja nie som a nim a strážia ho starí rodičia tam mu dajú všetko. Ale nič také nejedol včera co by mu to takto mohlo spôsobiť. Skúšala som ho 3x po sebe 3dni močiť v ovsenom kúpeli. Aj to zabralo mal to lepšie a dva dni som nie a dnes ráno sa takto zobudil a celý deň to také ma. Mastim ho terez len indulonou. Mam ísť s nim na krv???

alias313
28. dec 2017

@jajuska13 ja mam atopicky e od 3 mesiacov..a teda keď som si natrela indulonu, išla som si zodrať ruky.ja som od mala chodím na kožné. v strave by sa malo vylúčiť kyslé,citrusy,čokoláda a plno plno vecí (keby som sa podľa nich riadila sedela by som v izbe bez okien,prachu a tak🙂 Oblečenie 100% bavlna,žiadna aviváž,atď atď. Ja som to vyskúšala aj cez stravu,ale absolútne mi to nepomohlo,skúšala som to 2 roky.
Takže má doma lieky a kortikoidy,keď sa mi to veľmi zhorší, použijem ich a za dva dni mám pokoj. ekzém sa mi dosť zhoršuje aj podľa zmeny počasia: dážď,sneh,slnko,....
Mne najlepšie skludní pokožku čierny čaj. Normálne uvar čierny obyčajný vrecúškový čaj, tak 2 dcl.nechaj vychladnúť a buď tým čajovým vrecúškom prechádzaj po podráždenej pokožke,alebo namoč gázu.najlepšie na noc,prejdi s tým po koži a nechaj len prirodzene vyschnúť,už neoplachuj, nenatieraj,nech to dýcha. Obleč staré pyžamo-čaj necháva fľaky...A smer kožné...
Mne mama keď som bola malá obväzom obviazala ruky,alebo mi dala na noc biele bavlnené rukavice,keďže som sa stále ráno budila krvavá..podvedome v spánku som sa vedela neskutočne doškriabať.a ten obväz a rukavice mi pomohli.

katrin21
28. dec 2017

@jajuska13 ked si z PD okresu, ja odtial tiez pochadzam, chod do tych Krušoviec.. tam je zakladňa Biohamonie, MUDr Šuch.. fakt vyskusaj.... neni to tak daleko, raz za 10dni vies dochadzat n terapiu, pomoze ti..., aj ja som tak chodila..sice s inym, ale on velmi dobre riesi prave ekzemy, psoriazu a pod.
Je to lepsie, ako kortikoidy, lekar kozny ti nic ine neda.... v stave akutnom, OK, ale na dlhodobe fungovanie je to velmi zle...
indulonou by som nenatierala, su specialne mliecka - kremiky pre atopikov, kupis v lekarni....

zuzkamargit
28. dec 2017

@katrin21 mudr such robi s justom, s tym urcite nesliapnes vedla 😉

katrin21
28. dec 2017

@zuzkamargit ja viem ze robi aj s Justom,ale to len doplnkovo... ja k nemu chodim od r 2010 ked mi pomohol so stitnou zlazou a som bez liekov....neskor mi pomahal davat do poriadku travenie a zbavoval ma tazkych kovov v tele....... prioritne ide o frekvencie, najdenie patogenu apod...a jeho znicenie frekvenciou, na ktoru reaguje... tiez odhali psych. pricinu , co sa v cloveku deje. mne teda vzdy presne povedal, co prave prezivam, az mi padla sanka 😀..
ja ho velmi odporucam.

loliki
28. dec 2017

@jajuska13 v tomto veku probiotika v kvapkach , vygoogli, syn uz prehltne tabletky tak je vacsi vyber. Ty si este probiotika nedavala nikdy? Ekzem nie je len o uprave stravy, ale o uprave crevnej mikroflory.

lenka13021
28. dec 2017

moja dcéra mala taký ekzém na tvári. Na tento stav pomôže naozaj kortykoidna masť. Do päť rokov sa jej raz za čas, taký vyhodil a potom sa jej ekzém stratil. Alergiu jej vtedy na nič nezistili.Akurat vodu na kúpanie sme museli prevarat dať, inak sa Full celá vyhodila. ekzém sa opäť sa objavili v puberte, keď mala 15 rokov, teraz jej zistili alergiu na mliečnu bielkovinu. Ale aj keď sa vyvarujte tomu, tak teraz v zime sa ide zoskrabat.

minyminy
28. dec 2017

@jajuska13 ahoj ... zajtra ti napisem. Spravu

zazalienka
29. dec 2017

Ahojte, ak môžem pridám sa aj ja s mojim ekzémom od 2 rokov ( mám 43), vcelku celý život s tým bojujem ( ja "iba" na prstoch rúk, ale kvalitne).. tiež odporúčam čistú 100 % bavlnu, nič tmavé.. ja nemôžem absolútne citrusy akéhokoľvek typu, po mandarinke masaker, krvavé boľavé rany, kyslé veci, uhorky sterilizované, všetko čo je šťavnaté.. antihistaminikum treba brať dlhodobo, nie len pár dní, aby sa koža ukľudnila.. takisto balneum oilatum, pokiaľ je výsyp suchý, pokiaľ je to mokvavé, tak nekúpať.. a kortikoidy.. u mňa jedine triamcinolon e zaberá , bez neho by som to nedala.. a teda kortikoidy nezabíjajú, radšej kortikoid ako trápiť dieťa.. pár dní na preliečenie.. do mňa od detstva ládovali hydrocortisony, dexamethazony a všelijaké masti aby som sa ekzému zbavila a teda som tu, v poriadku, všetky orgány funkčné, nenechalo to na mne ujmu.. ten pohľad na malinké bolí aj mňa, deti by sa nemali takto trápiť..
u mňa je zrejme aj kus dedičstva po dedkovi - bol silný psoriatik.. ja mám stavy kedy ani pero neviem chytiť.. nemôžem robiť hociakú prácu, mám obmedzenie na celý život.. kto to nepozná, nepochopí.. Smrdáky sú fain, ale tam treba tak ako som bola ja, tuším na 6 týždňov.. pre atopické deti bola nedávno aj Trávnica, ale tú úspešne zlikvidovali a zrušili.. biznis..
ekzém nie je liečiteľný, je len koordinovateľný a utlmiteľný..

danette
29. dec 2017

@jajuska13 neviem, vraj stačí aj intolerancia nejakej potraviny, alebo keď je dieťa choré ako náš teraz. Jeho napríklad testovali aj na vlašský orech a výsledok bol negatívny. Ale všimla som si že keď zje orechy tak občas zareaguje na ne. Ale nie vždy. Synovec má histaminovu intoleranciu. Celkovo sa mi zdá že keď zje viac takých potravín histaminovych tak sa mu to môže zhoršiť.

danette
29. dec 2017

Ináč neviete mi tu baby niektorá poradiť či sa môže ventolin užívať súčasne s Aerius? Malý totiž momentálne berie ventolin a pamycon do nosa. A veľmi sa mu zhoršil atopicky ekzém. Tak by som mu chcela dať Aerius ale neviem či môžem, zabudla som sa opýtať lekárky 😕 veľmi ma suchú pokožku a dokonca aj genitálie, čo predtým nikdy nemal. Ja už neviem či to je z tej choroby, či z pancuch a zimy, alebo z koláčov vianočných.... Jedol pernicky, aj orechové...

maykaaa1122
29. dec 2017

skus pouzit bepanthen..nam pomohol..inak z masticiek uz neviem poradit

peter2404
29. dec 2017

@jajuska13
Kremy su volne predajne, vid magister.sk.
Neviem odkedy su vhodne kupele v smrdakoch, viem ze 5r dieta moze absolvovat kupel asi 5 min v sirovodikovej vode 1x tyzdenne, s rastucim vekom sa frekvencia zvysuje. Jedna procedura stoji 12e. Samozrejme pobyt hradi aj zdravotka pokial vam da lekarka papier...
Co sa tyka stravy viem o tom, vsetci to hovoria, avsak mam pocit ze pri mojej dcerke toto nefunguje. Zlepsenie je vplyvom rocneho obdobia (a pravdepodobne aj rastucim vekom), udrziavanie stavu tak aby sa nezhorsoval maste a kupele..

annaanna
29. dec 2017

Pri chorobe sa stav zhorsi. Koza si tvori kyselinu mliecnu a tato ju okrem inych veci okysluje.... ak sa kysel ml netvori resp malo ... koza je sucha casto zapalena. Kozi treba dodat tuto jej zlozku. Nepomozu indulony lipobade atd ale madt ktora obsahuje urcete mnozstvo kys ml. My ju na predpis dostavsme od dr a toto nam pomaha a dcera ma krasnu kozu. Obsac sa jej vyhodi cerveny suchy flak a natieram ichtiolom

annaanna
29. dec 2017

@annaanna pisem na mobile. Preklepy

annaanna
29. dec 2017

@katrin21 oblecenie biele a bavlna. My sme sa na zaciatku liecili na kramaroch... asi rok. Jedna katastroooofa. Dcera vedela prve slovo nie mama ale lipobase. V noci som nespavala a davala pozor aby si neskriabala rucicky. Predpisali kortikoidy, kozu na nich mala ako stara baba. Potom mi nemenovana dr povedala ze si musime zvyknut a ze je to cely zivot. Odisli sme k inej dr a ta dala ma to 6 alebo 8 tyzdbov. Uz neviem presne. Pozerala som a neverila som jej lebo ved cely zivot. Fakt trvalo tu dobu aby sa stav jej koze zlepsil a je to pomaly sedem rokov. Ma peknu kozu o ktoru sa starame ale zasa nie nadmieru. Proste natierame co nam dr predpisuje atd. Klop klop. Pan boh zaplat za tutu nasu pani dr. Co mi ona pivie dodrzim na sto percent a doteraz velmi uspesne

bibistec
11. jan 2018

Vylucit mlieko a ty ked kojis tiez. Nevyhovaraj sa ze je to tazke ved ide o tvoje dieta. Dietovat treba

sunshine85
11. jan 2018

@peter2404 ahoj..ako prebeha liecba v smrdakoch?dakujem

mariposa12
11. jan 2018

Ja natieram dcéru s balea med 15%urea.. je.ozaj výborný

pictbridge
11. jan 2018

My sme s atopickym ekzemom bojovali od narodenia do troch rokov. Mali sme ho aj horsie ako vy . Az do krvy. No nam pomahal jedine advantan . Masticka. Od troch rokov sme silny alergici vraj to tak byva poväčšine z atopikov. Alergia brutalna od minuleho roka to mame 8 sem sezonny astmatici. Tak uz sa len modlim nech s toho vyrastieme.

peter2404
11. jan 2018

@sunshine85
ahoj, dcerka mala nasledovny rezim - 5x tyzdenne procedury, pricom sa striedal kupel v sirovej vode s kupelom v hypermangane a v vyluhu z ovsenych vlociek. k tomu lampu (solarko) a raz tyzdenne slapanie v studenej a teplej vode..
pokial tam das dieta na kupelny pobyt budu mu striedat tieto tri kupele. podla mna vsetko okrem siroveho kupelu si vies spravit sama doma..
je vsak moznost ist na vstupne vysetrenie a dohodnut sa na tom, ze si zakupis len kupel v sirovej vode, jeden stoji cca 12e..

slecna0071
11. jan 2018

Tiez mame ekzem..Tak na nohach presne.asi od pol roka a mame dva r..strava je biedna lebo nevieme vobec z coho to je a po advantane to preslo na par dni a ma to vkuse ..dnes mi prisla masticka skin cap,neviem ci ste o nej poculi...no lekarka vravi len vylucovat..ale obj.skm nas na alergo (skor nas dr.nechcela poslat) a v pondelok tam ideme len na vela potravin nemozu urobit testy lebo je maly este...podla mna mlieko alebo lepok..to sa nam nepodarilo vylucit..potom dam vediet sko sme pochodili

sunshine85
11. jan 2018

@annaanna aj vies co to je za mast?
@slecna0071 v skin cape objavili kortikoidy a v mnohych krajinach je zakazany.tak bacha na tento "zazrak"

@peter2404 a cim ju natierali?liecba bez kortikoidov bola?

sirell
11. jan 2018

@jajuska13 Moj syn mal podobny stav. Boli sme na koznom, Dr. predpisala kortikoidny krem, pomohlo a vylucili sme pancuchy. Namiesto pancuch som nakupila bavlnene leginy (take co nosia dievcata) a odvtedy sa stav zlepsil, staci len pravidelne premastovat obycajnym mastnym kremom. Davam aj antihistaminika. V lete exem na nohach nema vobec, tento rok aj v zime len minimalne, ale uz druhy rok sa trapime s exemom na prstoch ruk.

peter2404
11. jan 2018

@sunshine85
ano bez kortikoidov, mala 3 maste, jedna bola kyselina mliecna, druha ichtyolova mast a tretiu si uz nespominam..
je tam fakt dobra a ochotna doktorka, asi najlepsia na slovensku na atopicky a psoriazu, dr. masarovicova - alena.masarovicova@spapiestany.sk , skus sa spytat priamo jej

anketkarka
11. jan 2018

Aj moja dcera ma atopicky....alergiu podla testov nema, ale tiez som si viedla presny dennik, ze co vsetko jedla doma aj v skolke, aby som odsledovala co jej to sposobuje. Nasa kozna nema rada hormony, takze nam poradula borovu vodu namiesanu v lekarni na upokojenie a po zaschnuti premastit mastnym kremom a ked vsiakne, tak este aderma reparacny krem. Ten v nsjhorsom stave aj milionkrat ak je to potrebne. Mam ho stale doma a aj ked sa v noci zobudi a skriabe, tak hned natieram. Je to vlastne krem s vytazkom z ovsa. Aj taketo brutal cervene flaky nam vie ztiahnut, ale par dni mazeme aj kazdu hodinu a sme v suchu. A probiotika sa nam osvedcili Infant dophilus. Je to prasok s odmerkou a zamiesam do maleho mnozstva vlazneho jedla.

susanne6
11. jan 2018

@jajuska13 ahoj, moj je sice alergik,ale potraviny sa mu nepotvrdili ziadne, len pele,roztoce,pes a macka. A exem ma v poslednom case len od zmeny kozmetiky. Pouzivam iba nivea senzitiv a mast zabera protopik. Ten nie je kortikoid a je na predpis.

peter2404
12. jan 2018

mojej dcerke pomaha kupanie v studnicnej vode, je to dost rozdiel oproti chlorovej vode z verejneho vodovodu..
okrem toho som dcerke zabezpecil zvlhcovac a cistic vzduchu v spalni pre deti,snazim sa ich drzat v dokonalej cistote, z toho dovodu v tejto miestnosti okrem posteli pre deti nic nie je, hracky a ostatne veci maju v inej miestnosti..
hladal som vselico mozne co by mohlo dcerke pomoct, napriklad v nemecku vyrabaju bielizen a postelne pradlo s obsaom striebra.. ci to ma nejaky prinos neviem, urcite to vsak stav nezhorsuje. su to vsak nenormalne drahe veci..

rrybka
12. jan 2018

Dobrý, my používame A DERMU EXOMEGA na premastovanei je vyborny, a zmenili sme detsky prach na rakusky Imressan, je to hygienicky prasok pre citlivych ..ked je treba ale to uz velmi malo tak lokalne lokoidom najmensim

natikasim
12. jan 2018

Ahoj keď som videla tú fotku čo si pridala tak ti poviem, že takto isto vyzerala moja dcérka ale ona to mala na celom hrudníku na rukách na brušku a na nohách. Nič od kožného nám nepomohlo nič! ešte náš stav zhoršilo a kedže som nechcela dávať malej kortikoidy tak som skúšala sama. Poviem ti že mne tu na MK mohla mamička ktorá sa vola kamzyk po 3 mesiacoch malej na základe jej rád zmizol ekzém a vrátil sa len 2 krát ale to som už vedela že čo mám robit a mala som to pod kontrolou. Rady od nej naviac pomohol obyčaná zinkova mať fialová gencianová violeť a dieta. Zabralo. Teraz malú už len udržiavam kozmetikou A derma Exomega krémy ktoré majú napísané v názve emiliencium. Verím, že Vám už bude len lepšie a a stav sa Vám zlepší. Veľa trpezlivosti Vám prajem...

smoni
12. jan 2018

Je vhodné začať riešiť problém zvnútra, konkrétne začať od čreva, veľa kožných prejavov je signál tela práve s nedobre osidlenou črevnou mikroflórou. Po dlhodobých skúsenostiach by som odporučila probiotika (za mňa najlepšie LR, majú mnoho pozitívnych účinkov). S tým začať.
Keď budem na PC prepošlem kauzalistku dievčatka s podobným problémom.
Na vonkajšie použitie vám tiež pošlem link na prírodné produkty s výbornými výsledkami