Autizmus a metabolické vyšetrenie

20. aug 2023

Dobrú deň môže sa na základe metabolickeho vysetrenia zistiť autizmus u ročného dietata ? Sú tam priamo na to odbery alebo niečo?

sasa1310
20. aug 2023

samoszrejme, že nie

kacena4
20. aug 2023

keby sa tak jednoducho (z krvi) dal zistit autizmus mali by sme to vsetci omnoho lahsie a deti by nemuseli chodit na niekolko hodinove pozorovania ku klinickemu psychologovi ktory s pomocou testov zisti ci vyvrati dg.

vahcaac
20. aug 2023

Kiežby. Bohužiaľ je cesta k diagnóze oveľa oveľa zložitejšia

autor
20. aug 2023

@kacena4 ďakujem lebo googlila som čo sa zisťuje z mestabolickeho vyšetrenia a par článkov sa spájalo s autizmom 😊

sara07
20. aug 2023

nie tak lahké to nie je , je to séria testov + séria dotaznikov
metabolické vyšetrenia to je len štádium vyskumu nič viac

autor
21. aug 2023

@sara07 ďakujem za objasnenie od kedy sa malá narodila ma nejaké zdravotné problémy stále hľadám nejaké informácie chodím z vysetrenia na vyšetrenie stále rozmýšľam mam strach výsledky z genetiky prídu až za 9 mesiacov a vidím ze niečo nieje v poriadku

katus87
23. aug 2023

Keď začínate s vyšetrením na autizmus, chodíte od lekára k lekárovi. Aj my sme boli na metabolike, kde nám vysvetlila, že úpravou stravy jej vieme pomôcť. V tele je všetko zo všetkým poprepajane.

autor
23. aug 2023

@katus87 nie nie zatiaľ priamo autizmus nie budem mat ešte len rok ale teda vôbec sa neusmieva nereaguje na meno neteší sa z ničoho keď zbadá starsiu sestru ze sa ide s nou bláznit ani keď ju dáme na hojdacku žiadna emócia nič ide si svoj svet cely deň najradšej je keď ju necháme tak ani na rukách ze pomojkat sa pritulit nič ani nechce blabotat bud je ticho alebo kričí
Na metabolické vysetrenie ideme lebo ma 11 mesiacov a 18 kil plus ma aj iné ťažkosti

katus87
24. aug 2023

Držím palce aby všetko dobre dopadlo ❤️

sara07
25. aug 2023

ale dg na autizmus vám vie potvrdiť len pedopsychiater prípadne psycholog
v 1 roku ti daju max podozronie , od toho 3 roku , niekedy sa uzatvara hlavne vo svete od 6-do 11 rokov , každé dieta je iné
môžete mať klude dysfáziu nemusí ist hned o autizmus
genetika je doplnkové vyšetrenie a nie každý mudr ho berie do úvahy
možno by ste mali začat cvičit vojtovu metodu a nestracat čas

autor
25. aug 2023

@sara07 cvičiť chodime len nie vojtovu ale klasické rehabilitácie keďže ešte nechce stvornozkovat ale to pripisujem tej váhe
Ma aj 6 prstek na nohe zväčšené oblicky dioptrie +2.5 na oboch ockach preto sa bojím akejkolvek zmeny správania alebo pomalemu vývinu veľmi si ju všímam co robí ako sa správa

sara07
25. aug 2023

nájdi si tu mamičky čo cvičili vojtovu metodu aky majú na nu názor , klasické rehabilitácie vám kto dal na akom vyšetrení, iné lahšie stavy dávaju na vojtovu rehabilitaciu

autor
26. aug 2023

@sara07 neurologická nás poslala cvičíme tam zatiaľ len aby sa dala n 4

sara07
26. aug 2023

skusila by som názor iného odborníka ešte, stratíte čas totiž ktorý ti bude chýbat ,niekde kde cvičia vojtovu čo by povedali, za iný názor u mudr nič nedáš
my sme tak doplatili a potom nám tie dva roky šialene chýbali

autor
26. aug 2023

@sara07 skúsim pozrieť ci u nás v meste je ešte nejaký detsky neurológ ďakujem