Bábätko nepriberá

lijanajanka
17. aug 2018

Ahojte mam 8.5mes chlapceka a dlhsie si vsimam ze nepreberá. Na poradni povedali ze ok ale ked som ho dnes vázila mal o 50g menej ako pred 20 dnami!ked som volala k dr. ze nechce 2 tyzdne prikrm ze to z tepla uz je to 3 týždne. A chudne teda nepriberá. Má okolo 9kg vzdy bol s vahou o2 mesiace dopreduKojím. Idu zubky a je pohyblivejší. Navyse ma nejaku zltú gélovú stolicu.mate s tym niekto skúsenosť?

pribinak
17. aug 2018

Ano, je teplo, menej chuti jesť, dieta je pohyblivejšie + zuby. To vsetko spolu moze byt dovod, ze nepreberá.
To aku vahu ma tvoje babo v 8mes, moj syn nemal ani v roku.
Podstatne je vi dieta celkovo prospieva a váha je len jeden faktor - ukazovateľ.
Pokial inak dieta prospieva, tak je vsetko OK

katrin21
17. aug 2018

Ak zacal stvornozkovat, hybat sa, je to normalne..stolica moze byt zo zubkov, ale ak by sa ti nezdala, daj spravit vyter a budes vediet..

misinka0611
17. aug 2018

Moj v 10 mesiacoch mal 8,1 kg. Za 2 mesiace pribral 100 gramov dr. povedala ze ak mu chuti jesť je to OK on je nonstop v pohybe.

mogaa
17. aug 2018

Je uplne normálne ak dieťa stagnuje, to nie je ako v prvých mesiacoch ked musel priberať, od 6.mesiaca to ide pomalšie....Ak mu idú zubky je prirodzené že nechce papať, treba len vydržať....problém je, ak nechce nič jesť ani piť - aj to býva pri zubkoch. Ak ho doktorka pozrela že je ok, tak je ok. Zachvíľu je tu september, bude chladnejšie, možno začne viac papať alebo konečne narastú zubky🙂

lijanajanka
autor
17. aug 2018

Snad bude ok. Je predcasniatko mal 2470g a ryyychlo priberal tak som teraz s toho prekvapená...aj plienocky ma malo ciknuté...nerada by som isla na umele mlieko..😔

misinka0611
17. aug 2018

@lijanajanka tak to by som skor riešila dehydrataciu ako priberanie

lijanajanka
autor
17. aug 2018

@misinka0611 ano ked som volala k dr ze malo cika a ostava mu ruzovy flak v plienke tak mi povedala obrovsku novinku" to ked msli pije"a buch telefónom...

misinka0611
17. aug 2018

@lijanajanka čítam ze kojis + tuhá strava. Dávaš aj piť ? Vodu?

lijanajanka
autor
17. aug 2018

Prikrm odmieta uz 3 tyzdne. Papa len vecernu kasu trocha, robim mu taku tekutu nech mam co najviac vodicky. Laktacna mi povedla vodu az po1 roku...

grelu
17. aug 2018

@lijanajanka a ako casto kojis?...v tychto teplach mu musis davat pit

danula.ch
17. aug 2018

@lijanajanka Ahoj, aj my riesime váhu. Keď idu zúbky je to hrozne, vtedy sa ani dojčiť nechce, musím odsat a dokrmit lyžičkou. Vodu ale dávame už od začiatku leta, samozrejme až po papani. Môj má 6,5 mesiaca a za posledný mesiac nepribral, váži ale na rozdiel od tvojho iba 6200g. Tak mame nasadenu nejakú vysokoproteinovu výživu a aj tu odmieta, ako vlastne všetko okrem MM s vody. Takze neostáva iné, ako striekacka a budeme dúfať, že mu potom už aspoň rebrá nebudú trcať. ..... Hlavu hore, ste na tom ešte dobre 😉

janulka2811
17. aug 2018

Neboj,bude dobry.
Je teplo,idu zubky,urcite sa hybe viac ako pred mesiacom.Ak ti pije mliecko,tak mu staci,hlavne nech nieje dehydratovany,to je najdolesitejsie.
Tebe tiez nechuti urcite jest viac ako 2x denne a u maleho je to iste.

misinka0611
17. aug 2018

@lijanajanka Hm laktačná nelaktacna keby mi dieta necikalo skoro vôbec a malo ružový flak v plienke tak vodu dám. Dieta mas dehydratovane a v lete.. to nie je sranda. Ja síce nekojim ale mne maly 11m. vypije 500ml+ a plienka každá pocikana. Jesť ked nechuti OK v lete s týmto sme sa stretli skoro každá ale tekutiny to je základ. Aspoň polievky robit každý den nejakú dat kým neprestane strajkovat. Ale teda opýtaj sa laktacnej co mas robit z môjho hľadiska bie je je OK nedať dietatu tekutiny len preto ze povedala laktačná a nemyslím to v zlom.

elizita
17. aug 2018

@grelu vodu az po roku? To je co za k**nu ze sa to uz inak ani neda nazvat.. skoro 9 mes decko nedostava vodu len materske mlieko? Toto je uz cista psychiatria, sory

misinka0611
17. aug 2018

@elizita Nechcela som to tak tvrdo napísať ale mas pravdu. Hneď by som bežala dietatu dat tekutiny.. este leto je ☹️

ivd
17. aug 2018

@elizita cudovala by si sa, ale ano, az po roku to dieta extra vodu naozaj potrebuje. Do 6 mesiacov by nemalo mat ziadne ine tekutiny okrem mlieka a nasledne az do dovrsenia 1 roku sa odporuca iba par glgov vody denne aj to skor preto, aby si dieta zvykalo na tu chut. To len u nas je tak velmi zauzivane, ze hned detickam davame cajiky a kadeco ine.

sunnyhoney03
17. aug 2018

@ivd nam dr odporucala davat vodicku v takych teplach po lyzickach ked mal maly 2-3 mesiace takze urcite ked ma dieta 8m tak potrebuje aj tekutiny zvlast ked su horucavy aby nebol dehydrovany aj ked je dojceny....

misinka0611
17. aug 2018

@sunnyhoney03 Ja si tiez myslim ze treba jedna vec je ze je dojceny a vec druha te prebaluje suché plienky.

ivd
17. aug 2018

@sunnyhoney03 prave materske mlieko predsa poskytuje malemu tekutiny. Ked je sucha plienka, musi pit castejsie. Citala som o tomto velmi vela (nie na forach, ale clanky od odbornikov a studie) a do 6 mesiacov nasa mala nemala vodu a ani ju nepotrebovala. Ked bolo teplo, dala som jej mliecko castejsie (to uz bola aj na umelom vtedy) a plienky boli mokre az az.

tiimka
17. aug 2018

@lijanajanka ja kojim, mala ma 8 mesiacov, no vodu aj cajik davam a viac krat za den, hlavne ked spapa prikrm tak sa napije, mam pocit ze po tom prikrme ma chut sa napit, akokeby vysmadla vtedy, no nijako mi to nepokazilo dojcenie, praveze by som bola rada kedy sa dojcila menej, aspon v noci, aj mlieka mam dost, niekedy az pri moc, takze sa neboj dat vodu alebo cajik. Mozno v tom teple ti nechce prikrm lebo sa citi potom moc smadne, lebo nedas mu napit sa, tak sa radsej chce dojcit. Isto sa neboj dat vodu. Jedna znama mala tiez taky nazor, do roka ani kapka vody, a to boli tiez riadne horucavy vtedy, male casto plakavalo, mozno od smadu a dieta ma teraz problemy s oblickami, ale ci to bolo z toho neviem, no nie som jedina co to takto zhodnotila. Tym nechcem strasit ani povedat ze je to tvoj pripad, ty si mama, len hovorim moju skusenost.

olifcek
17. aug 2018

moja mala mala 9 mesiacov... na 98 percent je na mojom mlieku, vela sa hybe, uz chodi na dvoch okolo nas, stale vela stvornozkuje, chvilku neobsedi... neviem ale, aku ma vahu... naco aj? je pekna, nevyzera, ze trpi hladom, neriesim, ze za den zje jednu, dve, tri lyzicky prikrmu... zubkov ma 6, idu dalsie. dojcim na poziadanie, ziadne casove intervaly, az si hodku neda, nukam ja, neodmietne, hoc len si cucne, je to i od smadu. ved ak je to dieta spokojne, naco hladat trable??
dokonca mi kaka obden, ci az na treti den... co je ok, kedze je skoro iba dojcena... konzistencia ako vyzivka, ci nugerka,., niekedy, az urobi vynimku a spapa viac ltziciek, i pevne vykaka. brusko tvrde nema, poprdkava, je stastna a spokojna..vodicku davam z kohutika v pohariku, krasne pije, u nas flasu nenajdes 🙂 az by vodu nechcela, tak mliecko staci, prva dostala vodicku az jej druhe leto v zivote. no sofinka si ju pyta... niekedy sa napije viac, ibokedy sa len hrat s vodou chce 🙂

vazit budeme a v septembri na poradni... uzivaj si materstvo 💗

necitala som reakcie, reagujem iba na uvodny prispevok 🤗

jana_eyre
17. aug 2018

urcite pridaj vodu, lebo flak oranzovo/ruzovy je uz znak dehydratacie..

lijanajanka
autor
17. aug 2018

Davala som vodicku ale ma upzornovali ze si stym zbytocne zaplaca zaludok materske mlieko je z 90neviem kolko % voda atď....dam mu zas vodičku

lijanajanka
autor
17. aug 2018

@jana_eyre ano aj mňa to samozrejme napadlo preto som telefonovala k dr. A zvysok som pisala..
To ako popišem v telefóne znak dehydratácie a ona na to nič!? Ze to je ok!!ked som nepochodila u dr kontaktovala som laktacnu........

jana_eyre
17. aug 2018

@lijanajanka vklude davaj vodu, je uz dost velke.. ja sa vzdy riadim tym, ze ked sa babo zacne postupne ucit na normalnu stravu, ma sa zacat ucit aj na normalne tekutiny.. ked su vysoke teploty tak o to viac je to ziaduce.. drzim palce..

ivanapetrasova
17. aug 2018

Ahoj, váhu má peknú, že nepapa prikrmy nevadí a vodu by som v kľude dala. Kojim deti dllllho (staršieho vyše 3 rokov, mladšiu teraz už vyše 2 rokov), vodu som obom dávala od cca polroka a priberaniu ani kojeniu to neuškodilo 😉

jana_eyre
17. aug 2018

@lijanajanka inak mozno by som sa poobzerala po inej pediatricke, ktora nebude nervozna pri otazkach..

elizita
17. aug 2018

@ivd no tak to sa teda cudujem, ano.. pretoze dieta v tom veku nie je uz vylucne kojene... je rozduel, ked do tych 6mes sa koji aj 6,7 krat denne, hlavne v tychto teplach si viac pytaju, kde ma zarucene dostatocny prisun tekutin, mnozstvo je v pomere k telu velke, narozdiel od 9 mes decka..

anka8811
17. aug 2018

Presne ako pisu maminy treba vodu ponukat a teraz v lete obzvlašt(som detska sestra) a kludne z poharika ,lyžičkou nemusi to byt z flašky

beky1813
17. aug 2018

Daj mu napit, evidentne mu materske mlieko nestaci. Keby som sa mala riadit mudrymi radami o vode, tak moja pol rocna je vkuse dehydrovana