Biele fliačky na chrbáte 7 ročného syna

lienkafoj
30. sep 2013

Nie je to vitiligo!!! Syn (7 rokov) ma chrbat posiaty takymito fliackami. Neohranicene, vytvaraju sa tak ze koza sa zvlni, zacne shnut, zruzovie a potom zacne blednut. Ma tym posiaty chrbat, dekolt a uz aj na tvari ma dvoch adeptov. Ako na ne? Na koznom sme boli aj na alergologii, vsetky krvne testy su ok. Asi zmenim lekara - mate oskusaneho alergologa alebo kozneho? Ma atopicky ekzem ale toto nie je AE!

limetka80
6. dec 2015

Ahojte aj môj syn ma od leta biele flaky po tele, má ich na lícach krku trupe rukách aj nohách, podobné sú týmto na foto. Nám kožná povedala, že ak by to bola pleseň, určite by mal max na trupe a chrbte, na nohách a rukách nie. K tomu má ešte také suché ložiská ako ekzémy sú rôznej velkosti od velkosti spendlikovej hlavicky max po velkost dvojcentovky aj tie biele flaky su max velkosti dvojcentovky. Dr. tvrdí že vraj ide o docasnu stratu pigmentu ale nevie z coho. Tie suché loziska tiez nevie co su, natierali sme ich nejakou narábenou mastou ale nepomohlo. Teraz mame ist na odber vzorky koze na diagnostiku. Samozrejme syn panika hroza ja teiz. Tak sa obzrieme asi po inom dr. ☹

namislena
9. sep 2016

@limetka80 ahoj limetka,prosím ta prišli ste nato čo tie flaky sú?moja dcérka 5 rokov ma také biele suché fliačky sú na dotik aj také drsné má ich po ruke,na stehnáh a už aj na líci :( som stoho velmi neštatna:(
pomohlo vám niečo ak áno čo?zmizlo to ,alebo sa to vracia,prosim vás o radu som zúfala.dakujem,,,,,,,

lussyka
9. sep 2016

@namislena toto presne ma náš malý..má to iba v lete... a kožná mu na to dala mastičku.. len teraz neviem ako sa volá /môžem ti napísať ked prídem z práce/ a zmizlo mu to tým... povedala že je to nejaká kožná pleseň..

dadulkaf
9. sep 2016

Mne sa takéto fliaciky objavili v 6.triede na ZS. Na kounom mi diagnostikovali Pytoriasis versicolor. Dali mi na to dve smradlave vodicky a na noc krém Canesten. Po čase sa to objavili znova a liečba bola rovnaká. Odporucali používať len bavlnené obleceniea menej vrstiev oblevenia hlavne v zime, kvôli poteniu. Odvtedy ak sa mi to objavi tak si to natieram už len krémom Canesten a do 4 di mi to zmizne. Ja dom to zdedila po otcovi, ten t tieu maval, on sa liecil sirnym bahnom- kupelmi vo vami. To bahno hrozne smrdi. Nedávno sa mi flaky objavili znova. Chcem skúsiť to bahno, davaju do neho teraz nejakú borovicovu aromu tak uvidím, ako to bude voňať.

limetka80
9. sep 2016

@namislena natierala som ho tými narábanými masťami, podstúpil biopsiu s negatívnym výsledkom, odbery výtery negatívne, dietu s vylúčením alergénov, že vraj asi reakcia pokožky na zápalové ochorenie v tele 😖,, iného lekára sme neriešili, pre syna tie hokusy pokusy boli stresujuce, odrádza ma prístup keď pacient je pokusný králik a zdroj financií, nechala som to, kúpila som sírové aj ichtamolové mydlo/PONIO/ tým sa umýva, teraz v lete ho opalilo tak tie flaky nie sú tak viditelné 😢

namislena
10. sep 2016

@lussyka bola by som ti velmi vdacna

namislena
10. sep 2016

@limetka80 a pomáhajú tie mydlá?moja malá je teraz taktiež dosť tmavá,ona to má vyditelné,včera som snou zašla na kožné ,no nevedeli čo to môže bit tak jej zobrali vzorku o tyžden by sme mali vediet čo to je,,dúfam;)
Zatial jej nato vypisala telove mlieko EXCIPIAL U LIPOLOTIO+UREA
a ešte olejček do kupela LINOLA FET ÖLBAD
Ked pomôže dam vediet.

limetka80
10. sep 2016

@namislena budem čakať, trošku sa mi zdá že to ponio pomohlo nemá tie ložiská suché, ale pigment tam stále chýba, to sa asi zo dňa na deň neobnoví :(

monka_m
10. sep 2016

Ahojte. Mava to aj moj mladsi brat, ma 36 rokov a je to kozna plesen. Zdedil to po otcovi. Ma to v urcitom rocnom obdobi. Vtedy SI to natiera canestenom. Moj otec Sa Toho tiez zbavil tym syrovym kupelom. A tiez nesmie nosit ine oblecenie ako z bavlny.

namislena
7. feb 2017

@lienkafoj
ahojte,,dobry den,,,
prosim o pomoc,radu,,mojej dcerke kozna lekarka diagnostikovala pytiriasis alba,,ma to na rukach,jeden fliacik na tvaricke,ale uz som si vsimla ze to prechadza aj na nohy,prosim ta vyliecili ste sa stoho,zmizli tvojmu synovi tie flaky po tele? Prosim cim ste natierali?co limohlo?som zufala :(
Kozna lekarka nam predpisala taky olejcek do kupela,a telove mlieko myslim tu kyselinu mliecnu,,no nic nepomaha vobec,skvor ma este viac,,
dakujem za kazdu radu,budem velmi vdacna 🙂

limetka80
7. feb 2017

@namislena nakoniec sme prestali natierať mastičkami od kožnej, občas sa umyl tým ichtamolovým mydlom /PONIO/, prastala som to riešiť, len to stresovalo syna aj mňa, teraz ma na nohe cca 4 malé fliačky veľké asi 0,5 cm, na ruke má škaredú jazvu po biopsii, ktorá i tak nič neporiešila, vrátiť tak čas, asi by som to už tak neriešila, ale strach bol veľký

anina3
1. jún 2017

@limetka80 mozem sa spytat ako ste dopadli s tymi bielymi fliacikmi? dakujem

limetka80
2. jún 2017

@anina3 poriesilo sa to samo postupne sa vytratili

anina3
4. jún 2017

@limetka80 naozaj? takze ste nic neriesili? super, urcite vam odlahlo. Moja ma na nozicke, ten nemizne vobec a dnes som nasla dalsie na nozicke a na chrbatiku, dufam, ze aj jej to nejak zmizne ze sa to same poriesi, mam obrovsky strach.

limetka80
5. jún 2017

@anina3 nie nič som viac neriešila, nechala som to tak, mala som tiež strach a stresovalo to aj syna, lebo sa mu na telesnej posmievali, ale skúsili sme čo sa dalo, ďalšie pokusy som nechcela na ňom skúšať, tak sme to nechali tak a poriešilo sa to samo. Aj po tom čo sa fľaky vytratili, som sa obávala, že ich možno bude vidieť v lete keď ho opáli, že osanú svetlejšie miesta, ale vôbec. Verím, že aj u Vás sa to samo porieši.

anina3
5. jún 2017

@limetka80 dakujem velmi pekne za pobzbudive slova.Prajem vsetko dobre.

martinko20
27. okt 2018

@lienkafoj dobry deň,
@lienkafoj

martinko20
13. nov 2018

@mima777 dobrý večer, skúsim šťastie nakoľko je toto stara konverzácia:D mame niečo podobné na tvaricke. Kozna tvrdí,ze pityriasis alba. No mam strach lebo máme v rodine vitiligo. Prosim vas, zmizli vam tie fliaciky? Co ste používali...budem vďačná za kazdu informáciu

limetka80
14. nov 2018

@martinko20 zmizli a už sa neobjavili, presná diagnóza nebola stanovená, ja si myslím že to malo plesňový pôvod hm

martinko20
14. nov 2018

@limetka80 a používali ste niečo ns ne?🙂 ďakujem pekne

martinko20
14. nov 2018

@martinko20 trvalo dlho kym ste sa toho zbavili?

marissenka
14. nov 2018

Ahoj.nas to máva od malička na tváricke...má 9 teraz...ale všimla som si,že odkedy ich dopujem b-komplexom(proti kliestom)sa mu to nespravilo..skús..

martinko20
5. dec 2018

@marissenka uz takmer mesiac mu to mastickujem, mastickami od lekara ale ziadna zmena skor sa mi zda, ze ma nove fliaciky:(

lilianka15
19. dec 2019

@martinko20 Dobry den pisali ste to pred rokom zaujima ma ako ste dopadli. Mojej malej 6r. sa na tele objavili biele bodky na chrbatiku jedna na nohe jedna aj na pupku. Moja mama ma vitilogo dost ma to znepokojuje zaujima ma velmi ako ste dopadli. Dakujem pekne

sandri
26. dec 2019

Dobry den, sice stara diskusia, ale skusim. Syn ma od 3 rokov pod nosom kazde leto biely flak, ktory sa pomalicky zvacsuje. Kozna povedala, ze vitiligo to nie je a ze nevie co to je. Povodne to uzavrela ako skvrna bez pigmentu. Ale toto leto sa mu urobil novy flak na lici. Diagnoza pityriasis alba u nas nepadla, ale ako googlim, vyzera to ako ono. Nejaka rada, co s tym? Objavuje sa to vzdy v lete, ked sa opali, a to bez ohladu na vysku ochranne faktora, ktoru mu na tvar natriem. Dakujem

martinko20
28. dec 2019

@sandri
@sandri aj nam sa to presne urobilo v lete a teraz aj v zime...rad sa dlho kupe asi to vlhko...licko je typické miesto vyskytu...nám pomohlo natierať 1:1 zmiešať v ruke..baneocin a fungicidin🙂

martinko20
28. dec 2019

@martinko20 a este umývat l3n mydlom sano 3percentné

sandri
28. dec 2019

@martinko20 dakujem za odpoved, ten baneocin je na predpis ci volnopredajny?

stanulienkat
28. dec 2019

Je to plesen. Teraz su modne lacne veci z nepriedusnych textilii, samy polyester a podobne,clovek sa poti a koza nedycha. Treba hygiena,ale nie prehnane drhnutie mydlom, nechavat casto na vzduchu,nosit len bavlnene veci a nepouzivat avivaze..

stanulienkat
28. dec 2019

@martinko20 z kupania to urcite nie je.