Biely fľak alebo vitiligo na tvári dvojmesačného dieťatka

aylaxx
26. sep 2014

Maminky dcerka ma pri ocku dost velky viditelny biely flak,ktory sa tiahne ku usku a na licko.Kozna nam dala dg.vitiligo aj ked si nebola ista na 100%.Dala nam nejaku masticku ale pouzivali sme ju len 4 dni a ziadna zmena,tak nic nedavam lebo na vitiligo aj tak nic nezabera-:(( Dcerke sa to urobilo tak povedia cz vecera do rana a viac to vybledlo..Predtym tam tiez mala flak(ked som spatne pozerala fotky) ale nebol viditelny,takze to vyzera,ze tam nema pigment ..aspon si myslim-:((mate niekto skusenost u takych malych deti a pomohla vam nejaka liecba?dakujem za kazdu odpoved

bonaqa2013
26. sep 2014

niečo podobné sme mali na kolene zo zadnej strany. Upozornili nás na to ešte v porodnici, ale povedali že je to len estetická chyba, a o plastickej operácii by sme mohli uvažovať nie skor ako keď bude mať dcéra 6 mesiacov. nám to bolo fuk, pretože nám dva mesiace pred porodom predpovedali o moc horšiu diagnózu. Diagnóza sa nepotvrdila a fľak sme o niekoľko mesiacov ani nevedeli nájsť. Vybledol.

henika32
27. sep 2014

Dr.Zelenkova - Svidnik. Ona uspesne lieci vitiligo a aj ine kozne problémy. Je fakt dobra a mila.vygugli si ju a objednajte sa.

aylaxx
autor
27. sep 2014

@bonaqa2013 no to by ma potesilo keby to zmizlo,je to dost velke a viditelne-:(no ale vitiligo neviem ci zmizne.
@henika32 ďakujem,pani Dr.som uz pisala email a poslala fotky,no zial ziadna odpoved neprisla a zatial som nevolala lebo som chcela vediet,ci aj take malinke deticky liecia.Prosim ta mas nejaku skusenost s vyliecenim vitiliga vo Svidniku alebo poznas?Skusim tam zavolat ale najskor chcem malej dat zobrat krv,ci nema Este nejaku plesen v tele..alebo nieco ked sa jej to urobilo.

csenibaba
27. sep 2014

@bonaqa2013 ahoj,moja dcèrka ma dost tmavú pokozku a na tvári má bielè flaky ktore vizerajú ako vitiligo ale je to pliesnovè ochorenie-alebo bakterialne ochorenie koze!Ja osobne mám vitiligo a ten sa nezväcsuje zbehom 1 dna.

aylaxx
autor
27. sep 2014

@csenibaba no ked ona tam mala predtym ten flak,taky neviditelny a zrazu cely zbledol a akoby stratil pigment.Vieme,ze tam bol lebo ho jemne vidno na fotkach ked si ich pozerame,lebo sme chceli vediet ci tam niekedy nemala nejake vyrazky.No a presne,zbielil sa z vecera do rana a uz je viac belsi.Je uplne hladky ,nema na nom ziadne supinky ale vidno ten kontrast medzi jej pletou a flakom kde sa konci.A tvoja Dcerka sa na to ako lieci?A tu pliesen jej zistili z krvi?

henika32
27. sep 2014

@aylaxx znama ku nej chodi s vitiligom. Tetaz cca po 4mesiacoch sa zacina flak navtvari vyplnat povidnou farnoy.tazko sa o tom pise.chcem len povedat ze je to jedna z najlepších kožných lekarov.

ranya
27. sep 2014

@henika32 a cim to ta dr lieci? aj moja mala ma vitiligo, voac fliacikov, nam povedali, ze bud sa to zvacsi, zmensi alebo nezmeni 😒 ale nic sa s tym v podstate robit neda

aylaxx
autor
27. sep 2014

@henika32 dakujem,skusim sa Este opytat nejakej inej koznej tu u nas v okoli..do Svidniku mame velmi daleko tak aby sme isli na istotu.

henika32
27. sep 2014

@ranya da sa s tym nieco robit.viem ze berie nejake inekcie.treba sa objednat a ist na konzultáciu.skutocne ma vysledky.

aylaxx
autor
27. sep 2014

@ranya a kde ho ma a kedy tvojej dcerke zistili vitiligo?A brali jej aj krv na autoimunitne ochorenie?A Chcem sa este opytat ci ste ockovali,ze ci sa to nejak nezhorsilo?

henika32
27. sep 2014

@aylaxx ano je to ďaleko. Ale ked ide o zdravie....

ranya
27. sep 2014

@aylaxx na krku, na nohe, na ruke....take male fliaciky. kozna nam urcila tu dg a boli sme i imuno na testoch a je ok. ockovanie ma zatial len tie tri prve, nezhorsilo sa to, i ked na ruke od narodenia nemala, to jej tam teraz dakedy vzniklo, ale nie po ockovani....to bolo uz pred rokom hadam to ockovanie....

aylaxx
autor
27. sep 2014

@henika32 samozrejme urobime vsetko pre zdravie ..len som chcela napisat ,ze ta kozna si nebola na 100% ista,ze mame prist na kontrolu lebo povedala,ze to moze byt aj pytiriasis ..no ale ta mast nezabera tak Preto si myslim,ze je to vitiligo tak som aj kontaktovala tu Dr.do Svidnika.A tesi ma,ze je nejake riesenie ohladom tejto kozmetickej vady.

aylaxx
autor
27. sep 2014

@ranya dakujem a tiez sa vam tie prve urobili ked holA taka malinka ako moja?No moja to ma dost viditelne kedze to ma pri ocku taky velky flak..ako velka slivka-:(( a vam sa to uz nezvacsuje?a kozna na to pozerala volnym okom alebo tou lampou?dakujem sa odpovede ale zaujima ma to.

ranya
27. sep 2014

@aylaxx pozerala aj lampou. nema velke tie flaky, s niektorymi sa uz narodila.mm to ma, ma to teda asi po nom. a nemenia sa zatial....velkostou su mensie ako velkost nechtu

aylaxx
autor
27. sep 2014

@ranya dakujem,tak vam prajem aby sa vam to nerozsirovalo..no u nas v rodine to nema nikto ani vzdialenejsia rodina.

nutrimas
27. sep 2014

Pri vitiligu mame dobru skusenost s nimbovou kozmetikou, najmä s nimbovym olejom a nimbovym plet. mliekom, ktr. obsahuje ucinne latky, ktr. podporuju produkciu melatoninu, ktr. zodpoveda za sfarbenie pokozky. Vitiligo je ochorenie, ktoreho vonkajsie prejavy sa daju do znacnej miery ovplyvnit aj stravou, je preto velmi dolezite sa zamerat tymto smerom.Castokrat ma suvis so stitnou zlazou, prip. sa vyskytuje u ludi, trpiacich na diabetes.

csenibaba
28. sep 2014

@aylaxx Ani moja nemá v tom supinky,a nebolo to zistenè t krvy jednoducho kozná nám povedala a dala jej na to masticky..

aylaxx
autor
28. sep 2014

@csenibaba a ako sa vola ta masticka a zmizlo vam to ?za aky dlhy cas?Ja mam pocit ,ze ta masticka jej to este viac vybielila.

aylaxx
autor
29. sep 2014

@csenibaba
@ranya
@
Dnes sme boli na kontrole a po studovani na internete som bola dnes 'mudra ',som sa pytala velaa otazok .No kozna to uzavrela ,ze lozisko bez zmien a dg.neda sa presne urcit diagnoza..a kontrola o 6 mesiacov.A je na mne ci budem pouzivat tu masticku,ktoru nam predpisala..je to masticka aj na vitiligo-su tam kortokoidy.Povedala som jej,ze sme to moc nepouzivali lebo to zbielelo.Takze teraz neviem co mame robit..natierat/nenatierat.??Este som jej ukazala ,ze v druhom kutiku ocka sa jej robi cosik take biele,tak povedala,ze si to vsimla..no radsej ma ukludnila a uz mi o vitiligu nic nehovorila,ze sa to aj tak neda luecit.No a za cely cas ma len jednu pacientku,ktorej sa skvrny same repigmentovali a ani sama nevie ako.Este povedala,keby to mala od narodenia tak by to bol nevus ale radsej nam neuzavrela dg.kedze to u takych malych deticiek nevidela.Takze teraz co?mame cakat do jari alebo sa objednat do Svidnika?Aby som bola kludnejsia Kedze na tvari to je dost velke a viditelne -:(

csenibaba
29. sep 2014

@aylaxx Mojej pouzivame fungicid alebo micetal.Mne osobne na vitiligo pomoze slniecko-hoci ma upozornovali ze na depigmentované miesta mám pouzit opal.krém s najvyssim ochrannym faktorom ale moc nemám casu stále natierat aj som vsimla ze my zacaly mensovat a vo vnutri bielej casti objavily hnedé flaky 😅

llanusia
3. máj 2017

@nutrimas mozem viac o tej strave?

lauricka
4. máj 2017

@aylaxx hlavne, nech vam vylucia tuberoznu sklerozu http://www.pluska.sk/zena/zdravie/barbora-je-je...

lauricka
4. máj 2017

@aylaxx aha, prepac, stary prispevok, nevsimla som si