Biologická liečba atopickej dermatitídy u detí

domi1911
8. feb 2024

Ahojte mamičky,
Dcéra má 10 rokov a roky bojujeme s AD. Bezvýsledne. Nepoznáme nikoho, kto má tiež takýto problém a rieši bioliečbu. Na nete je toho dosť málo, tak privítam v tejto diskusii mamičky ktoré s tým majú skúsenosť u svojich detí. Budem rada, keď sa ozvete a navzájom sa podporíme, poradíme si.

jankabenji
8. feb 2024

@domi1911 Dobrý deň,my čakáme na schválenie biologickej so synom (13 rokov) na silné ekzémy. Mam len dospelého známeho,ktorý berie biologickú liečbu na psoriazu.

janettdamian
8. feb 2024

Sestra má syna (16r.), ktorý začal brať biologickú liečbu v decembri tuším. Neviem podrobnosti. Povedala iba, že po celoživotnom trápení je chlapec za týždeň na tom o 90% lepšie. Tak dúfam, že už len dobre bude.

domi1911
autor
9. feb 2024

@jankabenji na ktorý liek čakáte ak sa smiem spýtať? To je dobré že už má 13, nám chcú dať taký, čo ešte na SR nemá žiadne dieťa, lebo ostatné sa môžu až po 12 rokoch.

jankabenji
9. feb 2024

@domi1911 áno,my sme presne prekročili vekovú hranicu kedy môže konkrétne rinvoq.

domi1911
autor
9. feb 2024

@jankabenji napíšte keď budete po prvých dávkach ako sa vám darí a ako to znáša. Nám chcú dať Olumiant.

cecilia29
9. feb 2024

Neter dostáva biologickú liečbu na AD. Ekzém mala pocelom tele v zlom stave. Ako začala s liečbou tak svrbenie skutočne pominulo . Ale už pár krát mala silnú infekciu koze okolo očí, bola hospitalizovana a liečba na krátko vynechana. Liecba oslabila imunitu a spôsobilo to infekciu. Po čase jej teda dávajú polovičnú dávku a infekcie sa neopakuju. Neter ma 19r

domi1911
autor
10. feb 2024

@cecilia29 dakujem za info, ano to je uz velka, moja ma len 10 tak sa strasne bojim ako to na nu bude vplyvat… no uz ma tiez kozu v hroznom stave tak neviem co je lepsie… ci takto trpiet este par rokov kym bude vacsia alebo to skusit…

lusinka7
1. mar 2024

@domi1911
Prosím vás neviete či sa za Olumiant dopláca alebo je celý hradený poisťovňou? Moja kožná tvrdí ,že je tam doplatok vyše 200 euro a všade na internete mi ukazuje ,že je preplácany poisťovňou.

domi1911
autor
3. mar 2024

@lusinka7 žial neviem, nakoniec sme to odložili a nebudeme riskovat, ideme najprv do kupelov a uvidime či to trošku pomoze.

jankabenji
3. mar 2024

@lusinka7 my máme rinvoq a hradí ho v plnej výške poisťovňa. Predpokladám,že aj u vás budú lieky hradené poisťovňou bez doplatku