Bobathova metóda - skúsenosti

lienka1701
29. jan 2017

Ahojte kocky synovi ori narodeni diagnostikovali hypotoniu ma rok pretaca sa plazi sa stavi na styri pohupuje prejde po 4max 5krokov a da sa spet na plazenie pri nabytku sa zo styroch postavi na kolienka a stoji...cvicoli sme vojtovku no uz pri nej nespolupracuje dat ho do danej polohy bol uz dost boj tak nam odporucili iny druh rehabilitacie decke plavanie bobath v ziline ci ine...nestabilne sedi ma slaby chrbatik rada by som vedela ci niekto tu bobathovu metodu cvicil a ako to tam funguje kedze mame zilinu od ruky ci tam treba chodit kazdy tyzden ako to prebieha adt dakujem

coco1
30. jan 2017

Ahoj. Áno, my sme chodili na Bobathovu v Žiline, do specialnej školy na Vlcincoch ( neviem, kde odporučili vás) chodili sme tak raz, dvakrát do týždňa. Pomôže to, to áno, ale myslím, že Vojtova mala trošku lepšie výsledky. Bobath je viac menej forma hry, doplnok ku Vojtovke. My sme mali obojstranné vyklbenie bedrových kĺbov.

lienka1701
autor
30. jan 2017

@coco1 dakujem velmi pekne...no zistila som nakoniec ze to centrum uz tam nie je ze uz su len nejake fyzioterapeutky actie sa tomu venuju v niektorych mestach...nam vojtovku ukoncili nakolko mali uz vobec nespolupracoval a odporucili nam iny druh terapie napr aj bobath

evitka83
30. jan 2017

@lienka1701 ahoj, moja dcera ma 2,5roka, tiez nam lekar tvrdil ze ma hypotoniu a hypermobilitu klbov. Vojtovka nam nezabrala a uz v zivote by som to s dietatom necvicila, pokial by to nebolo tazke dmo. Hypotonia svalstva znamena, ze je slabe, ochabnute a treba ho posilnovat. Ja som sa na vsetky rehabilitacie vykaslala, pretozr efekt nic moc, akurat to odrevala a zacala som s nou chodit na aktivity, ktore by ju bavili. Zacali sme plavat, chodime na skupinove cvicenia pre deti, kde behaju, cvicime na fitlopte a velmi nam pomohla hypoterapia. Ale napredovat zacala az po aktivitach, ktore ju bavia a nie ktore su ako za trest. Dcera ma 2,5 roka. Plazit sa zacala v 9 mesiacoch. Stvornozkovat asi v 14tich. Postavila sa v 18tich pri nabytku. Chodit za ruku zacala v 2 rokoch a sama v 2,5 roku. Ale bola to kazdodenna drina, kazdy den sme bud na nejakom cviceni alebo sa cvicenim hrame doma. Viem, ze vela ludom pomohla vojtovka, u nas to nefungovalo. Vela stastia

lienka1701
autor
31. jan 2017

@evitka83 dakujem pekne

luciafedor
7. nov 2017

@lienka1701
Dobrý deň viete mi dať kontakt na terapeuta ktory tu Bobath cvici? ďakujem

lienka1701
autor
7. nov 2017

@luciafedor dobry vecer pozriem tu stranku a dam vediet

lienka1701
autor
7. nov 2017

@luciafedor http://www.ndtbobath.sk/index.php/ndt-bobath-te...
Toto si pozrite prosim a vyberte si tu pani ktora vam je najblizsie a s tou sa skobtaktujte...My sme chodili do Martina k pani Mihalikovej ako odporucam za 45min zobrala 20e ale pomohla nam co ete viem je to ze ta co cvici v Ziline hociake deti neberie ta sa venuje len detom s tazkymi poruchami ako su DMO a ine ostatne neviem....to materske centrum co bolo v ZA uz nefunguje prestahocalo sa to do zahranicia...prajem aby pomohlo pekny vecer