Boľavá bradavka u 12 ročného chlapca

erika2x
20. dec 2012

Ahojte, potrebovala by som poradiť dnes prišiel za mnou syn-12ročný a sťažoval sa na bolesť pravej bradavky, tak som mu to pozrela má to ako keby zdurené a bolestivé na dotyk, Druhú má OK. Chcem sa spýtať, či je takáto vec normálna aj u chlapcov, ďakujem.

mummy01
20. dec 2012

@erika2x myslim ze by si ho mala vziat k lekarovi 😉

5katarina7
20. dec 2012

@erika2x zvykne to byť aj u chlapcov,aj môj bratranec to mal v jeho veku,na to sa pamätám,lebo aj moja teta bola vystrašená,a lekár povedal,že aj chlapcom sa vyvíjajú v puberte....

merylivi
20. dec 2012

veru aj u chlapcov je tento jav bohužiaľ normálny. A v ktoromkoľvek veru. Máme v rodine jedného pána, ktorému sa v 40-tke zapálili obe bradavky. Ale až tak veľmi, že sa mu v nich vytvorili abscesy a museli mu ich rezať. Čo samozrejme nemusí byť Váš prípad! Aj chlapom sa môžu pobúriť hormóny. Netreba to zanedbať, choďte sa radšej ukázať obvoďáčke. Možno Vás pošle aj na sono . Skoré uzdravenie prajem 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika2x
autor
3. jan 2013

ĎAKUJEM Vám za rady. Teraz je kľud nesťažuje sa, ale máme ísť na preventívku vo februári tak sa spýtam.

lerinka
14. máj 2014

@alenah31 ahoj, prosím ťa, ako ste vtedy dopadli, prešlo to? riešim to teraz so synom....ďakujem

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lerinka
15. máj 2014

@alenah31 tak hlavne, že to nie je vážnejšie, hormóny zvládneme 🙂 vyzerá síce mladšie na 14, ale je odolný... mám ešte bepanthen a sudocrem, práve som prestala kojiť🙂 mladší bude mať pol roka...nuž využijeme ak to pomôže....ďakujem za odpoveď a radu...

ani3012
24. júl 2014

@erika2x
@5katarina7
@merylivi
@alenah31
Baby, ďakujem za túto tému, práve som zistila, že aj môj syn (10,5 ročný) má zdurenú ľavú stranu, na budúci týždeň ideme na preventívku - tam sa to snáď potvrdí a budem šťastná mama "malého" pubertiaka 🙂

jarinkaperinka
12. nov 2015

Ahojte, ja som sa len teraz prihlasila, hoci mam uz dospievajuce deti. Chcem sa Vam z celeho srcda podakovat za upokojenie. Ani som nedufala, ze ked zadam do Google problem mojho syna, najdem hned odpovede a taketo upokojujuce. Dakujem.

lenkavil
11. aug 2016

Ahojte 🙂 Google mi našiel túto konverzáciu... moja dcéra nude mať tento mesiac 8 a má červené a boľavé obe bradavky... môže to podľa vás o tú istú príčinu? Čo na to dávať? Sudokrem? Ďakujem

ivanqua
1. dec 2016

Mam 14.5 rocneho syna a prave som sa ukludnila na tomto fore. Dakujem vam damy. Prisiel za mnou ze ma dlho a bolestivu len jedu prsnu bradavku. Aj ked som len ciastocne dokazala zakryt moje vydesenie.. s tymto som sa este nestretla - nepocula. Zasnem co v tej puberte este ako rodicia s nim skusime. Samozrejme este u detskej lekarky si to potvrdim ze sa NIČ nedeje. Padol mi kamen!

llass
1. sep 2019

Dobry den, dcera (10,5) sa uz druhy tyzden stazuje na bolest v lavek bradavke, len na dotyk, alebo tlak, ma tam celkom maly opuch, ktory nie je vidiet , len citit... dostal niekto od lekara na tento problem nejaku masticku?

alenatomova
13. feb 2020

škoda, že sa nevyjadril lekár, alebo mamičky, ktoré ho so synom s podobným problémom navštívili. Ak sú to ale hormóny, tak staršie dámy by možno mohli poznať stav v klimaktériu, kedy v prsníku stvrdne hoci milión hrčiek (všetky, čo tam normálne bývajú a sú inak v kľude) a chudera žena už ide písať závet - keď sa naveľa-naveľa dočíta, že by mohlo ísť o estrogénovú dominanciu (=príliš veľa estrogénu oproti progesterónu - teda u ženy, opakujem). Vysadí kávičky a iné dobré vecičky, ktoré majú veľa estrogénu (mlieko napr.) alebo potláčajú progesterón a dáva si pozor aj na fytoestrogény (sója). Potom sa vyzbrojí pupalkovým olejom a po dvoch lyžičkách (čiže po dvoch ránach, jedna lyžička nalačno) je po probléme.

Skôr, než pobežíme k lekárke, skúsim tú pupalku na synovi...