Boľavá cikuľka u 3 ročnej

nana100
30. okt 2011

Ahojte, veľmi vás prosím o nejakú odpoveď na náš veľký problém... Malá (3 roky) mi chodí od septembra do škôlky a už sme liečili kadečo, ale najhoršie je na tom cikulka. Už sme chodili aj na čípky na gynekologiu - trošilinku zabrali, ale potom zase škôlka a zašpinené nohavičky a večer už mi pišťala od bolesti. Ako mám odstrániť tú momentálnu bolesť???? (a po prázdninách asi tak vykričím učiteľky v škôlke, že .... veď predsa 3-ročné deti sa ešte nemôžu vedieť poriadne utrieť... A to tvrdia, že ich utierajú oni - tak potom žeby oni boli tak nešikovné? Ďakujem

marissenka
30. okt 2011

skuste sedacie kupele v repiku..viac krat za den.

p.j.jacky
30. okt 2011

a urcite to je gynekologicke?Nemoze to byt nefrologicke?

heln
30. okt 2011

ahoj, nepíšeš, kedy ju to bolí, či celý deň, alebo len večer, či sa aj škriabe, alebo nie....
odporúčam pre istotu vyšetrenie na parazity, kľudne to môžu byť mrle.... škôlkarský kolektív je na to ideálny...

evabb35
30. okt 2011

@nana100 jáááj tak v škôlke na to utieranie ritiek....kašlú....väčšinou majú kadečo iné a dôležitejšie ako utieranie zadočku....dieťa čaká, čaká.....až na neho zabudnú a musí si poradiť aj samé a pokiaľ aj utrú...tak šetria papierom....skúste Sudocrem....a keď ju budeš brať zo škôlky, tak doporučujem jej pred odchodom domou utrieť riťušu /nejakou vlhkou vreckovkou alebo utierkou/ a dať čisté nohavičky a natrieť Sudocremom. A na tie sedavé kúpele je výborná tekutá prísada do kúpeľa na liečbu aj podráždenej pokožky, ekzémov, dermatitíd - Oilatum Emollient a samozrejme treba pravidene a opakovane robiť vyšetrenie na parazity.

nana100
autor
30. okt 2011

áno, detské mrle sme už mali tiež, to sme odstránili, ale v piatok prišla s takými gaťkami, že strach a to ju obliekli ešte aj do pančušiek + tepláčky - takže problém bol na svete... a už večer sa len s plačom dala umyť. A teraz neviem ako ju tej bolesti zbaviť...

ani3012
30. okt 2011

@nana100 gyntima pre deti http://www.mojalekaren.sk/gyntima-detsky-intimn...
a každý deň umývať pipinku a poriadne opláchnuť čistou vodou..ale niekedy je menej viac...možno sa tej cikulke venujete viac ako treba..to som zažila pri synovi (vraj preťahovať,umývať ,každý deň....prd! ) a na momentálnu bolesť ? Ja by som sama sebe dala okrem teplej čistej vody, biely nesladený jogurt alebo kyslú smotanu

nana100
autor
30. okt 2011

bolí ju to v podstate celý deň - nesťažuje sa, len sa jej tam nemôžem ani dotknúť - umyť, namastiť

nana100
autor
30. okt 2011

inak doteraz sme nemali problém, až teraz škôlka, takže nemyslím, že to je prehnanou starostlivosťou. A aj gynekolog z výteru zistil, že to sú baktérie z konečníka. Tak ja neviem

benne
30. okt 2011

podobne chodila domov dcéra zo škôlky, pravidelná večerná sprcha a prestala som používať vlhčené obrúsky a je to lepšie.. ale možno aj tým, že už je staršia a hlavne, v škôlke už nekaká.. drží ako správny gazda a nosí domov.. aj ked im utierali v škôlke, nebolo to také dôsledné, ako to každá mama robí doma 😖

nana100
autor
30. okt 2011

p.j.jacky - nefrologické? Vysvetlíš bližšie

nana100
autor
30. okt 2011

tiež sa snažíme kakať doma, ale... Celý týždeň sa nám to darilo, ale v piatok už nie a takto to dopadlo

lucula73
30. okt 2011

@nana100 a aké má tie nohavičky?žlté,hnedé?zelené?vezmi handričku a čistou vodou,teplou,jemne jej to pretri a vyutieraj pokiaľ si dá dosucha.,..a natri sudocremom,alebo niečím na zaparenú riťku
moja dcéra mala teda má presne takýto istý problém od školky a to má už 8 rokov..tri razy sme boli na gynde,výtery nič,parazity nič...vobec tomu nerozmiem,jej zaberie sudocrem,ale o pár dní problém zas.....tiež si myslím,že si neutiera v škole cikulu,hoci tvrdí že hej.... 😒
A obrusky vlhčené som zrušila aj ja,už len čistú vodu,raz sme mali tuším lactacyd detský,ale ten tiež nezniesla...a keď mu už oznámi že ju štípe riťka,tak amen...

a v školke veľa vecí učky robiť majú ale nerobia...doverne poznám..a o chvílu nás to čaká zas 😠

akika722
30. okt 2011

skus brusnicové pastilky-maju ih v lekarni..možno učitelky zato ani nemožu,vobku sa ochladilo,može byť prechladená...
ja by som tiež zašla aj na nefrologiu-či to nema niečo s obličkami a či to nezišlo nižšie-do moč.mechura 😒 a samozrejme detsky gel na intímnu hygienu
@nana100 čo piše p.j.jacky-nefrologia-to su práve tie obličky

nana100
autor
30. okt 2011

asi prestanem tiež používať tie vlhčené obrúsky.. som sa niekde dočítala, že vatovou tyčinkou namočenou v detskom olejčeku... lebo nejak to utrieť musím - lebo umyť si to nedá, tak aby sa to aj umylo...

livka299
30. okt 2011

No baby, my ten istý problém 🙄 večne zapálená pišulka 😒 a ešte k tomu kakaniu, moje tiež nechcú kakať v škôlke...

nana100
autor
30. okt 2011

netvrdím, že to nemôžu byť obličky, ale na gynde z výter bolo jasné, že to sú baktérie z konečníka...

nana100
autor
30. okt 2011

livka299 - a čo s tým robíte?

akika722
30. okt 2011

@nana100 aha tak vyter ukazal čo to je 😒

svetlankat
30. okt 2011

@nana100 pokial su tam bakterie tak len cipky, osetrovat tou vatovou tycinkou a olivovym olejom. Aby sa bekterie nepremnozili, lebo hrozi zapal mocovych ciest, je dolezite akak bakteria bola dokazana. My s tym momentalne bojujeme

nana100
autor
30. okt 2011

veď to, že výter ukázal, ale čo s tým. Môžem s ňou chodiť kade-tade na čipky, keď aj tak znova

svetlankat
30. okt 2011

@nana100 ono to preliecenie je fakt dolezite, potom sedacie kupele ako prevencia

nana100
autor
30. okt 2011

svetlankat - takže len vytieraš vatovou tyčinkou s olejom?

svetlankat
30. okt 2011

@nana100 a tie ucitelky by som do piiiiiiiiiiiiiiiiiip poslala,

ludmila73
30. okt 2011

ahoj, tiez sme mali podobny problem, nie vsak zo skolky, ale mojim pricinenim...takze najviac suhalsim s ani3012, ze niekedy je menj viac. som ucitelkou v MŠ a chcem sa aj zastat vsetkych zodpovednych uciteliek, ze sa niekedy neda ani len fyzicky zvladnut ist kazdemu dietatku utriet ritku, hlavne ak mate zachod mimo triedy. nebudte mamicky take prisne a vztahovacne, ved same mate mozno nikekedy co robit a to mate doma deticky 2, 3...v skolke je ich v triede aj vyse 20...
ale nie o tom som chcela. tiez som riadne cistila okolie ohanbia az tak, ze som dcerke privodila problem. preto odporucam jemne osprachovat a to biele co je v okoli ohanbia nestierat, to tam ma byt! urcite nedavat chemikalie ani mydla!!! nici to prirodzenu floru, rozhodne cista voda a suhlasim s jogurtom (cisty biely), ale moze byt aj kysla smotana, oba obsahuju prirodzenu mliecnu kulturu co je zakladom aj prirodzeneho prostredia zenskych genitalii. sudokrem by som neodporucala, ak by to uz bolo fakt na nevydrzanie tak v pohode canesten, ale S MIEROU a nie dlho!

svetlankat
30. okt 2011

@nana100 my sme mali aj kremik, na tu nasu bakteriu, ten olej je dolezity aby sa nezlepili pysky, aby sa tam nevytvorila taka blanka, ale to nezabrani prechdu bakterii do posvy, tu si nepomozes, imunita sa vyvija az neskor a tu treba len spravnu hygienu, co ty neovplyvnis ked su ucitelky v skolke ake su, len teraz ked uz mate potvrdenu bateriu, treba preliecit a skuste sedave kupele, napr aj framikoin momaha ulavit, skus ten

nana100
autor
30. okt 2011

keby som sa nebála, že ju potom nebudú mať radi - myslím učiteľky - a budú si to na nej nejak vybíjať, tak by som im riadne naložila, ale pritom vyzerajú také milé, zlaté

chantal1
30. okt 2011

My sme mali tiež podobné....a žačalo až v škôlke..pomohla nám biogaia kvapky a miesto pančušiek len bavlnené leginky..odvtedy je pokoj🙂)

ludmila73
30. okt 2011

mala som kadejake kolegyne, ale 99 % uciteliek v ms nielen vyzeraju ako zlate 😉 ale fakt aj su

maznacik007
30. okt 2011

sedacie kupele vo vode a s trochou sody bikarbony.... ak je horsi stav tak hypermangan... /pozor ten farbi na fialovo...

no to neni len o skolke moja je skolacka a tiez ma problemy poriadne sa utriet...
rozhodne fifinku neumyvat mydlom ... ani nejako nevytierat ... mne poradila kozna lekarka kamoska ze aj v nemocke robia take kupele s tou sodou bikarbonou a pomaha to... obmedzit sladke... a tiez niekedy mozu problem robit napr. citrony.. aj v caji... potom je agresivny moc... /aj vela mandariniek a vit. C/ a ked im ostane kvapka dve... a ide to na nohavicky tak im to potom fifinku vystipe....

lucula73
30. okt 2011

@ludmila73 a ten jogurt to sa ako aplikuje?by som možno vyskúšala...