Bolesť bruška okolo pupka u 9 ročnej dcéry

lienka113
15. mar 2012

Ahojte dievcence,maminy,
mam takyto problem..moja dcera(9) uz asi 2 roky sa v kuse stazuje na bolest bruska okolo pupka,strasne malo papava,doslova ju nutime jest..v skole obedy zostavaju tamer cele,doma neje a vecer by hadam ani nevecerala,keby sme ju nenutili..viackrat sme boli s malou u lekarky,no odbila nas,ze mala ma vahu podla tabulky,nie je chuda,ani tucna,je akurat a nemame ju nutit k jedlu,ked bude hladna sa naje....ma asi dve oblubene veci,ktore zje a ostatne ledva ochutna aj to musi byt niekto z nas rodicov pobliz a sledovat a nutit ju..ak si myslite,ze problem je v sladkostiach..tak aj tie nam nosi z desiatej domov a doma mame tiez zauzivany system,kedy sa smie sladkost..stane sa,ze zje aj desiatu aj obed,ale to musi byt jeden z tych zazracnych dni...pobehali sme chirurgiu-negat.,urol.negat,detsky gyn. potvrdil,ze cochvila bude menzes,ale podla mna to zase nema ziadnu suvislost s tym nechutenstvom a stalou bolestou v okoli pupka..okrem toho mame aj tmave kruhy pod ocami..teraz jej idu robit krvne testy ...moze to byt celiakia?(dnes idem do lekarne po test celiakia,uvidime),moze to byt zapal nejaky?helicobacter?budem rada za akykolvek prispevok,radu..budem rada ak mi napise nejaka mamina,ktora ma podobny pripad alebo sa s tym uz stretla..prosim poradte,pomozte,sme zufali...dakujeme

sue
3. nov 2016

Hm, aj u nás je to tak 😔

Syn bude mať 9...a bolesti okolo pupka má tak 2roky 😔

Pred mesiacom mu operovali slepé črevo, ale neprešlo to.

Ktoré všetky vyšetrenia žiadať?

monusha
3. nov 2016

@buci parazitov je v dnesnej dobe velmi vela druhov a vefia sa uz velmi dobre maskovat. Ak mate moznost, dajte urobit vysetrenie cez biorezonanciu, tam vacsinou zistia viac.

buci
4. nov 2016

@sue nám detský lekár zobral krv na všetky možné vyšetrenia čo má on v kompetencii +ster z konečníka na takú nálepku (museli sme vykonať hneď ráno doma) a vyšetrenie moču v labáku a ešte výter z konečníka na parazity. Poslal nás na Ultrazvuk brucha. Následne s výsledkami nás poslal ku gastroenterológovi - tam nám spravili test na intoleranciu laktózy, keďže v minulosti sme tým trpeli, zobrali sme vzorku stolice a tiež nám zobrali krv. Tiež test na Helicobacter pylori (to som aj domácim testom spravila). Nemusela som žiadať žiadne vyštrenia, našťastie máme svedomitého pediatra, ktorý spraví všetko čo je v jeho silách, keď hneď nedokáže stanoviť diagnózu. Ak by som bola na niečo zabudla, tak dopíšem keď ma to napadne 🙂

buci
4. nov 2016

@monusha ďakujem za radu. porozmýšľam. len pre mňa biorezonancia je dosť čudná vec... dajako tomu neverím 😎 U nás v robote robili zamestnancom dačo podobné. Zúčastnilo sa tohto vyšetrenia cca 30 žien rôznej vekovej kategórie (20 až 50) a z nich 29,5 žien malo tie isté príznaky a tú istú "diagnózu". Vtedy sa mi to zdalo strašne smiešne a ako čerešnička na torte bola, že tam ponúkali svoje sirupčeky a neviem jaké hovadinky - vraj to pomôže. No a každého posielali do kryokomory. Takže moja dôvera v tomto nie je na vysokej úrovni, skôr sa mi zdá že je to čisto biznis a oblbovačky. Čisto môj názor - samozrejme nikoho som tým nechcela ani uraziť a ani sa nikoho dotknúť. Každá z nás na to má iný názor a iný prístup, ktorý ja nikomu neberiem. A samozrejme nechcem tu vyvolávať hádky kvôli môjmu príspevku 🙂 😅 Berte to prosím len ako môj osobný názor 😀

rybjar
14. jún 2018

@t1nka ahoj, prosim Ta a ako ste to dalej riesili? Nasa mala ma tiez bolesti v okoli pupka- vacsinou rano alebo hned po jedle a tiez nam zistili zvacsene uzliny v brusku...ale este cakame na vysledky krvi na celiakiu, tak zatial nikto nic neriesi...Velmi pekne dakujem za kazde info 🙂

luma1
28. okt 2018

@t1nka
@majinka1985 ahojte, precitala som si vsetky komenty a zaujima ma ako ste dopadli. Mame 6rokov kakame normalnu stolicu kazdy den max kazdy druhy den, brusko zacalo boliet 3dni po viroze (2dni prevracal potom 2dni vsetko ok a zrazu boli brusko) uz je ti mesiac co brusko boli ale on chyti taku hysteriu ked rozboli ze ho radsej nedavam ani do skolky takze uz by som to naozaj rada doriesila. Zacal papat vela vela grga a vela prdka som si ista ze s tym zaludkom nieco ma. Zistili nam intoleranciu na laktozu uz treti tyzden ma dietu ale bolesti neustupuju :/ lezali sme aj v nemocnici 6dni vsetky vysledky helikobacter, parazity, plesne v brusku vsetko vsetko OK jedine co mal su troska zvacsene uzlinky v brusku na zaklade sona,co mi povedali ze je vraj normalne. uz som zufala prepustili nas domov ze do domacej liecby ale uz si neviem rady 😭

kovalakova
30. okt 2018

@ewca ako tu pasomnicu odhalili?

tommynika
6. nov 2018

@buci ako ste dopadli, aj niečo malej zistili niekde? dakujem

tommynika
6. nov 2018

Aj my sa pridávame, bolesť bruska ale len pupok, pár x za de kedykolvek, prestne sa hrať a musíme sa mojkat aby sa jej ulavilo, teploty nie su, nevracia, stolica denne pravidelna, papa menej, parazity negat, helicobacter neg. sono všetko ok, krv ok, menej Zinku ale že ok, moč ok, stery ok,
denne od babatka davam inf.dophilus, vit D, cecko, a z just nahrin so železom, teraz obmienam za sirup s obshaom zinku..ale brucho boli teda pupok stále, asi pôjdeme na endoskopi , HIT a v jan.na intol.laktozy.
máte ešte dáke nápady? homeopatia? akupunktura? dáka alternatíva

luma1
6. nov 2018

@tommynika my sme mali toto iste vsetko negativne len intolerancia laktozy pozitivna drzime bezlaktozovu dietu uz 6ty tyzden a bolesti pupka ustupuju skuste len mlieko vymenit za bezlaktozove jogurt a maslo bezlaktozove a uvidite nam povedali ze 6tyzdnov prisna dieta a potom zacat pridavat naspat vsetko ze to mu po viroze len vznikla ta intolerancia ze to je chvilkove musi sa zaludok dostat do poriadku 🙂

tommynika
6. nov 2018

@luma1 ok ste poklad. Skúšali sme bezlaktozove mlieko ale len týžden. cize ok skuism 6 týždnov.

luma1
6. nov 2018

@tommynika no ja som po pravde neverila ze to moze byt z tej intolerancie ked uz ame boli 4ty tyzden na diete a brusko stale bolelo :/ ale gastroentrologicka, obvodna a aj imunoalergologicka ma presvedcili ze brusko sa da do poriadku az po 6tyzdnoch prisnej diety a naozaj tak bolo 🙂 syn mal ptavdepodobne zapal zaludka (gastritida a to sa lieci vynechanim tohoco brusku robi zle aby sa to vyliecilo v klude) skuste ;)

tommynika
6. nov 2018

@luma1 skusim dakujem moc za radu už skúsim bars c len nech je ok a nemusi na endoskopiu

luma1
6. nov 2018

@tommynika vela stastia 🙂 presne to iste som mala aj ja skusala aj mozne aj nemozne len nech nemusime ist na endo :/ ja som davala aj aloe vera 98% od forever 2dcl denne 2tetrapacky vypil neviem ci to mohlo tiez pomoct ale davala som to

denisa128
20. okt 2019

L

tommynika
21. okt 2019

Nakoniec ma herniu , ako dieťa mala a lepili sme naplastami avsak sa jej to nezrástlo a ma ram 0,5cm dierku kde jej vchádza našťastie len stena br.dutiny, fascie ...ale nie črevo. ale aj tak denodenna bolesť pupka, ked viac skáče a behá.. smer jednodnovka Ba, operácia pupka cca 30minut.
Pochodili sme všetky vyserenie lebo lekári mi nechceli veriť že to môže byť hernia. v Nr to žial chirurgovia nevideli a presviedčali ma o tom že ma zápchu a bobky a nevie kakať. v Ba jedna návšteva lekárky a ta hneď že jasné že to ma herniu popritom som bola ticho a nechala ju urobiť Dg.

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomasko2012
21. okt 2021

@lienka113 Dobrý deň čo ste zistili dávali jej aj hadicou.Nam nadávala len krv,moc a sono

tomasko2012
21. okt 2021

@tommynika dobrý deň presne aj my to máme a nič nezistili

tommynika
21. okt 2021

@tomasko2012 choďte do BA na vyšetrenie k detskému chirurgovi.

ala29
11. nov 2022

@atair Dobrý večer, viem, že je to starý príspevok. Môj syn má podobné problémy. Našli ste vtedy pre syna riešenie? Ďakujem za ochotu.

ala29
11. nov 2022

@sue dobrý deň, zistili nakoniec niečo synovi? Ďakujem