Bolesti bruška u 4,5 ročného chlapca

lulu19
21. okt 2015

Ahojte .prosim vas potrebovala by som poradit pocut nazor na toto
mam 4 a pol rocneho chlapceka matuska uz cca 2 mesiace sa stazuje ze ho boli brusko v oblasti ako je pupok troska hore .povie my to kazdy den viac krat .boli sme u doktorky nasej ta najskor ze to je crevna chripka ale to nemal potom nam urobila vyter z konecnika -vysledok negativny ,brali sme stolicu na parazity -negativne ,poslala nas na gastro tam mu robili z krvy ci nema celiakiu,a intoleraciu na laktozu vsetko je negativne .povedal my ze mam ist s nim ak to bude pretrvavat ku detskej psychologicke .comu ja nechapem ale dobre som ochotna ist aj tam ak by to pomohlo.maly je zivy nelazka hra sa .aj vahu ma normalnu mame 17 kg 104cm .vsetko na negativne jedine co mu na gastro zistili ze ma znizenu imunitu inak nic ,ale bolesti bruska pretrvavaju .co mam ako mam postupovat dalej nemate s takymzto niecim skusenosti za kazdu radu velmi pekne dakujem

monicm
21. okt 2015

@lulu19 Deti niekedy ako bolesť bruška pociťujú aj "pracovanie" čriev. Najčastejšie to cítia, keď potrebujú ísť na WC. Takmer vždy stačí ich tam poslať, aj keď tvrdia, že im netreba, na 95 % im treba a po chvíli je dobre. Prípadne ako bolesť môže tiež pociťovať hlad. Nie vždy vedia presne identifikovať, čo je bolesť, môže cítiť len nepohodu a keďže iný výraz nepozná, použije ten, čo mu je najbližší. Keďže funguje normálne, skúsila by som najskôr takúto cestu.

A hlavne, nerobí v nejakých konkr. situáciách, prípadne pred nejakými situáciami? Napr. pred odchodom do škôlky, na návštevu, von...............?

lulu19
autor
21. okt 2015

toto my vravela aj na gastre s tou bolestou .a aj ja som si mylsla ze skusa ze nechce ist do skolky ale robil to aj ked sme boli doma co bol chory mam priedusky prechladnute .tak ja uz neviem ale inak posie ze ho boli brusko a ha sa dalej nie je tak ze by si lazkala lezak v bolestiach zato my to pride take zvlastne .
@monicm

monicm
21. okt 2015

@lulu19 Tak si myslím, že vlastne len cíti pohyb čriev a je mu to nepríjemné. Keby ho naozaj bolelo, tak preruší hru, prípadne je "protivnejší". Skús ho poslať na WC či sa ho spýtať, či si prosí niečo papať.

lulu19
autor
21. okt 2015

skusim jedine co mu aj na sone zistili je ze ma lynfat.uzliny zvacene ale to vravia doktori ze to ho boliet neoze ze to ma kazde druhe dieta
@monicm

mona1981
18. máj 2017

Ahoj...to čo si písala máme aj my...vyskúšala som všetko a bruško stále bolí..aj lymfatické uzliny má kvôli tomu nás poslali na onkológii aby nás vyšetrili..aj imunitu máme zlú ...už sa tomu venujem 2 roky behám len o doktoroch a stále nikto nič nevie ...mali sme aj 3. Candidy brali Atb Diflucan..mali rotavirus ..4 dne infekčné oddelenie.,ako ste nakoniec dopadli?

sunnyday1111
18. máj 2017

Mozu to byt kľudne aj funkčné bolesti brucha, tie su vačšinou lokalizované v blízkosti pupku. Nemal nejaký stres v rodine alebo škôlke? Kedy sa bolesti zjavujú a kolko trvajú? Schudol v poslednom čase?

sunnyday1111
18. máj 2017

Ako chodí na wc? Tie lymfatické uzliny su normálne ...u deti su reaktivnejsie

lulu19
autor
18. máj 2017

Baby mam nakoniec bolesti presli boli to stresove bolesti nechcrl spavat v skolke .zo dna na den presli ako sme zistili z coho.a uzlinky ma ale to je aspom tak povedali z toho ze byval chory a oslabena imunina .ze u deti je to v norme kvne vysledky ma vsetko ok .drzim vam palce

tretiedieta
15. jan 2020

@lulu19 prosim ta a ako ste sa toho stresu zbavili? My sme boli hospitalizovani,lebo 4 ročny synček ma bolesti bruška a všetky vysledky-sono,krv,vyter z konečnika,moč všetko negativne.Môj je aj potravinový alergik-drží diétu.Tiez si myslim,ze to má zo stresu-ako nastupil po prázdn.do škôlky tak mava bolesti bruška,dovtedy nie.čo mam robit?Ostat doma každý den nemôze.Dakujem veľmi pekne.

lulu19
autor
15. jan 2020

@tretiedieta ahoj .maleho to preslo tak nejak same .. vsetky vysetrenia mal.ok tak sme si to akoby prestali vsimat .a ono to odznelo same

mamina87
5. okt 2021

@lulu19 ahoj mám 3 a pol ročného syna ....tiež máme taký istý problém ...ale môj pred škôlkou stále kaká ...také kasovite keď dám do nočníka vodu tak sa to rozpadne ...tvoj drobec tiež kakal? Ster zo zadočku má negatívny ...a tiež sa sťažuje že ho bolí bruško ....už neviem či ho boli alebo sa robí že ho bolí aby som mu hladkála bruško ...a to trvá ako nastúpil do škôlky 😏

lulu19
autor
5. okt 2021

@mamina87 ahoj malému nezistili nič ale ze nič vôbec. A prešlo to. Dostal aj tabletky na parazity aj keď všetko bolo negatívne ale doktorka mu ich dala. A bolesti prešli. Ja som sa skôr s odstupom času sa prikláňam že to bolo prechodné psychické bolesti.

lulu19
autor
5. okt 2021

@mamina87 nekakal ale hnačka môže byt aj psychického pôvodu ja by som. Ho skúsila ak je taka možnosť vyhlásiť na 2 týždne zo škôlky a uvidíš ci bolesti prestanú.

mamina87
5. okt 2021

@lulu19 bol pomalí dva týždne doma lebo bol chorý a bol vtedy v pohode

lulu19
autor
5. okt 2021

@mamina87 a teraz keď nastúpil ma bolesti? Tak to je psychického pôvodu. Chodí na celý deň? Skus ak sa dá poldenku. Na určitý cas

mamina87
5. okt 2021

@lulu19 na celý deň ....ale teraz je v pohode ..ráno neplače ...už aj v škôlke začal papať a chce ísť do škôlky aj cez víkend tak ja už fakt neviem 😟

lulu19
autor
6. okt 2021

@mamina87 skus ešte probiotika dávať

mamina87
6. okt 2021

@lulu19 vieš poradiť ktoré ?

mamina87
6. okt 2021

@lulu19 dávam mu toto