Bolesti hlavy 10 ročného dieťaťa

iva330
16. feb 2017

Dobrý deň kedysi som tu písala ,že moje dieťa bolí hlava,opakuje sa to tak 2-3x do mesiaca poobede začne,že ho bolí hlava ,zvracia,potom zaspí a keď sa zobudí akoby sa nič nestalo, boli sme s virózou v septembri v nemocnici,robili mu i CT mozgu,následne EEG mozgu u neurologa nič sa nezistilo, očné pozadie v norme,nosí do ďialky 0,5 dioptrie, v pondelok opäť k večeru bolesť hlavy,zvracal,zaspal ráno fit,včera večer sa sťažovalo ,že hlavička bolí ale nezvracial, zaspal, dávam mu na odporúčanie magnezium volá sa to kidi mag?, dnes s ním idem k lekárke ,tak jej o bolesti hlavy opätovnej poviem, ja som silná migrétička, detská mi tvrdí,že to môže mať po mne slabé migrény, pomáha Vám,kto máte podobné problémy magnézium? dnes sa jej chcem spýtať na magne B6,či nie sú lepšie tablety ako kidi mag , pri bolesti hlavy sa vyzvracia a je dobre,tabletku od bolesti nepotrebuje, alergia na histamín negatívna tiež, takže máme bolesti hlavy a nezistili zatiaľ príčinu...je to horzné,že i naše deti bolí hlavička,snáď z toho vyrastie....

ella_smella
16. feb 2017

U nás pomohlo zistiť príčinu, čiže nájsť spúštač migrény... U našej dcérky (teraz má 12r) je to stres... Tak sme vlastne odhalili problémy v škole, kedy sa tak dokázala vystresovať, že mala migrény aj 3x do mesiaca (presne ako opisuješ)... Odvtedy sa snažíme vyhnúť stresovým situáciám, dokonca to u nej vyvoláva aj pozitívny stres, čiže keď sa teší, že bude mať narodeniny, Vianoce, školský výlet a pod... Magnézium pomáha, dávame klasické magnézium od Galvexu a k tomu B a C vitamíny...
http://elkatelka123.blogspot.sk/2016/03/trosku-...

zuzik3
16. feb 2017

nasa 6rocna mava bolesti hlavy asi dva roky, tiez sme absolvovali vsetky vysetrenia, krv, ocne, orl (tam nam zmensili krcne, nosne ma uz vybrate), zubar - vsetko na vylucenie zapalu, eeg, ct mozgu...eeg nemala dobre ani opakovane, ale ct nic nepreukazalo, neurologicka povedala, ze to musi len mozog dozriet a tiez to pripisala stresu atd. Berieme B-komplex a magnezium (ale to len obcas, akurat mame klasicke sumive). Hormony ma vysetrene? My sme davali kvoli tomu, ze sa aj dost poti a na male dieta dost smrdi ten pot, zvyknem sa vyskytovat predcasna puberta, ale pozeram pdla veku, ze aj to uz moze byt...drzim palce

simsalabim
16. feb 2017

@iva330 moja mladsia je migrenicka, po mne, zacalo to u nej, ked mala 2 roky. Spustac sa nam nepodarilo identifikovat, hoci sme dlho viedli migrenovy dennik ( ja svoje spustace poznam, dufala som, ze sa nam ho podari najst). CT ma v poriadku... Istu dobu mavala zachvaty aj 2-3x do tyzdna, co bolo naozaj hrozne (mala iba 5 rokov). V tom case uzivala lieky na obmedzenie frekvencie zachvatov, aj pomohli. Teraz na radu neurologa okamzite pri zacati zachvatu podavame Nurofen, necakame ani minutu (ma taky, co sa dava pod jazyk). Vtedy sa zachvat zastavi. Ak je nahodou niekde, kde liek nema po ruke, tak je zle, zachvat sa uz neda zastavi a samozrejme trva niekolko hodin (co je oproti mojim niekolko dnovym este stale OK) a s vracanim. Kedze je uz velka, nosi Nurofen so sebou aj do skoly a ak treba, da si ho sama. toto jedine sa nam osvedcilo. Magnezium zdanlivo u nej nema nijaky ucinok. Zachvaty uz nastastie mava iba tak 5-8x do roka a az na uplne vynimky, ked nestihne zjest liek, zachvat neprebehne.

pribinak
16. feb 2017

Kolegyna cita temu so mnou, ona ma migreny, ked uz citi, ze zacina atak, tak si dava sumivy Panadol Ultra Rapid. Zdedil to aj jej syn, ten je uz sice 8mak, ale tiez to uziva

Je to fajn a ucrite lepsie ako Nurofen - citujem Editku, lebo vyskusali toho uz viac.

ella_smella
16. feb 2017

@simsalabim Mohla by si mi pls dat vediet, aky je to ten nurofen pod jazyk?
My sme prisli na to, ze ruzovy nurofen do par minut vyvrati a je to este horsie, biely nurofen zvladne a pomoze, len ho treba dat dostatocne skoro... Ak sa to uz neda inak, tak vypije pol litra vody, vyvrati vsetko, ulavi sa jej, pospi si a je ako rybicka..
Kedysi sme to natahovali, dietovali, davali vodu prevarenu len po lyzickach a bolo to este horsie, migrena trvala neskutocne dlho, vracanie neprestavalo a hrozili infuzky..

magdalienka11
16. feb 2017

mam dceru sedem rocnu a ona mavala neskutocne migreny, zachvaty spojene s vracanim. Lekari to uzavreli, ze to ma dedicne po mne. Bola som viac nez zufala 😢 Zacali sme na odporucanie chodit k lekarovi, co sa zaobera cinskou medicinou. Pomeral jej nejake hodnoty, naordinoval bylinnu cinsku zmes, caj pila s prestavkami vzdy 3 tyzdne, tyzden pauza atd... pol roka. Povedal nam, ze si mame aj davat pozor na to ake vitaminy kupujeme v lekarni. Vsetko je tam s chemiou. Tak sme vyhladali magnezium od firmy Nutrilite. Odvtedy sme bez migreny obe. Nasi lekari nepomozu. Skuste sa preto obratit na tradicnu cinsku medicinu. Nam obom zmenila zivot. Nerobim teraz reklamu, ani nic podobne, len pisem svoju skusenost.

simsalabim
16. feb 2017

@ella_smella https://www.pilulka24.sk/nurofen-pre-deti-activ...

Myslim, ze sa mozu len tak cmulat na jazyku, ale neurolog povedal, ze pod jazykom sa to vstrebava rychlejsie. Inak treba vyskusat, komu co zabera. Dcere na migrenu napr. Panadol vobec nezabera, ale Nurofen ano. Mne najlepsie zaberie Migralgin, co je kombinacia paralenu a aspirinu. Samozrejme, musi to byt v case, ked zachvat len nastupuje - ja mam stastie, lebo mam pred zachvatom auru a aj dcera istym sposobom pocituje nastup migreny. Ak sa s migrenou zobudime, na zastavenie zachvatu je uz neskoro a proste ten zachvat musi prejst. Nic nanho nepomoze, kto na migrenu trpi, vie, ze obycajna bolest hlavy to nie je. Dokonca som niekde citala, ze vraj sa zistilo, ze na CT mozgu sa zachvat migreny zobrazuje uplne inak ako bolest hlavy a javi sa podobne ako epilepticky zachvat.

ella_smella
16. feb 2017

@simsalabim Dakujem. Ano, aj moja dcerka ma auru, najprv jej inak chuti jedlo, potom ju zacne boliet krk, niekedy viac zatvara jedno oko (viditelny rozdiel) a az potom nastupuje bolest hlavy a zle od zaludka... zvracanie uplne na zaver... Ak to podchytime na zaciatku (ked ju este iba zacina boliet krk), tak to zvladame bez zvracania... Obmedzujeme televizor, tablet, ziadne nove filmy ani rozpravky (ak ano, tak len polovicu v jeden den a druhu polovicu o dva dni), ziadne upozornenia, ze kedy maju pisomku, ale len oznamime, ze niekedy o par dni a ze sa ma ucit priebezne atd...

katarinamarkova
16. feb 2017

@iva330 spýtam sa to, čo minule a odpoveď si mi nedala 🙂
- základná otázka: nosí 100% tie okuliare aj v škole?
- druhá otázka, keď ju bolí na spánkoch, rám z okuliarov jej sedí? netlačí ju?
- tretia otázka: pije dosť vody? myslím čistej vody.....nie ochutené presladené blbosti....
pridám rovno aj štvrtú otázku: neje veľa sladkého?

pridám ešte ďalšiu 🙂
- aké má držanie tela? ako v triede sedí? zvykne športovať?

simsalabim
17. feb 2017

@ella_smella moja osobna skusenost je nikdy s tabletkou od bolesti nevahat. Nikdy. Je to sice chemia, ale nic ine nepomaha. A to som skusala naozaj vselico, vratane alternativnych pristupov. Zachvaty sa daju obmedzit , niekomu pomoze magnezium, niekomu viac pohybu, napravit drzanie tela, skontrolovat zrak, niekomu vyhybat sa cokolade ci glutamanu...ale v konecnom dosledku, ak uz nastupuje zachvat, tak liek je to jedine, co pomoze. Je velmi zle sa pozerat na dieta, ktore je ladove a trasie sa od zimy, place od bolesti a vracia, cele hodiny. Aj ked si stale hovorim, ze nastastie este neprisla do situacie, ked ma tiez zachvaty 3-4 dni, ako ja. Vtedy clovek urobi naozaj vsetko preto, aby sa ten zachvat nerozbehol. Inak mojej dcere vadia skor velmi hlasne zvuky (napr. v kine) ako blikanie obrazovky...resp. ked bola mensia, tak sme z kina odchadzali s tym, ze ona sama povedala, ze ju z toho bude boliet hlava. teraz, ako je vacsia, sa zda, ze jej to uz nevadi. Uvidime, co s nou urobi nastup puberty.

lienkaviva
17. feb 2017

Ja mám síce 39r. ale toto som zažívala už od detstva čo si pamätám ešte so ZŠ. Bolesti hlavy zvracanie, nič sa nezistilo (ze stres zo školy). Potom naberanie na váhe, spavost, bolesti hlavy aj 3 dni. Vtedy sa to nejako neriešilo okrem Ped, čo mi je. Dala mi len B-complex a veľa pit. Až pred maturitou som raz odpadla. Vtedy mi už urobila odbery na všetko a už to išlo. Zvýšená činnosť štítnej žľazy. Všetky výsledky som mala zle, vysoká zrážanlivosť, vysoký cholesterol, veľmi nízky tlak a iné. Začala som brat L-thyroxin a postupne sa to zlepšilo. Aj keď migrény neboli také silné,stále boli. Až po pôrode sa to zlepšilo. Endokrinolog mi povedal že keby to podchytili skôr, nemusela som ich mat. Lenže vtedy to bola choroba starých báb a neriešilo sa to u detí. Tiež chodím pravidelne na rehabilitácie lebo aj od krčnej mám potom migrény, musím mat v poriadku zuby , beriem magnézium, hlavne pred menštruáciou aj vyššiu dávku a veľa pit

ludmila25
1. mar 2022

@simsalabim moja dcéra bude mať 10 r v apríli skoro každý 2 den také bolesti hlavy že žiadne lieky nezaberaju podľa neurologicky a vyšetrení to migrény niesu, oci má v poriadku ja som už zufala