Bolí ju bruško?

simi906
22. máj 2013

Ahojte... malinka ma tyzden aj nieco a uz dva dni mava zachvaty placu,a nervov. Zacalo jej to ked sme boli prvy krat vonku. Ked je v perinke tak sa cela zvyja a vystiera nozicky,nevydrzi byt ani na rukach. Ked cez den spinka tak to je len prerusovany spanok,kde sa budi tak kazdych 10min s placom,pokrcenou tvarickou a zas sa zvyja... V noci spi cellom pekne a budi sa ako do reraz,tak 2-3x. Kaká pekne a pravidelne. Od vcera pijem feniklovy caj a malej masirujem brusko Pupikom. Myslite ze ju ozaj boli brusko alebo sa len tak nervaci a chce na ruky... Ak ju boli brusko moze jej ten caj co pijem a pupik pomoct? Dakujem za vsetky rady a nazory...

silviami
22. máj 2013

@simi906 Skúsila by som nosiť, pozri niekde polohu na tigríka, dieťa na ruke dolu bruškom, u nás to zaberalo. Bolo to otravné, ale malé bábätká ešte nemajú tie brušká dobre vyvinuté.

tinki
22. máj 2013

@simi906 je to dosť možné..pripojím ti link ohľadom dojčenia, kolík a tak podobne..preštuduj si, určite ti niečo pomôže..

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/

a tiež to môže byť aj pálenie tzv.záhy. Detičky majú do roka nevyvinutý zvierač a potrava sa vracia späť do pažeráka a zvykne to deti páliť..
Pomáha nosenie hore hlavičkou..
Ja som s druhou dcérou mala takéto problémy, spala mi len na brušku alebo na rukách, ale zvislo..A trvalo to dosť dlho. Kočiar sme používali až keď sedela..

simi906
autor
22. máj 2013

@tinki dakujem 😉 pojdem prestudovat lebo uz som zufala.. chybu mozem veru robit asi aj ja v kojeni.Pocula som ze dost robia aj polohy pri kojeni. Doktorka mi povedala ze chyba mojla nastat aj u mna v strave a nam odporucala kvapky BioGaia a Infacol-ten po papani hned s mlieckom vyvratila. Tie druhe hadam pomozu. Inak sa rozprdkala ale nervaci sa stale. Spinka,napne sa,pohuci si a zas je dobre... Obcas mam pocit ze sa.narocky nervaci a vyzaduje si pozornoat a chce na tuky. No ja neviem... to brusko jej aj masirujem ale.trosku je hadam lepsie lebo uz ma ine nemapada co by som mohla urobit...

tinki
22. máj 2013

@simi906 ale je normálne, že chce na ruky..nenúť ju za každú cenu aby spala v postieľke..Si predstav aká je malinká a že má bolesti a že jej je smutno..Potrebuje maminku..
Ešte je príliš malá na to, aby bola vypočítavá..
Počúvaj svoj inštinkt. Kašli na všetko a malej daj všetko čo potrebuje. Počúvaj ju. Nos ju stále, drž si ju pri srdci. Čím viac bude pokojnejšia, tým lepšie bude spať.
Ešte je tak malinká, že si nič nepamätá, neexistuje aby si pamätala niečo ako: "tak včera ma vzala na ruky, tak si poplačem a zasa ma vezme"
Bábätká ešte nerozmýšľajú..
Ver mi, čím viac istoty a pokoja bude z teba cítiť, tým bude aj ona pokojnejšia..
Nemysli na nič, nevšímaj si neporiadok, s varením nech ti niekto pomôže a ty sa venuj malej..

liuba84
22. máj 2013

@simi906 my sme mali rovnaký problém malinký nám stále plakal a nevedeli sme prečo, skúšali sme všeličo a nakoniec sme prišli na to že malý je hladný pýtal si cez den každých 45 min a v noci každých 20 ja už som bola na porážku a malý stále plakal ja som mala málo mlieka a ako bol jedovitý od hladu sa nevedel prichytit poriadne a nešlo to rýchlo 😕 a druhý problém bolavého bruška bol feniklový čaj a grckal z neho

xlucia
22. máj 2013

@simi906 bio gaiu vyhod, kup inafandophilus. v postielke vyskusaj polohovat tak, aby mala matrac vyssie pri hlave, mozno ma skryty reflux a preto sa pyta na ruky.
zabudni na to ze take male babo naschval nervaci, zabudni na to ze mas pripadne slabe mlieko. bud ju nieco trapi, boli, alebo citi osamelost
ved si uvedom, ze v brusku bola stale s tebou
place aj na rukach??
kup si elasticku satku, ta tiez v niecom pomoze. a doma ju cez den nedavaj do postielky, ale kup si polohovatelne kresielko, tam bude spokojnejsia

ivka12
30. máj 2013

Naša mala bola taka istá....bolelo ju bruško a neskôr som zistila že jej moje mlieko nestačí...na bruško nám pomohli kvapky bio gaia...to su probiotika a neuskodia...no a ked papa nutrilon je z nej krásne spokojne bábätko....este k tej bio gaii do týždňa bolo malej lepšie vydržala mi sama v postielke aj pól hodku, co sm bola cela bez seba lebo som konečne vedela nieco urobiť...lebo stále som ju len na rukách nosila