Časté choroby napriek "dobrým" výsledkom.

lenicka1121
20. sep 2019

Dobry den, syn je často chory, opakovane infekty dýchacích ciest, zápaly priedušiek aj na plucach. Neustále mu zatekaju hlieny. Aj v dobe ked nie je chory tak je neustale zahlieneny. Vtedy kasle iba ked si lahne a v noci no vcera si ucitelka v skole (syn je prvak) vsimla, ze mu nie je dobre, neskor sa to vyrazne zhorsilo, opat škaredý drazdivy kašeľ. Teplotu zvýšenú nemal, ba naopak 36,0. Alergologicka uzavrela, ze posledné imumo testy sú ok, nevysvetlujú častú chorobnost, opakovane infekty . Uzival aj imunoterapiu-Imunor, Isoprisonine no chory byval aj tak. Poslala nas na pneumologiu, pneumolog odporučil uzivat Arko Defenses, zatiaľ užíval len 1 balenie, 3 tyzdne pauza a budúci týždeň by mal uzivat dalsich 7 dni. Vysetrenie chloridov v pote v norme, vysetrovana aj primárna ciliarna dyskineza, ta sa nepotvrdila. Syn bol 3 x na operácii mandlí (oboje). Mate niekto podobne zdravotne problemy u deti?

gabuliacik
20. sep 2019

Prosim ta,robili mu testy na potraviny? Ci je ok so vsetkym?

marlenka222
20. sep 2019

@lenicka1121 skúsila si mu dávať wobenzym? Mojim deťom vždy pomôže pri dlhodobej chrípke a to je 10 a viac dní. Posilňuje imunitu a zvlášť prváci chytia kadečo. Arco defenses je tiež "iba" na posilnenie imunity- kmeň probiotík. Ak je veľmi chorlavy, čo píšeš že je, skús mu podľa kg dať 1-2 tablety. Skutočne pomôže. To že nemá teplotu, znamená že nemá zápal, ale vírus ktorý sa usadí na oslabenom mieste. Vo vašom prípade na pľúcach

janinah
20. sep 2019

@marlenka222 viem,že to myslíte dobre,ale dieťa nie je pokusný králik ..wobenzym sa berie pomaly už aj na to,aby človek ráno otvoril oči.Reklama beží,ľudia kupujú,farmabiznis zarába....
mali by ste si nájsť dobrého orl dr a dobrého pediatra..robené vytery,odbery na chlamýdie,mykoplazmy....?

sonnenshein
20. sep 2019

Moja mala zapuzdreny zapal pluc, prisli na to az ked ju intubovali kvoli operacii mandli. Ale Presne tieto priznaky, infekty dychacich ciest dookola a dookola

beatik3
20. sep 2019

@lenicka1121 a to on ma tie mandle vybrate? Co mu na nich operovali 3x? Ak nema tak vybrat nosne aj krcne, testy na potravinove alergie alebo si kup fooddetective a vies si zistit intolerancie doma ...

aristokratka
20. sep 2019

Kontrolovali aj hladinu železa a d vitamínu?

agnes28
20. sep 2019

Ach tu odporuca hocikto hocico... ale mozno mu vobec nic nie je ( tym nechcem vec zlahcovat), len proste potrebuje prejst tymi chorobami. Do skolky chodil? Nepises o tom ako sa stravuje, to je zaklad... nie je vyberavy? Zje zeleninu, ovocie? Neje same spracovane potraviny? Toto neber v zlom, len niekedy sa na to zabuda... inak arko defenses odporucila aj dcere alergologicka a velmi pomohol. Nie su to len probiotika, ale aj d vitamin, myslim ze aj kolostrum ... teraz si nie som ista no je tam toho viac. Vysledky nevidno po prvej kure, treba brat pravidelne

marlenka222
20. sep 2019

@janinah wobenzym sa berie na pooperačné stavy hlavne
Čo myslíte že sa stane s dieťaťom ktoré podstúpi operáciu? A tri? Asi to v poriadku neostane ;) asi to dieťa zrejme len nejak oslabí a práve wobenzym má posilnit. Tak nenechajme dieťa užívať žiadne lieky ani vitamíny ani nič, lebo biznis pre farmaceutický priemysel. Poďme naspäť k bylinkam a eko bio raw, veď bude bežné že deti zomrú, a čo, aj v minulosti sa to dialo. Pomôcť nie. Lepšie je nechať tak bez povšimnutia. Neriešiť. Lebo nedám zarábať nikomu pretože beží reklama na niečo.

eliska13
20. sep 2019

@lenicka1121 ORL ste boli?má sono dutín, vytery?
Syn to mal často vždy mu našli v nose nejaké baktérie, alebo mykoplazmy.Staci, že teraz niečo nachytal od detí.

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@gabuliacik ano, potravinové testy robili synovi vsetko negatívne

eliska13
20. sep 2019

@lenicka1121 Syn to mal z dutín a nič ho nebolelo.Zatekal mu sopel a z toho kaslal.

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@marlenka222 ďakujem. Wobenzin som ešte neskúšala. Pre jeho cenu, je totiž dost drahy a finančne si nemôžem dovoliť davat 40 eur za jedno balenie

galioska
20. sep 2019

@lenicka1121 prečo 3x mandle von opakovane, zbytočný zásah, masiarstvo , toto nikdy nepochopím, pomôže netvrdím ale na ako dlho, iba sa týmto potvrdzuje že je to masiarstvo, všetko rezať, strhávať na silu, katastrofa...príčinu nehľadá nikto

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@beatik3 mandle 2 x zrezavane a tretí krát už mali úplne vybrať von celé. Potravinové alergie testy negatívne. Ten test sa dá kúpiť kde? Koľko stojí? Je to spoľahlivé?

marlenka222
20. sep 2019

@lenicka1121 nedávajte, kúpte mu na kusy. Dá sa aj na kusy a dieťaťu úplne stačí po 1-2 tabletkach. Vyjde to možno okolo 15€. Ja som tak kupovala dcére. Je dráhy ale účinok vážne vidím.

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@aristokratka ano, železo v norme. Na slabý nedostatok vitamínu D užíva Devit forte

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@agnes28 ahoj. Do škôlky syn chodil, 1 rok. Po nej absolvoval prípravy ročník a teraz pokračuje 1.ročníkom. Ako sa stravuje? Snažím sa varit zdravo, pestrou, aby jedol aj zeleninu. Ovocie samozrejme. Výberavy je v jedle dost ale zas nedam mu všetko na co piští, ze chce. On je takto chory už od pár rokov, ešte predtým ako vôbec zacal chodit do škôlky no nejako sa to neupravilo. Arko Defenses syn zatiaľ mal tu jednu kúru 7 dni, vydržal po nej 2 tyzdne a je chory, zapal priedušiek

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@eliska13 na orl sme často ako na "hodiny klaviru" . Vytery mu robili opakovane , na nič sa neprišlo. Takmer vždy ma vysoké crp. V tom kolektíve je asi normálne, ze dieťa ochorie no on aj minulý sk.rok tak byval chory, 1 tyzdne v skole, 2-3 doma kým sa vyliečil a to dokolečka

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska preco 3 x? Prvu operáciu mandlí, oboje to synovi robili ešte pred 1 rokom zivota lebo sa dusil až , druhú o rok na ti lebo opäť to isté, dusil sa až a narástli. Tretiu operáciu mandlí, to už malu vybrať úplne to bol v roku 2018. Tiež nepochopím co mu to nevybrali naraz a hotovo. Ja som bola ako dieta 1 x a to stačilo

galioska
20. sep 2019

@lenicka1121 lebo je to masiarstvo, milujú rezať, čo dodat

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@eliska13 a príčina toho? Prečo dietatu stále zatekaju hlieny? Syn ked je chory sopel, nádchu nemava

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska to je choré. V podstate pri alergologickej konzultácií mi alergologicka povedala, ze keďže ma syn vysetrenia v norme už to môže byť spôsobené len tou opakovanou operaciou mandlí? Keby to urobili poriadne hned nemuselo by to byť. Že oni dieťaťu mladšiemu ako 6 rokov úplne nevyberu, iba zrezávajú ...

galioska
20. sep 2019

@lenicka1121 ja si myslím že u tvojho syna to bude Alegria

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska alergia, ale na čo? Potvrdené boli 4 druhy obilnín zo stromov a peľ. Potravinové 0, ani na zvieratá nema. Napadla ma este alergia na mlieko no ta vysla negatívne ked bol mensi. Ani neviem kde to opätovne vyšetrujú? Naša alergologicka synovi už ďalšie testy robiť nebude

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska je astmatik no astmu ma liečbou kontrolovanu, inhaluje Sereride

galioska
20. sep 2019

@lenicka1121 neskutočné tak malý toľko problémov, sú sirupy na všetky typy alergií, potlačia ju...neviem či sa dá z toho vôbec vyrásť , ten bordel v jedle, ovzdušie na citlivých ľudí strašné zle vplýva, skúste more pravidelne nejaké naparovanie morskou solou

aristokratka
20. sep 2019

A co takto histaminova intolerancia...

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska more? Kde si more ja môžem dovoliť...z príspevku na opatrovanie? Stary rodicia vnuka zobrali tento rok ku moru, vratili sa a do 2 dní chory, zapal na plucach . Máme za sebou aj liečebný pobyt v Tatrách kde mal aj rôzne procedúry, no len finančne náročné to je, na 6 noci dieťa s rodičom minimálne 500 eur len za ten pobyt. Ide o to, ze lekári do syna by najradsej furt len nejake lieky pchali. Imuno liecba 100 eur na 2 mesiace a nezabralo. Na zvýšený histamin ma Fenistil kvapky no nemoze ich uzivat nonstop. Ani Zenaro či Zyrtec nemoze syn uzivat stále, taký je pokyn od alergologa. Ja sa starám o syna sama, jeho otec výživné vôbec neplatí (z tým nemôžem robiť nič, žije v Nemecku a Nemecké úradu sa vyjadrili, zevraj on chudácik nema príjem aby platil výživné, a to ma vyse 850 eur len pre seba, z toho už neplatí nájomné a nic). Ono aj lekári doporuceju more no peniaze mi nan nedaju, nikto neda. Neexistuje žiadny príspevok pre takto chore deti na kupele (okrem bežných chorôb ma aj postihnutie). Kupele je problém vybavit cez poisťovňu no to nie som sama. Minule som sa z jednou maličkou rozprávala, ze si musela 1000 eur požičať aby mohla ist so synom ma 1 týždeň do Tatier. Všeobecne získať papiere na kúpeľnú liečbu je problém. Ledva pokryjem bežné výdavky na starostlivosť o syna, domácnosť.

lenicka1121
autor
20. sep 2019

@galioska kupele by mohol syn dostať iba na metabolicku poruchu, cez endokrinologa. Aj kupele doporučuje na 3 tyzdne kvoli tomu, len poisťovňa by uhradila synovi pobyt, za seba ako sprievidcu musim doplácať vyse 600 eur. Inak nerozumiem ked je dieťa ztp, ma ztp preukaz so sprievodcom preco nema taketo dieta, resp.jeho sprievodca nejaku zľavu v kúpeľoch na tých poplatkoch. Veď to finančne vide dost vela.

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz