Časté kakanie trojročného dieťaťa

lucy1311
10. apr 2016

ahojte chcela by som sa poradit... maly mal v stredu 38 teplotu a zacal casto kakat s tym,ze ho zacne boliet brusko vykaka sa a ok funguje dalej. Uz je nedela a sice sa pocet stolic z 8 znizil na 5 aj tak som znepokojena,ze to trva 5 dni. Teplotu mal len ten jeden den...boli sme na ster a odber stolice,vysledky este nemam tak som.z.toho dost nervozna,ma to kasovite a sem tam.je tam aj hlien s krvavou vlasocnicou,ale to priposujem.tomu castemu kakaniu. Od stvrtku ma dietu a aj tak kaka....som.z.toho dost nervozna,lebo pred velkou nocou bol chory a mal jasnocervenu krv v stolici. Robili sono,krv.odbery,odber stolice,chirurgia a nic.nezistili ale ako vravim to bolo este pred velkou nocou. Moze to byt virusove ked to trva tak dlho a ze mal teplotu len jeden den? Mate skusenost? vdaka

maxiva
10. apr 2016

kludne to moze byt virusove.vtedy to byva tak zhruba tyzden.ale tej krvi by som sa aj ja bala ☹ davas probiotika?kludna mozes pri problemoch zdvojnasobit davku..aku mas dietu?moj syncek zvracal pred troma dnami a potom mal mierne zvysenu teplotu.tiez som nasadila dietu.a prestalo to,ale vcera zase zvracal,aj sa dost najedol,mozno z toho.treba pomalsie pridavat.

lucy1311
autor
10. apr 2016

@maxiva davam probio o daflornu len vraj aj tie mozu na zaciatku sposobit castejsiu stolicu tak rozmyslam.ze.dam minimalnu davku aby som vedela posudit,ci ho nemozu tie stale prehanat. Rano som tam zbadala trosinku krvavy hlien ale to je podla mna tymi castymi stolicami neda sa to porovnat s tym,co mal pred velkou nocou. Len uz sa bojim ci nema nieco s crievkami,ze ako mu to dlho trva napriek opatreniam :(

lucy1311
autor
10. apr 2016

@maxiva no od stvrtku zije len na zemiakoch suchom pecive bananoch mrkve a ryzy

maxiva
10. apr 2016

@lucy1311 no to je sila,bobak maly.mne vzdy probiotika zaberu.zdvojnasobym davku a zaberie to.este davam cierne uhlie,aj to pomaha...a co ti povedali lekari,ze z coho to ma?

lucy1311
autor
10. apr 2016

@maxiva ze asi virus zsjtra maju byt vysledky len som nervozna aj za tu minulu krv nepripafa mi to na virus ved on je uplne ciperny len ten prvy den bola teplota tak neviem...

maxiva
10. apr 2016

@lucy1311 to tazko povedat ☹ zajtra uvidis...ale moze to byt kludne virus,kazdy to inak zvlada,niekto lezi a niekto lieta 😉 moj syn tu tiez lieta akokeby nic 😉

lucy1311
autor
10. apr 2016

@maxiva dufam lebo pri nasom stasti zase nic nezistia a mozem dumat...

maxiva
10. apr 2016

@lucy1311 no ked nic nezistia,tak to uzavru tak,ze to je virus 😀 klasika 😉

lucy1311
autor
10. apr 2016

@maxiva nechcem ho vlacit zbytovne po gastre len neda mi pokoj ta krv a teraz zase toto bojim sa nejakeho suvisu vies ... :(

maxiva
10. apr 2016

@lucy1311 ved urcite,ja to chapem.pockaj na vysledky a uvidis,co ti povedia.netrap sa dopredu ☹ ja viem,ze sa to lahko hovori,ale ine ti neostava 😒

anjeli_k
10. apr 2016

Ahoj, moze to byt ten virus, pred dvoma tyzdnami mal moj syncek nieco podobne, ale on mi aj zvracal, nechcel nic papat ani pit, tak skoncil na infuziach a po rozbore stolice zistili, ze mal rota virus.skus mu kupit probiotika, aby sa mu obnovila crevna mikrofluora.

dorotka202
10. apr 2016

urcite nejaky virus.aj my sme to mali.pred kakanim vzdy bolest bruska a potom uz ok.aj v noci sa mi na to budila.nam vzdy pomohol hylak forte.tri krat denne aspon dva tyzdne a bolo to ok.a mala aj tu krv,ale aj to nastastie preslo s tou hnackou.

andrejta
10. apr 2016

@lucy1311 to cervene nemoze byt z mrkvy? Len tak hadam...

lucy1311
autor
10. apr 2016

@andrejta nie to je jasnocervena krv mrkva je ina

lucy1311
autor
11. apr 2016

takze ster aj stolica negativne ... dnes bol zase 2x po sebe.... moze to byt viroza bez potvrdenia v kultivaciach??

maxiva
11. apr 2016

@lucy1311 a nemoze mat alergiu na nejake jedlo?

lucy1311
autor
11. apr 2016

@maxiva netusim .... dnes kakal rovnako ako vcera uvidim ci sa to polepsi.stale je na diete

maxiva
12. apr 2016

@lucy1311 to mi je luto,snad sa to polepsi ☹ najhorsie je,ked nevies ako mas svojmu dietatu pomoct 😒

malaikasana
12. apr 2016

Pri castej stolici je krvavy hlien ok,ma rozdrazdenu sliznicu, kazdopadne teeba cakat na vysledky,ci je to bakterialne,aj ked jasi myslim,ze skor virusove ,ale niekde nastala dietna chyba...caj na hnacky je trzalkovy mozes skusit u nas pomohol aj na roztravenie ked maleho boli brusko,pokial je stolica kasovita a nie uz vodnata tak treba hlavne dolievat tekutiny a cierne uhlie mozes davat aspon zozere toxiny...