Časté krvácanie z nosa u dieťaťa

mamina321
21. jún 2013

Ahojte maminy,
potrebujem poradit ohladne casteho krvacania u 2 rocneho dietata. Mate aj vy takuto skusenost, ake vysetrenia ste absolvovali , pripadne co vam zistili?
Mojmu vacsinou tecie krv samovolne po nejakej nadche, a to potom aj dva tri tyzdne - raz za tyzden sa mu spusti a potom zase klud. Ale pred tyzdnom mu za jeden vikend tiekla az 4x tak sme boli u ORL a vypalili mu cievku, dostal Pamycon, a hotovo, myslela som ze bude klud. Ale dnes v noci o 4 hod som ho bola skontrolovat ci je zakryty, a teda v tom sere som hned zbadala ze mu tiekla krv. Tak sme isli aj dnes na ORL a vypalila cievku, dostal este Fenistil kvapky, s tym ze ma to tam spuchnute :( Tak uz vazne som myslela ze to prejde, ale prisli sme domov, a cca po 2 hod od toho vypalenia sa mu zase spustila ta krv pri pozerani tv, cize ani sa nebuchol. Vela ludi mi hovori ze im casto tiekavala krv v detstve a ze to neriesili. Mne sa to ale nezda normalne.

aristka
21. jún 2013

@mamina321 niečo na posilnenie ciev by mu mali dať ,inak je to pravda u detičiek to býva a pubertou to väčšinou zmizne...

tajanulka
21. jún 2013

Ahojky, mojmu synovi tak isto kazdu chvilu tecie z nosa krv. Ani to neriesim, to iste mal aj moj mangelito a jemu tiez v detstve len vypalovali zilky, nic viac... Synator ma 6 rokov, kolkokrat aj v noci na mna krici ze mu tecie krv, tak rychlo iba naberiem papiere a zastavujeme, niekedy aj pol hodinu ☹ Pocula som ze to moze byt aj pri rychlom raste, co by na nas aj platilo, kedze mi hrozne rychlo rastie, ale ci je to pravda neviem... Hadam z toho vyrastie, tak ako vyrastol z toho aj manzel. Najcastejsie sa mu spusta pri nadche, ked mu davam kvapky do nosa... A vzdy ked mu prezleciem periny, to je zaruka ze do troch dni bude mat zababranu podusku 🙂

mamina321
autor
21. jún 2013

@tajanulka a tiez mu to krvacanie zacinalo v malinkatom veku? U nas to zacalo tak asi po roku, ale ak by to malo suvisiet s tym rychlym rastom, tak na nas by to sedelo, ma sice 2 roky ale kazdy mu hada viac, aj ked bol mensi, ze on ma uz aspon 3 roky. A bola si s tym aj u doktorky? Ci nie?

xlucia
21. jún 2013

@mamina321 vypalovanie cievok som odmietla, je to blbost a este aj bolestive. maly by ti mal viac pit a ked krv vnutri potrebuje uvolnit tlak, cestu si najde. je to pre deti prirodzene, aj ked nie caste. lepsie zlepsit pitny rezim, dat vit. C na spevnenie ciev ako vypalovat. uvolni sa takto tlak, ktory by isiel vyssie, do mozgu...

moj muz to maval extremne casto az do puberty, starsi syn to mava tiez, ked ma taku sezonu, resp. ked sa meni tlak...
jednoznacne som proti vypalovaniu, teraz ma uz vyse 6 rokov, a niekedy sa stazoval na bolest hlavy, a napr. o pol hodinu hovori uz super uz ma hlava neboli, pozriem na neho, a on prud krvi z nosa..... obcas to ani nepostrehol. krvacanie sme zastavili dostal viac pit a bolo

mummy01
21. jún 2013

@mamina321 mojmu synovi tecie krv velmi casto,niekedy je problem to zastavit.Casto sa stava ze rano vstane krvavy z toho ako mu v noci tiekla.U nas sa to tiez spaja s chorobou,boli sme na ORL ale vypalenie cievky som radikalne odmietla.Na jesen nas caka odber krvi...Mojmu manzelovi takto od detstva krvaca z nosa a ma s tym problem dodnes ale on krvaca iba pocas pelovej sezony a takmer kazdy den-je totiz alergik.

mamina321
autor
21. jún 2013

@xlucia jej dakujem za nazor, kazda rada mi je teraz vzacna, lebo ja som uz z toho krvacania si dnes riadne poplakala, som sa bala ze ci to nie je nejake onkologicke ochorenie, ale ako pisete ze je to este vlastne aj dobre, ze sa tlak uvolni. Ja tiez nie som nadsenec vypalovania cievok, ale doktorka ma tak vyplasila, ze som isla. Skusim nasadit znovu vit. C, inak celu zimu som mu davala cecko - Cebion a obcas mu aj tak ta krv tiekla. Vraj je dobra pohanka na spevnenie ciev, musim si nastudovat jej pripravu a skusim mu aj tu davat. To pitie tiez skusim zvysit, ako na potvoru tusim cim je teplejsie, tym menej pije :(

mamina321
autor
21. jún 2013

@tajanulka @xlucia @mummy01 a na nejakom alergologickom vysetreni ste neboli? cize len sa zmierit s tym ze obcas ta krv pojde, a radsej to hodit za hlavu a netrapit sa tym? lebo v kuse ho tym len pozorujem, hlavne par dni po tom ako mu tiekla, a uz som z toho na prasky, v noci ho chodim pozerat, a hovorim si ze na co? Pokial sa mu spusti, tak aj tak s tym nic nespravim, tiect mu moze 5 min po tom ako som ho bola pozriet, ale ako hovorim ze uz asi som ja z toho viac psychicky chora, lebo mam strach ci mu nieco nie je.

xlucia
21. jún 2013

@mamina321 v prvom rade vyhod cebion. je to hrozny bordel. kup bud cecko praskove z DM stoji 2e , v pripade nudze moze aj celaskon.
ak sa ti to nezda, daj mu zmerat tlak a urobit kopletny krvny obraz, ale podla tvojho popisu verim ze je ok. a cievky mu uz vypalovat nedaj, je to zakrok nasilu
v lekarni si kup mast nisita, potom SPREJ DO NOSA tantum verde modry, NIE GEL, a este si kup penu, teraz si neviem spomenut nazov, ktora sa odstrihne, vlozi do nosa a zastavuje krvacanie. tusim sa to vola gelaspoon, a tiez nejaky nasivin, modry a oranzovy hypomer.
toto maj doma, zvladnenete tie krvacania za par minut a bez potoku krvi.
potom napis ked to budes mat, napisem ti ako to pouzivame my. ja som velmi spokojna, syn odvtedy nepanikari. a nepotrebuje ziadnu chemiu
len ta upozornuejm ze budes takto narazovo platit v lekarni viac penazi, ale vydrzi ti to cca rok, ten nakup..

akrima
21. jún 2013

mamina321 - nemusíš sa obávať, mne ako malej tiež tiekla z nosa stále krv... neriešili sme. V puberte mi tiekla tiež a to už som vedela v škole aj zneužiť 🙂 uvoľnenie z vyučovacej hodiny... v dospelosti mi to 2- krát vypaľovali (vôbec to nebolo bolestivé, ja som inak citlivka) a mám s tým pokoj. Držím palce, aby mu to čo najskôr prestalo ;)

mummy01
21. jún 2013

@mamina321 hlavne klud,nic hrozne sa nedeje...bud rada ze neriesis horsie veci ako krvacanie z nosa 😉 A ked aj bude krvacat tak nepanikar,zbytocne tym len syna vystrasis.Ak krvaca tak ho posad mierne do predklonu,pod nosom mu pridrz vreckovku a dvoma prstami stisni koren nosa.

mamina321
autor
21. jún 2013

@akrima @mummy01 dakujem babulky, pomohli ste mi, a presne ako pises mummy01 ze mozem byt rada ze neriesim nic horsie, tiez ma to napadlo ze keby ma nejaku vaznu chorobu alebo postihnutie, tak co by som robila vtedy ze?

mamina321
autor
21. jún 2013

@xlucia super, dakujem, uz som si to vsetko napisala, a pojdem to nakupit bud vecer ked pride manzel alebo zajtra, nechcem v tom teple tahat maleho so sebou a hlavne do tych silne klimatizovanych obchodov. A toto vsetko pouzivas priebezne, ci len ked sa vyskytne ten problem s krvacanim? A ta pena-gelaspoon -zbezne som precitala na nete, to sa vraj same rozpusti v nosteku v priebehu par dni? a toto vsetko mozem pouzit pre 2rocneho ze?
a ty mas tieto rady od doktorky ci sama si k tomu dospela, vidis ale ked niekto neporadi ani neviem ze taka vata-pena existuje.

xlucia
21. jún 2013

@mamina321 nerozpusti sa sama. prisposobi sa... to je rozdiel. ked prestane krvacat, tak to vyberies. nieco mam od dr. nieco som sama prisla, nieco mam od susedy, ktorej syn na toto tiez trpel.
bezne pouzivam len tie dva hypomery. ostatne len ked krvaca. preto to vydrzi tak dlho

mamina321
autor
21. jún 2013

@xlucia a ten hypomer pouzivas denne? a ktory oranzovy ci modry, ci oba?

xlucia
21. jún 2013

@mamina321 modry pouzivam denne, pomaha to synom vysmrkat sa, ked prideme zvonka a maju plny nos pelu, ked potrebujem odstranit z nosa zaschnutu krv, atd. oranzovy ked maju zapuchnuty nos a potrebujem uvolnit dierky bez chemie

mamina321
autor
22. jún 2013

@xlucia uz som si to vsetko nakupila, vecer alebo ked bude maly spat si popozeram pribalove letaciky, a kupila som aj pohanku, len musim popozerat recepty, a vraj staci 2x tyzdenne a pomaha spevnovat cievy.

dennissa16
22. jún 2013

@mamina321 nechcem ťa strašiť, ale moja známa mi nedávno hovorila, že jej sesterka mala leukémiu a na začiatku sa jej vraj prejavovala krvácaním z nosa a stále sa jej robili modriny po tele ☹((( skús sa pýtať na nejaké vyšetrenia

mamina321
autor
22. jún 2013

@dennissa16 o tych modrinach som nieco pocula, ze sa robia vo velkom pri leukemii, nastastie modriny sa nasmu robia iba fakt ked sa udrie silno. a jasne ze mu dam spravit krvne vysetrenie. ja som sa na to aj doktorky pytala ci to nemoze byt nejake onkologicke ochorenie a ona ze pokial krv tecie z tej istej dierky tak by to nemalo byt, aj ked vylucit sa to uplne nemoze, ale ze vtedy zvykne tiect z oboch dierok. tak snad nie sme ten pripad, dufam!

sendy182
22. jún 2013

@mamina321 ahoj daj malému vyšetriť krv....či nemá poruchu zrážanlivosti.....na spevnenie ciev sa užíva ascorutin.....no neviem v akej forme by to bolo keďže má 2 roky.....možno podrviť tabletku........noštek nech si iba jemne fúka.....má častejšie soplíky alebo upchatý nos.......?.........ak má oslabenú cievku v nose a nemá sa kedy zoceliť tak to bude trvať dlhšie.....vypýtaj si aj masť do nošteka na upokojenie boľavej sliznice.......niekomu pomôže aj atb mastička framykoin......alebo niečo podobné........

mamina321
autor
22. jún 2013

@sendy182 myslim ze ascorutin sa moze az od 3 rokov. praveze on si este stale nechce fukat sopliky, takze ak ma plny nos tak jedine odsavame, ale teda on dost tie sopliky aj vykycha ak je chory.

sendy182
22. jún 2013

@mamina321 tiež som si myslela....tak aspoň celaskon tablety....obsahuje kyselinu ascorbovú...... 😉

dennissa16
23. jún 2013

@mamina321 snáď naozaj nie!!!! Držím palce, nech je to len nejaká prkotina a drobcovi sa to upraví 🙂

mamina321
autor
23. jún 2013
terina25
23. jún 2013

Ja mam ten isty problem.len sme na tom asi horsie☹☹asi od min.tyzdna sa synovi pusta krv z nosa.ale jemu tecie aj z lavej aj z pravej dierky a stalo sa,ze mu sla aj z oboch naraz.niekey sa mu pusti aj 6x.aj v noci mu minule sla 2x.neide mu enormne vela,staci par minut a je dobre.pije vela tekutin takze tim to nebude.volali sme pediatrovi a kazal dat ascorutin 2xdenne.odkedy mu davam-asi 5 dni-tak je to omnoho lepsie.spusti sa mu mozno 2x a ide len trochu.davam mu c vitamin brontikov,pije az dost vela...neviem cim to moze byt.ale zacalo mi to odkedy su tie horucavy.aon je aj alergik vraj aj z toho to zvykne byt.ma aj zapalene oci,tak neviem ci to nema s tym suvis.som uz z toho zufala.budeme mu musiet dat zobrat aj krv☹

terina25
23. jún 2013
mamina321
autor
24. jún 2013

@terina25 a jemu zacala tiect krv od minuleho tyzdna, ci aj predtym niekedy mu uz tiekavala? a kolko ma mesiacov - rokov? nevedela som ze ascorutin sa moze uz u malych deti. ja som dnes kupila pohanku, ta obsahuje rutin, a tu mu budem varit, a vraj spevnuje a posilnuje cievy. aj my sa chystame na krvne vysetrenie pre istotu, nech viem na com sme, a pre moj pokoj a klud ze som urobila vsetko. Ale prave teraz som sa na to zacala pytat mamiciek, ci s tym maju skusenosti, a teda bola som prekvapena ked mi povedali ze ano, ako ked sa clovek neopyta tak si myslim ze vsetci su ok, a len moj krvaca, a zrazu zistim ze s tym ma dost vela deti problemy. Akurat neviem ako to je ked ide z oboch dierok, kedy idete na krv? potom daj vediet ako dopadli vysledky! Snad je to fakt len z toho tepla!

terina25
24. jún 2013

@mamina321 ano,mojmu zacala tiect krv min.tyzden.ako zacali tie horucavy.predtym bol aj chory,ale nebral atb.a hned ako sa vyliecil tak sa mu zacala pustat krv z nosa.kazdy den aj 6x.a aj v noci.syn bude mat teraz v juli tri roky.ascorutin je od troch rokov.ale lekar povedal ze mozme davat.ja este pockam tento tyzden a uvidim.ak to neprestane tak bud.tyzden s nim pojdem na krv.teraz maju skoncit tie horucavy tak mozno sa mu to zlepsi.uvidime...inak zaujimave je ze min.tyzden sme detom prerobili izbu a spia uz sami a vlastne odvtedy mu ide aj ta krv.ci aj to nemoze mat nejaky suvis ze mu vadil napr.ten zapach farby.neviem...ale ta krv mu ide aj vonku ozaj neviem.uz vselijako rozmyslam.predtym to nikdy nemal.a vy ste na tom uz lepsie?

terina25
1. júl 2013

@mamina321 ahoj.my sme boli min.tyzden na odber krvi.dnes sme mali vysledky a zistili nizky pocet krvnych dosticiek+este jeden vysl.ma zly ale neviem ktory.muz bol syna objednat na hematologiu na bud.tyzden.budu brat zase krv.sestricka sa vyjadrila ze sme to mali riesit na krcnom.inak syn uz nekrvaca asi treti den-odkedy uz nie su tie tepla.takze je to uz ok.len ta krv je zla tak som zvedava co bude.dufam ze daju len vitamin.inak min.tyzden mal aj uraz -rozbil si tvar a bolo to na dva stehy.strasne mu to aj krvacalo tak mozno aj kvoli tym krv.dostickam.a vy ste na tom ako uz dobre?

mamina321
autor
2. júl 2013

@terina25 my sme zatial na tom dobre, uz je to 10 dni co sme bez krvacania, tak snad to bude ok, zatial sme na krvne testy nesli, pockame ci sa to bude vo velkom opakovat alebo nie a ak sa zase zopakuju tieto krvacania tak pojdeme na krv. to akoze na krcnom vam mali brat krv? ci na co ste tam mali chodit?

terina25
2. júl 2013

@mamina321 na krcne sme mali ist aby mu tie zilky poleptali.ale to mu nechcem dat robit.uz mu nesla krv cca 4dni tak naco to dat robit?zbytocne ak je problem inde.