Časté krvácanie z nosa u dieťaťa

mamina321
21. jún 2013

Ahojte maminy,
potrebujem poradit ohladne casteho krvacania u 2 rocneho dietata. Mate aj vy takuto skusenost, ake vysetrenia ste absolvovali , pripadne co vam zistili?
Mojmu vacsinou tecie krv samovolne po nejakej nadche, a to potom aj dva tri tyzdne - raz za tyzden sa mu spusti a potom zase klud. Ale pred tyzdnom mu za jeden vikend tiekla az 4x tak sme boli u ORL a vypalili mu cievku, dostal Pamycon, a hotovo, myslela som ze bude klud. Ale dnes v noci o 4 hod som ho bola skontrolovat ci je zakryty, a teda v tom sere som hned zbadala ze mu tiekla krv. Tak sme isli aj dnes na ORL a vypalila cievku, dostal este Fenistil kvapky, s tym ze ma to tam spuchnute :( Tak uz vazne som myslela ze to prejde, ale prisli sme domov, a cca po 2 hod od toho vypalenia sa mu zase spustila ta krv pri pozerani tv, cize ani sa nebuchol. Vela ludi mi hovori ze im casto tiekavala krv v detstve a ze to neriesili. Mne sa to ale nezda normalne.

inffinity
2. júl 2013

ahoj mě tekla krev z nosu jako malé a vždy jsem pak byla nemocná byl to jakýsi předvoj..a nebo když jsem silnejsi smrkla, mela jsem slaboučké ty cevky v nose a dr mi na to pak davala nejake kapky. ale nevzpomenu si jak se jmenovaly..byla jsem ale starší cca 6let drželo me to asi do 12let..

mamina321
autor
3. júl 2013

@terina25 na krcne sa musi ist hned v ten den alebo najneskor na druhy den, aby bolo vidiet ranku (chrasticku), potom to uz nema zmysel, ale dobre robis ze tam nejdes, ja som chodila a nema to ziadny vyznam, ved jeden krat mu to v pondelok zaleptali a stvrtok krvacal, piatok sme zase isli, poleptali mu to, a prideme domov a za dve hodky mu uz tiekla zase, takze je to k nicomu.

terina25
4. júl 2013

@mamina321 nasemu nastastie uz nekrvaca nos.dali nam papier na krcne ale nesli sme.a to poleptanie je bolestive?inak nechapem naco to robia ked pricina je niekde inde.takto sa to nevylieci.muz ide so synom v stredu na hematologiu na dalsi odber krvi kedze mal zle vysledky.tak som zvedava co bude.dufam ze to bude uz dobre.len akurat je syn prechladeny a tecie mu soplik resp.moze to mat z alergie.ja to neviem rozoznat ci je to choroba al.alergia.

mamina321
autor
6. júl 2013

@terina25 drzim palceky aby vysetrenie dopadlo dobre, snad sa mu to upravi aj same a ze to bola len nejaka jednorazova zalezitost. a potom daj vediet co tam povedali.

mamina321
autor
24. aug 2013

@terina25 ahoj, ako ste na tom s krvacanim z nosteka? Co zistili na hematologii?

terina25
25. aug 2013

@mamina321 ahoj.uz je to ok.vysledky z hematologie mal uz dobre.davam mu nadalej martankov-K vitamin.to mu asi najviac zabralo.a vy ste na tom uz dobre?

mamina321
autor
26. aug 2013

@terina25 tak to je super ze je uz maly ok. A tie vitaminy vam odporucila doktorka? My sa s krvacanim stale pasujeme, raz za 10-14 dni sa objavi, nasa dr nas s tym stale posielala na nosno-kkrcne, ale to vzdy len vypalili a hotovo, tak som to prestala riesit, a na krcne nechodim, asi by som mala dat spravit tie krvne testy pre pokoj duse, vzdy ked krvaca sa vyplasim a uz by som aj letela na odbery, potom ma to zase prejde. Vela ludi ma utesuje ze to u niektorych deti byva a musia z toho vyrast.

anka7
6. okt 2013

ahojte, v posledných dňoch sa aj môjmu malému niekoľko krát pustila krv, zľakla som sa. Najskôr som si myslela, že si zaškrabol v nošteku. Ale na druhý deň ráno sa mu pustila hneď po prebudení a poobede ešte 2 x. A potom ma napadlo, že som mu dala napiť čierny čaj s citrónom. Nebol silný a chutil mu tak doobeda vypil asi 2 poháre a potom večer začalo to krvácanie a hneď aj na druhý deň. Potom bol kľud a po pár dňoch si odpil z bratovho pohára pri raňajkách z čierneho čaju s citrónom a poobede znova krv. Takže čierny čaj u nás ZÁKAZ.

ashley
12. mar 2014

Ahojte. Vidim ze tu uz dlhsie nik nepisal ale aj tak to skusim. Mojej malej 4r. sa casto pusta krv z nosa. obcas dame ascorutim ale zvacsa zabudnem. CHcela som sa vas opytat, ze aka krv tecie vasim detom z nosa.. viem divna otazka ale malej tecie normalne taka tekuta, len posledny krat jej tiekla taka zvlastna ako keby take kusy krvy aj tiekla aj sme ju museli skoro tahat z nosa. Sople to neboli to uz poznam ako to vyzera.. uz ste to niektora zazila?

vravkasolivajka
12. mar 2014

Mne aj môjmu manželovi keď sme boli malý večne tiekla krv z nosa, mužovi to v puberte prestalo a mne tiekla iba pri nejakom stresíku v škole, pri skúškach... všetky vyšetrenia boli v poriadku a to som si pobehala kadečo. Tak len do teraz si nemôžem silno fúkať nos, len tak " decent" 😅 a najlepšie len tak na WC servítkou a prstami to mám najistejšie že si to nerozkrvácam. A syn má to isté stačí trošku silnejšie fúkne a už je tam krv, tak sa tiež naučil špŕtať sa v nose na WC a je to zábavné ide mať 5 rokov ale keď sa ide špŕtať tak sa príde slušne spýtať či niekomu netreba cikať lebo že on tam bude dlho 😀 🙂 🙂 a tiež zaraďujem všetko možné do jedálnička a keďže mávam málo železa tak aj musím a detičky sa tiež kadečo naučili doma papkať a nepríde im to čudné 😅 🙂 dcérka má veĺmi rada pohánkovú kašu a malý ten zase slivky a všetok tmavý zelený list a najlepšie je keď po chvíľke keď dojedia napr. klíčky mungo fazuľky si prídu pýtať niečo s C

xlucia
10. nov 2014

@mamina321 ako zvladate to krvacanie teraz?

anika17
30. júl 2019

Maminy ako ste na tom teraz s krvácaním z nosa?

marianna123456789
11. máj 2020

Nasa ma 3 roky...a uz raz vypaloval cievku..pretoze jej zacala uz kazdy den tiect.Brala aj ascorutin,,aj Cko ..aj vela v ovoci C ka aj zvlhcujeme ...a nepomaha...na vypalovanie ideme zase..dufam ze posledny krat...ak uz ani teraz nepomoze nejdeme
.skusim este ine...ale uz ani neviem co.😞 tecie aj v noci aj cez den..hocikedy...opat uz 1x tyzdenne..niekedy aj 2x..ak by tiekla 1 x mesacne ani neriesim.
.

anika17
11. máj 2020

@marianna123456789 no môj má tiež 3r,už som dala aj cievku zaleptať a aj tak ešte v ten deň mu išla krv z nosa znovu,tiež keby sa mu pustila 1x do mesiaca tak neriešim ale aj 3-4dni po sebe,posteľ prezliekam niekedy aj 2x do týždňa lebo keď sa v noci zobudí tak nestihnem ani servítku vziať do ruky a už je celá posteľ krvavá,tiež chcú aby sme išli na zákrok na vypálenie cievky ale veľmi tomu neverím

marianna123456789
12. máj 2020

A z jednej dierky tecie ??nam tecie vzdy len z jednej dierky ...🤷‍♀️
Je to neprijemne. Nam dnes zase robil cievku..uvidíme ako dlho...ze mame sprej do nosa davat,,zvlhcovat...nic ine..a ked zase prist 🤷‍♀️

rainee
17. jún 2020

My žiaľ mame podobný problém, malej od cca 4r začala často tiecť krv z nosa. A dosť veľa. Boli sme už viac x na orl, vypalovat jej to nechcú. Dostali sme ascorutin, dáku masť do nosa emofi x, na zastavenie krvácania používame gelitaspon. Snáď sa to časom zlepší a nebude to nič vážne. Staršej nikdy netiekla krv z nosa, ale poslednú dobu sa jej sem-tam tiež spustí.

anika17
17. jún 2020

@marianna123456789 áno tiež len z jednej dierky,striekam Vincentku,Aliamare a aj zvlhčovač sme kúpili a stále sa občas pustí,teraz už pomenej

marianna123456789
19. jún 2020

@anika17 dakujem...uz som myslela ze je to cudne ked len z jednej dierky...😏 😊

annabellkkaa
7. aug 2021

@anika17 prosim vedeli hys te odporcuit zvlhcovac ? Malej sa teiz spusti sem tam.krv z nosa .. tak rozmyslam.ze kupim.ten zvlhcivac.. pomaha prosim ? Ako casto ho zapinate ? Vdala za info

anika17
25. aug 2021

@annabellkkaa nám nepomáha ani zvlhčovač,malému sa aj tak púšťa krv

mina59
7. jún 2022

@mamina321 prosím vás prešlo vám to samo,či ste to riešili niekde? Ďakujem.

mamina321
autor
7. jún 2022

@mina59 prešlo to same. Syn ma 10r a možno keď je chory tak fúkne krv trochu a nič viac, za posledný rok možno 2x takto. Keď bol maly, tak ozaj často mu tiekla do tých cca 6r. A teraz dcérka 4,5r tak jej tiež občas tečie krv ale nie tak často ako kedysi synovi. Vraj slabé cievky a spuchnuta sliznica ak je trosku len chora.

mina59
8. jún 2022

@mamina321 ďakujem pekne