Časté odkašliavanie 5 ročného syna

luka21
13. aug 2015

Ahojte mamičky,aj nemamičky som strašne zúfalá ☹ mám 5.roč.syna a už od vianoc mi stále jak keby odkašliava,zo začiatku to robil iba sem tam ale v posledných mesiacoch to robí čím dalej viac a viac,niekedy nemôžeme ani tv pozerať v klude,pripadá mi to jak keby mal niečo v krku a stále ho to núti jak keby odkašlať.Ale on stále tvrdí že ho nič nebolí a ani neškriabe a ked ho stále napomínaqm nech to už nerobí tak sa mi rozplače a tvrdí mi že jeho to stále nuti robiť a nemôže stým prestať.Už aj predavačky pri pokladniach ked sme na nákupoch tak sa ho pitajú že či je chorí 😖 .tak si to asi viete predstaviť.Ked to začal robiť iba sem tam tak som bola sním u lekárky a ona povedala že je to zlozvyk,že to prejde,ale ked mi to začal robiť viac a viac tak som šla ešte raz a prosila ju že nech ho aspon niekam stým pošle nech ho vyšetria prečo to robí,lebo na zlozvyk mi to nepripadá tak nakoniec nás poslala nosno-ušno-krčnému a ten mu zistil pri rengene hlavy že hnis na nosných dutiniach tak nam dal antibiotiká a nahrievali sme nad lampu a on povedal že to teda robí stoho ale ked sme po 2.týž.isli na kontrolu povedal že už to má v poriadku tie dutiny ale to odkašliavanie robí stále tak nám poradil nadparovať a klochtať vincentku a robili sme ale že by som videla nejaké zmeny tak to nie už neviem čo mám robiť nestretli ste sa niektorá stým v živote,budem vám s celeho srdca vďačná za každú dobrú radu a pomoc ked nam stoho pomôžete DAKUJEM 🙂

luka21
autor
13. aug 2015

Chcem ešte pripomenúť že nebol ani chorí a ani nádchu nemá ☹

grettka
13. aug 2015

môže to byť aj prejav alergie, skús sa vypýtať na alergologické vyšetrenie

gapre
13. aug 2015

Nestava sa mu to,ked pride z vonku do vnutra ,alebo opacne?Ja poznam jedneho uz dospeleho muza a ten,ked zmeni prostredie tak odkaslava.Povedal ,ze to ma z toho, ked zmeni prostredie.Ale neviem ci sa to da nejako riesit ,alebo ci su na to lieky.Mozno uz si na to zvykol ,ked mal tie hlieny a uz je z toho zvyk.Alebo nejaka alergia?! 😖

luka21
autor
13. aug 2015

@grettka Aj nad tým som rozmýšľala

luka21
autor
13. aug 2015

@gapre práveže on to robí hocikde ☹

dankapap
13. aug 2015

mozu to byt skrkavky....odcervit -resp.dat urobit vysetrenie stolice....

andreaj24
13. aug 2015

Nestretla som sa konkretne s odkasliavanim, ale napr. moj syn zacal s pozmurkavanim a ako ti povedala obvodna- je to zlozvyk, konkretnejsie TIK. Odkasliavanie ako aj pozmurkavanie, pomykavanie plecami patri medzi tiky a deju sa bez toho, aby si to dotycny uvedomoval, je mu to samemu neprijemne, su to mimovolne pohyby, ktore nedokazu ovladat volou. Na Tvojom mieste by som poprosila obvodnu, aby Ta polala na neurologiu a tam ti to podla mna potvrdia. My sme si tym presli svoje a stale to nie je podla nasich predstav, ale verim, ze sa to vekom upravi. Sama neurologicka mi povedala, ze u chlapcov v obdobi od 4rokov nastava vrchol obdobia vzdoru a hormony s nimi zametaju ako v puberte, ked sa im trosku ukludni nervova sustava malo by to prejst, inak to treba liecit. Drzim vsetky palce a verim, ze som aspon trosku pomohla.

luka21
autor
13. aug 2015

@dankapap prvy krat počujem to co je prosím 😨

luka21
autor
13. aug 2015

@andreaj24 toto iste mi tvrdila obvodna jeho,ale on to prvy krat zacal robit v 2.rokoch ked mal po laringitide ale nerobil to tak casto a po 2.mes.to zmizlo a teraz sa mu to objavilo zas ale robi to čim dal horsie a horsie,ale aj tak dakujem za radu 😉

elenajezova
13. aug 2015

Tiez to typujem na tiky. Ja s dcerkou s tym tiez mame bohate skusenosti. Tiez je to take odkasliavanie. Ja to uz rozoznam od kasla. Su obdobia, kedy mi to robi casto, nema vyznam napominat. Potom jej to zrazu prejde. Tak zrazu, ako to zacne, tak to aj skonci. Nastastie.

luka21
autor
13. aug 2015

@elenajezova no ale on mi to robi uz 8.mes.v kuse a čim viac a viac 😢

simsalabim
13. aug 2015

Moze to byt psychogenny kasel - tik. Ale aj ine - prejav alergie. U mna bol kasel prvym priznakom astmy, casom sa zhorsoval, az som to bola nutena riesit a potvrdena astma.

zuzka38
13. aug 2015

Sla by som k alergologovi, nech ti vyluci astmu prip.alergie..

luka21
autor
13. aug 2015

@simsalabim
@zuzka38 dakujem za rady vyskusam a dam vediet

zuzka38
13. aug 2015

Drzimmpalce a daj vediet potom 😉 @luka21

luka21
autor
13. aug 2015

@zuzka38 dakujem 🙂

martinkaxp
13. aug 2015

aky ma kasel suchy alebo vlhky? podla mna to bude alergicka reakcia, aj ja som alergik a dost casto ma drhne a cely den viem prekaslat

luka21
autor
13. aug 2015

@martinkaxp taký suchý ale on jak keby len tak odrhaval takto sa to neda moc napisať on v kuse nekašle,len v kuse odrhava,alebo jak by som to napisala.To mi pripadá jak keby ho tam niečo stale šteklilo 😒

zuzi79
13. aug 2015

mojej dcéra sa takto prejavuje alergia, určite by som dala urobiť alergologické vyšetrenie.

martinkaxp
13. aug 2015

@luka21 presne tak to mavam aj ja, proste ma len drhne a musim kaslat, lebo ma to proste drazdi, urcite odporucam vysetrenie u alergologicky

figurantka
13. aug 2015

ja som zase toho názoru, že treba zájsť za neurológom - sám pediater by ti to mal navrhnúť, pretože môže ísť o nervovú poruchu podmienenú nejakým bežným javom, s ktorým prichádza tvoj syn denne do kontaktu a aj keď to vy ostatní vôbec nemusíte vnímať ako niečo výnimočné - u neho to spôsobuje to odkašliavanie,
Dám príklad:
Moja známa má 6 ročného syna a zhuba pred 1-2 rolkmi riešili presne podobnú situáciu. Syn z ničoho nič, denne aj sto krát (presne tak ako tebe, aj jej to už začalo prekážať) odkašliaval - no v pravom slova zmysle skôr hmkal, tak ako keď potrebuje niečo povedať a predtým, než to povie, tak sa pripraví na to tým svojim "mhmm". Nepomáhalo nič, ani lekári, ani alergológovia a dokonca ani zázračne sirupy, ktoré mu to škriabanie v hrdle mali potlačiť.
A tak ju pediatrička poslala so synom k neurologičke, a po mnohých vyšetreniach prišli na to, že chlapcovi tento neduh spôsobuje sledovanie televízora. Keby som to na vlastných očiach nevidela, neuverím, že sa takéto niečo môže udiať. Dieťa však netrávilo pred televízorom mnoho času, skôr sledovalo len pár krát do dňa krátke rozprávky, dokopy možno tak 1/2, možno 3/4 hodiny. A vtedy to robil najviac (vraj to spôsobovalo u neho to televízne vlnenie). Odsledovali to tak, že mu na nejaký čas - zhruba na 2-3 týždne zakázali sledovať televízor. Hneval sa, že nemôže pozerať svoje obľúbené rozprávky, ale už po týždni videla výrazný rozdiel. Denne odkašliaval, alebo hmmkal čoraz menej až potom prestal úplne.
Preto ti radím vyskúšaj zájsť za neurológom - skutočne sa može jednať skôr o nejaký neduh, ktorého sa dá zbaviť, ako o chorobu. Veľa šťastia

janinah
13. aug 2015

presne toto robil náš syn,čo liekov na kašeľ pojedol...kým sme zistili,že alergia/na plesne,roztoče,zvieraciu srsť a iné/...určite sa objednajte na alergologiu a kým sa tam dostanete,tak mu skús dať antihistaminukum na noc a uvidíš ako bude......neobjavilo sa teraz v jeho blízkosti zvieratko,nový koberec,látková sedačka?

luka21
autor
13. aug 2015

@janinah ale on to v noci nerobi a ten liek to je volnopredajny

luka21
autor
13. aug 2015

@figurantka dakujem tomu by som ani ja neverila ale on to tiez najviac robi ked pozera tv a je na pc vyskusame zajst a este raz dik 🙂

figurantka
14. aug 2015

vyskúšaj, uvidíš - ako som písala, sú to také bežné situácie, ktoré jemu môžu spôsobovať problém a rieši ho tým, že odkašliava.

gabrielasofia
17. aug 2015

no tak toto aj ja som si myslela, že moja malá má tik, resp. detská lekárka ma vždy odbila s tým, že deťom dlho trvá kým sa zbavia kašla, lebo nevedia vykašliavať.. malá takto odŕhala stále , mesiac v kuse, už som bola zúfalá.. zároveň ma blbú nenapadlo, lebo ja ani muž nie sme alergici, tak nepoznám príznaky, nič.. až v ôsmich rokoch som sa sama s ňou objednala k alergologičke a zistili že má alergiu na roztoče.. čiže nemá to vplyv na to či príde zvonku alebo tak, lebo prach je všade.. akurát sme prerobili detskú, vyhodili koberec, dali dlážku, zbavila som sa plyšákov lebo to je hnus (nemala ich vela). skrátka všetko kde sa zachytáva prach.. prach je tam aj tak 🙂, ale tak lepšie sa povysáva.. odŕha s prestávkami stále, ale väčšinou len zrána, potom prestane.. takže, nie, nie je to zlozvyk ani tik podla mňa..

erickatt
17. aug 2015

Ja som take mala. V robote sme mali plesnive steny a bolo to z toho. Nemoze byt niekde v takomto prostredi? A kasel mi presiel tak 3 mesiace co som zmenila robotku.

jonki
17. aug 2015

@luka21 nasa dcerka casto kalsiavala hlvne v noci...pricina GER....po nasadeni diety a antirefluxnych opatreni kaslanie prestalo

luka21
autor
14. okt 2015

Takze babenky boli sme na rôznych vysetreniach brali mu krv,moč,vyter z hrdla a vsetko ma v poriadku,boli sme unosno-usno krcneho aj tam vsetko ok a teraz som bola na testoch u alergologa ani ten nic nezistil uz som zufala robi to cim dal viac a viac a neviem ako mu pomoct ked neviem s coho to moze robit este vyskusam toho neurologa-psychologa a ja uz neviem potom co ☹ 😢

martinkaxp
14. okt 2015

@luka21 nemoze mat v krku zdurene uzliny, netlaci ho nic v krku? ale nie pri mandliach, ale tam nizsie, jak prehltame a pod tym