Často opakovaný zápal uška u 3,5 ročného syna

miskachrumka
5. máj 2012

Ahojte maminy !
Chcem sa opýtat či máte niektorá syna/dcéru náchylnú na zápal v jednom ušku !
Moj malý ma 3,5 roka a už druhy krát za mesiac máme zapálené uško :(
Od narodenia stím uškom máme problemy jedno je super a druhé je vkuse zapálené !....hlavne ked udrú soplíky už viem kolká bije :(
chodili sme aj krčnej no tiež nám vždy predpísala octobacid ..pred cca3 tyždnami sme brali antibiotiká a zas dnes ráno, že ho bolí uško dost plakal tak som hned vybrala z chladničky octobacid a kvapkáme !
Možte mi niektorá napísať vašu skosenosť ?
Dá sa to nejak operovať alebo nejak riešiť aby sa to už neopakovalo ?!
Musi tam byť niečo čo ten zápal vkuse opakuje :(
Ďakujem ......

sisaha
5. máj 2012

@miskachrumka skus adresovat otazku na @strapco13, ona je ORL lekarka, tak by ti hadam vedela poradit 😉

dankadina
5. máj 2012

@miskachrumka my sme so staršou mali presne to isté. Pomohlo nám vybratie nosnej mandle, ušká vyčistili pod narkózou, precvičolali sme otoventom eustachovu trubicu, brali aerius a livostin do nosteka, teraz sme pomentálne bez liečby a musím zaklopať všetko ok

miskachrumka
autor
5. máj 2012

@dankadina aj nám vela ludí spomínalo že asi tam bude na chbe nosná mandla !
chudáčik musí to byt hrozná bolest ☹ ☹ ☹

dankadina
5. máj 2012

@miskachrumka odkial ste výborný orl sú v centre kramáre v ba nám tam dali malú do poriadku predtým nevydržala v školke ani tri dni a teraz tam chodí v kuse už skoro pol roka 🙂

miskachrumka
autor
5. máj 2012

@dankadina ja som daleko od BA asi 200km ja som z BS chodíme k orl do ZH

miskachrumka
autor
5. máj 2012

Mamička dakujem za tu stránku dúfam že tam niekto poradí !

winona24
5. máj 2012

ináč my od nástupu do škôlky tiež často bojujeme so zapálenými uškami....momentálne je kľud....za posledný pol rok sme uška mali zapálené asi 5x (ak sa nemýlim) z toho raz boli nutné ATB....NAty si nechcela ani za andela dat skontrolovať mandlu (dr sa len na malú chvíľu podarilo na ňu pozrieť)...povedala ,že sa jej nezdá enormne zväčšená....odvtedy je ako tak kľud....tak som zvedavá do kedy 😒

dankadina
5. máj 2012

@miskachrumka tak skús so svojim orl poriešit tú mandlu a uvidíš ušká ssa upravia a hlavne to sú hrozné bolesti ked malinkých bolí uško a aby sme sa nenudili my momentálne máme kiahne 😵

miskachrumka
autor
5. máj 2012

@dankadina bože o kiahniach snívam od malinka a malý ich nie a nie dostat !
už bol pri 6 infikovaných a nič 😒
chcela by som aby tím prešiel kím sa narodí mala

dankadina
5. máj 2012

@miskachrumka mne to chytila mladšiu, staršiu sme dali zaočkovať ked som bola tehu prave kvôli tomuto

mamutka
5. máj 2012

@miskachrumka nas mal v priebehu pol roka 3x zapal uska, ked sa objavili sopliky, a bolo ich velmi vela, tak to skoncilo zapalom 😒 kazdy vravel, ze mame vela fukat nos a odsavat, mudre rady..... lenze to nevedeli, ze odsavame cele dni a noci a aj tak je hlienu privela a usko to nezvladne..... az ked sa prislo na to, ze maly ma vlastne alergiu a preto tak enormne vela hlienu produkuje, az potom to skoncilo - dostal antihistaminika a drzime to pod kontrolou........ na Kramaroch nam ho komplet preklepli, presli sme za 4 hodiny asi vsetky dvere kde sa moze riesit daco suvisiace s uskom aj mandlami, plus RTG hlavy, kde hladali lozisko problemu a zaver bol jasny - za vsetko moze ta alergia a extremne mnozstvo hlienu, ktory proste clovek nestihal odsavat.........
tazke pricina moze byt aj nieco zdanlivo nesuvisiace, staci alergen, spusti reakciu organizmu a ak je hlienu privela, skonci dieta v bolestiach a na ATB...... u nas naozaj kopa zbytocnych liekov.........stacilo aby sa alergia riesila skor....

nadezdah
23. sep 2012

@miskachrumka Ahoj, moja dcérka mala zápal str. ucha 4x. Posledný cca v 6 rokoch. Kámoška mi poradila "Audiron" od f. Energy. Ak si nahodíš stránku www.energy.sk tam je viac produktov. Len ti chcem povedať, že nám to pomohlo, odvtedy zápal nemala a raz za čas si vytrieme uši preventívne týmto prípravkom. Pošlem IP. Tak sa držte a zdravé ušká.