Často si chytá ušká. Je to bežné?

maja22
28. feb 2008

Marek si posledné dva-tri týždne viackrát počas dňa a dokonca aj v polospánku siaha na ušká. Nie je chorý (boli sme síce prechladnutí, ale už to odznelo). Je to bežné? Inak, asi tak pred mesiacom pri prebaľovaní objavil novú "hračku"- pipíka, ale to mi už niektoré mamy potvrdili, že chlapci sa tak v jeho veku zabávajú 😀
Môžu ho na uškách štekliť vlásky?

anta
22. feb 2009

Ahoj holčiny, dobrý téma, ten náš kluk už se taky nejméně 14 dní chytá pořád za ouška, ale přičítám to zubům, protože už máme dva dolní, tak si myslím, že mu teď rostou i ty horní. Byli jsme i na ORL a dr. neshledal žádný problém, takže tak. Nejraději chytá za ušiska i mně a to teda doooost bolí 🙂

slunicko552
22. feb 2009

Prcek si taky chytal byli jsme u doktorky a říkala,že to nic není.Prý si má spoň za co chytat 😀 Jak píše myw-pokud nebolí myslím,že je to dobrý 😉

anta
22. feb 2009

Já si to taky myslím, že o nic nejde, ale proč chytá za uši i mě? 😀 😀 😀

bibinka
22. feb 2009

táto téma je aj v batoľatách už dávno otvorená, ale neva, jednu presunú do druhej.

anta- aj ja mám také dieťa-má síce už 3a pol roka, ale keď sa ku mne túli, tak ma chytá výhradne za uši. je to jeho "prvá pomoc" pri boliestkach na dušičke. 😉

anta
22. feb 2009

Já už mám takhle uši, že když zafouká vítr, tak se otáčím a malej mi je ještě zvětšuje 😀 😀 😀

bibinka
22. feb 2009

anta- to poznám 😀 😀 😀

anta
22. feb 2009

😀 😀 😀 Honýš mě ještě k tomu rád chytá za nos a za krk, o vlasech ani nemluvím, naštěstí jich mám stále dost, takže má pořád co trhat 😀 😀 😀

bibinka
22. feb 2009

anta- mne Filipko nielenže vaťahal uši ale aj vytrhal "kúty".....časom prestal, ale uši sú ešte aj dnes "top č.1."

anta
22. feb 2009

Tak to je ale pěknej drak 😀 😀 😀

maja22
autor
22. feb 2009

Aha, vidím, že ožila rok stará téma... Ten čas letí... Tak len doplním, že u Mareka ide o zvyk od narodenia. Má to úplne zautomatizované, keď mu dám trebárs piť, tak v jednej ruke fľaška a druhou si žmolí uško. Chvalabohu, že to nebolo nič vážne, dúfam, že ani nebude... 🙂

jajusko
1. mar 2014

Ahojte.Moj maly si doslova driape ucho.Tvrdia mi ze to je zlozvyk ale dnes si ho az do krvi rozdriapal tak ja uz neviem.