Červené drsné a suché fliačky

mondulka
22. máj 2014

Boli sme u kožnej dostali sme kvantum mastičiek aj do kúpela aj mastičku že priamo na flaky ale sú to kortikoidy a to by som malej nechcela dať na kožu.Bolo mi povedané že no nejaký ekzém môže to byť z hocičoho,natierať a ak to neprejde tak znovu prísť vraj sledovať stravu,žiadne citrusy atď.OBjavili sa nám už asi pred týždnom a neviem vôbec z čoho.Každý je úplne iný?Mali ste niečo podobné poprípade poradte čo vám pomohlo,poprípade nejaké bylinky alebo babské recepty.Ďakujem vopred za info

lusyke
22. máj 2014

@mondulka Nam sa ekzem objavil na chrbatiku pred par mesiacmi. Kozna nam predpisala vazelinu na premastenie, potom aj nejaku masticku ktoru sme davali asi tyzden a sojovy olej do kupela. Ekzem sme ale nemali z potravin tak nam doporucila nepouzivat ziadnu kozmeniku, obliekat len do svetleho bavlneho pradla bez cvokov na postihnutom mieste, pred manipulaciou s dietatom si davat pozor ci nemame ruky spinave alebo naopak nam neostali na rukach stopy napr po mydle alebo umyvacom prostriedku. Taktiez vsetko oblecenie prat bez avivaze a 2x plakat aby sa vymyl vsetok prasok. Dodrziavali sme a pomohlo to velmi rychlo, davame si pozor aj teraz a uz nieje problem.

kitty88
22. máj 2014

@mondulka my sme toto mali celu zimu, no uz to preslo... snad 😅 dost pomohol holtov krem, do kupela tiez ten sojovy olej balneum hermal, obcas som jej natrela kremom atoderm po zinc, ale uplne najlepsia je obycajna modra indulona 😉

nini1010
22. máj 2014

Moja mala mala presne to co opisujes na tvarivke a za uskom.dlho sme pouzivali Holtov krem ale neustale sa to objavovalo,nepomohol.potom mi tu kocky poradili aby mi dr predpisala Balneum olejcek do kupela a Excipial telove mliecko.tieto dve veci zabrali do cca tyzdna-dvoch a odvtedy jej to zmizlo a uz nikdy sa neopakovalo.moja mala dokonca aj mliecnu chrastu na hlavicke a aj to mi to telove mliecko vyliecilo.kortikoidy by som nepouzivala,respektive urcite az v krajnom pripade pokial nezaberie toto.moja teta je dr a povedala mi ze je to strasny bordel,ze to nemam nikdy malej davat.

nini1010
22. máj 2014

Hej a este viem ze niektorym zabrala vazelina z lekarne,nam vsak nie.ten excipial je fakt super.