Červené fľaky a vyrážky na tvári a krku mesačného bábätka

bubla30
4. okt 2012

maminy, chcem sa spýtať či ste sa stretli s takými vyrážkami, ako sa vyhodili nasmu malemu. Ma mesiac, doteraz mal tvaricku cistu-predvcerom sa mu vsak vyhodili drobné červené vyrážky (nielen také bodkové ale niektoré aj trošku vačšie) ako by miestami zapálené plus nejaké červené flaky- má to najma na líčkach, ale hlavne na krku a pod bradou, pár vyrážiek má aj vo vláskoch a na uškách. Na tele to nemá, len tesne pod krkom. Na telefonicku radu od pediatričky mu to natieram repíkom a kyselinou mliečnou, trošku to už bolo lepšie, ale po noci opať viac očervenel. Pediatrička nám poradila nejaké dva tri dni čakať a aplikovať ten repík, tak čakáme- len som zmagorená, či to nemože byť z nejakej stravy (pritom papám cca to isté), prací prášok sme nemenili, nosí len bavlnené veci- ale aj tak to má len na tvári a krku, tak to asi zo šiat nebude. Nestretli ste sa s niečím podobným u vás? dakujem!

veronika01992
27. okt 2017

Ahojte mamičky môžte mi poradiť... Mame doma dusno teplo vlhko môžem 100x vetrať a aj tak je doma teplo... Malý je koľko krát mokrý.. No sa mu vyhodili vyrážky a není som si istá ci to ma potenicky.. Lebo je taky pribratejsi ci to nemá z toho tepla

azbestica
4. nov 2018

@veve44 ja viem ze je to už poriadne dávno ale úplne presne toto riešime aj my teraz. Tak sa chcem opýtať ako ste dopadli... Nebol z toho atop. Ekzém??

nitka1157
30. júl 2020

@veronika01992 ahoj prosim ta co ste to mali?

gunarova34
9. sep 2021

@anazuz19 prosim co natieraťe na atopicky ekzem malickemu?

gunarova34
9. sep 2021

@veronika01992 aj mi toto mame nasa kozna nam uz dala kortikoid lebo ja mam atopicky ekzem ale nasej malej este nevie povedat ci to bude to iste co mam ja ale je to len decky ekzemik co do roka ma vraj zmiznut

karinkaharvanova
7. jan 2022

Ahojte , chcem sa snami poradiť , moja dcérka má 4mesiace a vcera sa jej na tvary vysipali cervene bodky ma to po tvary v hlave a na tele a zmizne jej to a zase sa jej to vrati , prosím vás čo to môže byť máte niekto skúsenosti ?

ivanaa346
19. jan 2024

@pinzeta Prosím vás ako ste dopadli s tými vyrážkami .Keď ste vysadili ten holtov krém ,vrátilo sa to ? My máme niečo podobné a tiež nechcem dávať kortikoidnu ,lebo ako ste písali hneď sa to vráti a je ich coraz viac .