Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Červené fľaky u 8 mesačného dieťaťa

vladka82
30. jan 2015

Mamicky,prosim poradte mi dajaky krem alebo nieco.Boli sme aj u koznej,ktora nam predpisala Imazol.Ten nezabera.Ona tu byva iba kazde dva tyzdne a cakat nechcem kedze sa mu to zvacsuje.Ma to cervene a suche.A este jednu otazku mam,mozu sa 8 mesacnemu robit testy ci nie je na nieco alergicky aby sa zistilo z coho sa to vytvara?Dakujem

elika74
30. jan 2015

Skus sa opytat v lekarni, niekedy aj tam dobre poradia, imazol je na plesne, mykozy, ak nepomaha skus ine masticky. Alergologia tiez nieje na pockanie. My sme sa objednavali cca o mesiac, vysledky z krvi tiez cca mesiac...

metlonka
30. jan 2015

aky prasok na pranie pouzivas? vyzera to ako alergia...pravdepodobne z prasku...alebo avivazi...skus zmenit prasok, avivaz nedavaj a namiesto nej daj do pracky ocot, neboj sa pradlo ti nebude od neho smrdiet...a dobre vecicky prezehli... fliacky ma prevazne v tych miestach, kde mohlo byt mokre...pod bradou (sliny) pri pupku (plienka) a na nozicke v ohybe (tam sa deticky potia)

vladka82
autor
30. jan 2015

@metlonka prasok pouzivame od narodenia Lovelu a az teraz sa mu to vyhodilo a avivaz nepouzivame.Tak na alergologiu sa dame objednat.Dakujem

david93
30. jan 2015

a nejakú kozmetiku nepoužívate? nejaký olej na kožu? alebo penu do kúpeľa... na plienky nereaguje? aj v nich je gel...
inak aj Lovela nemusí každému vyhovovať

metlonka
30. jan 2015

@vladka82 no ale nieco si musela zmenit...ak to nie je prasok, tak potom krem, alebo cim ho kupes...aj ked ho objednas na alergo..pokial viem, tak testy sa robia az od 3 rokov...zatial len budu skusat rozne lieky 😒

metlonka
30. jan 2015

este ma napadlo...malinky ma 8 mesiacov? asi si uz zacala s prikrmami...viem ze nam robila kozne problemy brokolica...moze to byt aj stravou..

vladka82
autor
30. jan 2015

@metlonka jedine co ma napadda su plienky,vsetko ostatne pouzivame ako predtym.A prikrmujeme od 4 mesiacov a ziadna reakcia na nic nebola.

bibistec
31. jan 2015

kasli na alergo, je to len teraz v zime? nezacala si davat mliecne jedla? jogurt, alebo nieco co obsahuje kravske mlieko? skus vyradit aj umele mlieko nahrad ryzovym aspon na 3 dni. je to suche? svrbi? aj do krvi?existuje krem lipobase bez parfemov a somarin kupis v lekarni akus mozno ale nepomoze kazdemu je ale fajny mastny. pripadne modru indulonu. mne to pripada ako atopicky ekzem ale mozno nie. Ale moze to byt aj alergia. ale skus vykupat v repiku a nepouzivaj na kupanie kadejake mydla nic len cistu vodu a iba sprchuj nemoc pokozku velmi vo vode. drzim palce

vonava007
4. feb 2015

Mne to príde ako atopicky ekzem. Presne ako my.V zakoleni a pod krkom.

tanicka_27
21. feb 2015

Ahojte, teraz to studujem na nete, moja dcerka ma podobne, ale mensie, podla vsetkeho by to malo byt iba z oslabenia organizmu, odborne sa to vola pityriasis rosea. Samo to vraj odznie, vacsinou to byva po prekonani nejakeho virusoveho ochorenia. Mala to ma suche a zacervenane okolo bruska a na nozickach. Vacsinou sa to vyskytuje na jar a v zime, pred tyzdnom bola chora, tak by to aj sedelo.

tanicka_27
21. feb 2015

kozni.fnplzen.cz/sites/default/.../Pityriasis_rosea.pdf
Pozri si toto pdf, tam je to celkom dobre popisane

Tu začni písať odpoveď...

Odošli