5 mesačný syn má alergiu na kravské mlieko

petulko
29. jan 2017

Ahojte mamičky prosím vás o radu mám 5 mesačného synčeka a je alergický na kravské mlieko doktorka nám predpísala Nutrilon alergi care ale nezmenilo sa nič je vysipany po celej tvári aj po nozkach má ekzém aj kozna nám napísala masť no nevidím žiadne zlepšenie máte niejake skúsenosti s tým ďakujem za info

yollanda
29. jan 2017

Prikrmy uz ma?

jojake
29. jan 2017

Ahoj, mozno pomoze Neocate. Skus sa spytat dr

pribinak
29. jan 2017

Ked je alergicky tak by vam mali predpísať mlieko na gastre

petulko
autor
29. jan 2017

@pribinak áno kamarátka chodila s dcérkou na gastro a predpísali jej Nutrilon alergi alebo aj bebu

petulko
autor
29. jan 2017

@yollanda začínam dávať výživy, rožky , polievocky nič mliečne

yollanda
29. jan 2017

@petulko moze mat alergiu na nieco ine. Daj si pozor na marhule, banany

petulko
autor
29. jan 2017

Ďakujem zatiaľ zajtra idem ku koženej som zvedavá čo povie 😞

lilyianka
29. jan 2017

@petulko synovec mal alergiu na kravske mlieko a pil nejake francuzske mlieko...ake nazov neviem....hlavne to bolo 17r dozadu

fedorovamaria
29. jan 2017

France lait to je mlieko pre alergikov,ja som dávala kozie,chúďa dcéra spapala keď musela ,ale bolo hnusné

kacena4
29. jan 2017

@petulko ahojko ako vies ze je to z mlieka? pediatricka ti moze predpisat na mesiac specialne mlieko neocate ak to zaberie po mesacnej skusobnej davke uvidite ci je to alergia na mlieko. ale kludne to moze byt aj potravina napr. mrkva, popr. korenova ako taka. ak je vyhadzane dieta dlhodobo skus na cas vysadit upone stravu a ostat len na tomto speci mlieko a ak ostane ciste dieta postupne pridavaj jednozlozkovu spravu a uvidis z coho sa ti zacne vyhadzovat ak z nicoho tak je to mlieko treba ist k alergologicke a 1/2 roka ti moze predpisovat na zaklade pediatricky a elimitacneho testu od nej (tusim tak sa to vola) toto mlieko po tom 1/2 roku sa musia spravit testy v nemocke na alergiu na mlieko a uvidite ci je to naozaj alergia na mieko. drzim palceky. my tym prave teraz prechadzame

petulko
autor
30. jan 2017

Ahoj máme výsledky že je alergický na kravské mlieko.

pajcicak
30. jan 2017

@petulko aj keď ide o "recept starých materí" viem, že to vedia praktizovať aj dnes a to je kozie mlieko, ktoré sa riedi s vodou v nejakých presných pomeroch v závislosti od veku dieťatka. A pozor na rožky / rohlíky do cesta sa bežne pridáva mlieko

majdalenka23
30. jan 2017

Skús kozie od Töpfer bio kozie mlieko pre dojčatá.

janickacrazy
30. jan 2017

@petulko Niektorým deťom Nutrilon Alergy care nestačí a treba dávať Neocate, ak chodíte na gastro, tak tam vám ho napíšu.

kacena4
30. jan 2017

@petulko je alergici na laktozu alebo na bielkovinu mlieka! to je rozdiel kedze vam dr dala toto mlieko...

radulkova
30. jan 2017

áno, pretože kravské mlieko je pre dieťa neprirodzené, nestráviteľné, dospelý človek má čo robiť aby ho strávil. určite by som to neriešila liekmi, pretože tie zasejú ďalšie zdravotné problémy a alergie.

luna379
30. jan 2017

No a čo že má alergiu na kravské mlieko omg? Veď to je absolútne neprirodzená potrava pre človeka. Vápniku a bielkovín nájdeš v iných potravinách rastlinného pôvodu oveľa viac ako v materskom mlieku určenému pre telatá. Ani psie či zebrie mlieko nepiješ a dokonca sa ti tá predstava určite prieči tak prečo sa ti kravské prieči menej? Lebo to je zvyk? Lebo sa to tak robí? Pozri si toto video , sú tam titulky a zamysli sa nad touto problematikou

https://www.youtube.com/watch?v=UcN7SGGoCNI
kacena4
30. jan 2017

@radulkova
@luna379 zeny uvedomte si ze mamicka ma 5mesacne dieta ktore je este na mlieku a zacina s prikrmmi, t.j. nie je na strave a mlieko mu nevie vysadit len tak jednoducho ako si to vy predstavujete... tak prosim neripte do nej zbytocne ze mlieko je neprirodzene, ona potrebuje pomoc, podporu a nie, pohrdanie z tym, ze ma vysadit mlieko, lebo je nevhodne pre jej dieta... ☹ ak by mala rocne dieta plne na tuhej strave nic nepoviem nech mu vysadi mlieko uplne - napr. moj syn sa tak odstavil od mliecneho nenutila som ho nechcel nepije, zije nechybamu. ale toto dieta ma 5mesiacov a zdravotne problemy a ona hlada pomoc, kedze dieta potrebuje jest ☹
sorry za vykecanie sa a neukamenujte ma za to - mam presne take iste dieta so zdravotnymi problemamy a bojujeme s alergiami ☹

petulko
autor
30. jan 2017

@kacena4 áno máš pravdu potrebuje malé dieťa mlieko prikrmovanie nestačí spapa pár lyžičiek a to mu nestačí veď nemá ani zúbky skúsim bebu .

kacena4
30. jan 2017

@petulko co mu vlastne diagostikovali? aku alergiu? podla toho sa vies pohnut dalej

janickacrazy
30. jan 2017

@petulko Beba mu nepomože, ak je alergický na mlieko, treba mu Neocate, moj malý je tiež alergický na mlieko a doktorka mu predpísala Bebu na citlivé bruško a bola to katastrofa aké mal bolesti. Takže určite neskúšaj len tak meniť mlieko.

petulko
autor
30. jan 2017

@janickacrazy ahoj Nutrilon nechce poriadne piť tak ideme vyskúšať sunár doktor predpísala tak uvidím zmenila som aj kožnú máme inú masť

janickacrazy
30. jan 2017

@petulko Ak je naozaj alergický, tak zase Sunar mu nepomože, je vyrobený z kravského mlieka, neviem teda, čo to máš za doktora, ale zjavne tomu nerozumie. Ja mám 3 deti alergické na kravské mlieko, viem, o čom hovorím. Je tu aj skupina Alergia na BKM, skús si to pozrieť. Treba mu bud Neocate alebo Althera, sú to špeciálne mlieka pre alergikov, ni ej to sranda, zvlášť, ked má ekzém. Obyčajný Sunar to len zhorší.

jvlo
30. jan 2017

@petulko sunar nepomoze obsahujem mliecnu bielkovinu. Co su toto za lekari? Treba si pozriet zlozenie jednotlivych mliek. Pri abkm moze pit nutrilon degasive care, ale ani ten nie je 100% hydrolyzovany. Treba si dat predpisat neocate. Podla kategorizacie liekov SR ti neocate moze jednorazovo predpisat aj pediater. Pre 5 mesacneho treba Neocate LCP. Ked budes chciet hociake info kludne napis, mam 2 deti s bkm, mladsia dcera ma 4 mesiace

majdalenka23
30. jan 2017

@luna379 deti majú enzýmy na strávenie mliečnej bielkoviny a v dospelosti sa strácajú až úplne vytratia. Prečo ich teda máme od narodenia keď podľa niektorých je mlieko neprirodzené? Do roka je potrebné. A to video nehnevaj sa, ale určite to vymysleli vegetariáni alebo org za práva zvierat. Súhlasím s názorom @kacenka4

petulko
autor
31. jan 2017

@kacena4 alergický je na obydva

kacena4
31. jan 2017

@petulko precitaj si este raz lek. spravu co ta ma napisane??!! na co ma alergiu??!! a ako mu ju zistili? nam idu robit teraz test na bielkovinu kravskeho mlieka a ideme na pridem do nemocnice ze sa to nerobi ambulantne, tak neviem a ak ma naozaj potvrdenu alergiu BKM tak mu museli jednoznacne predpisat mlieko specialne na tuto alergiu nie na vseobecnu alergiu. je velky rozdiel medzi alergiou na laktozu a bielkovinu! na laktozu je vlastne len intolerancia, pochybujem ze dr. vas vystavuje takemuto riziku a necham vam mlieko ktore vam skody alebo chodite k nespravnej dr. treba ist aj k alergologovi. pozri este raz tu spravu aka je tam diagnoza

janickacrazy
31. jan 2017

@kacena4 Može byť na obidve ako píše, aj moj prostredný syn je alergický aj na BKM aj má intoleranciu laktozy. Na príjem do nemocnice sme kvoli tomu neboli, len odbery krvi mu robili. Ale nechápem to mlieko, treba mu Neocate alebo iné špeci mlieko, isto nie Sunar, takže neviem, čo to majú za doktora.

jvlo
31. jan 2017

@kacena4
@janickacrazy dievcata, na slovensku je vsetko mozne. Po tom, cim som si ja presla, kym dcere diagnostikovali silne alergie. Jedna gastroenerologicka vyhlasila, ze dcere nic nie je a vymyslame si,to ze neprijima potravu. 14ty lekar prisiel na to,co jej je a ze je to velmi vazne...

petulda333
31. jan 2017

moj syn ma tiez alergiu na bkm,ono chvilu trva kym ekzem ustupi. Inak davaj pozor na prikrmy a rozky,totiz niektore obsahuju srvatku,mlieko,treba si vzdy citat zlozenie. Nato ze ma 5m uz mu toho davas dost,ja netvrdim ze je to zle,len deti alergici by mali skusat nove veci pomalsim tempom,ja som zacala zeleninou a jeden druh som davala 4-5dni aby som videla ci nema reakciu,ovocie dostal po dvoxh mesiacoch. Moj sa vyhadzoval z mrkvy tak daj pozor a zvlast tie kupovane prikrmy. A sunar nedavak,obsahuje kravske mlieko len mu tym ublizis,to iste kozie,obsahuje takmer identicku bielkovinu! Vsetko konzultuj s dr,a nutrilon nepije lebo to alergy care je horke a hnusne,moj si nan zvykol po 2t a teraz uz v pohode pije,ked tak kup ryzovu kasicku a pridaj do mluecka taku redsiu,trochu zmeni chut mlieka a vypije.
@kacena4 mojmu synovi brali krv u alergologa a poslali na rozbor tam sa zistilo ze ma alergiu na bkm,ziadna nemocnica nebola! A mlieko alergy care je speci na alergiu bkm!