Červené okolie konečníka u 17 mesačného dieťatka

zora256
25. dec 2012

Ahojte maminky!
Môj synček má červené okolie konečníka,už som mu ho natierala aj Bepanhenom a ani zásyp nepomáha aj som mu vysadila Pickovit multivitamín,keďže od vtedy ako ho začal užívať sa objavil tento problém☹.Malo z vás niektorej dieťatko tento problém,prosím o rady.Vopred som vďačná za každú radu🙂.
Mimochodom na správaní nebadať žiadne známky svrbenia,alebo bolesti,proste malý sa ďalej pekne hrá,šteboce a papá,všetko,proste má aj hnačky zo 4dni,od očných prerezávajúcich sa zúbkov,môže to byť ztoho?Nemala by som mu dávať,ovocie,a sladkosti?Keďže tie kyseliny znich môžu iste tiež dráždiť,nie?

lencika
24. jún 2013

treba davat pozor aj na jedlo to je jasne proste mu nieco vadi, ale treba skusat kremiky ale podla jednoznacne cista voda ziadne mydla, vetranie a my len bepanthen 😉

michaelitas
22. jan 2017

Ahojte, stretla som sa so všetkými problémami v praxi. Tuhá stolica je prvým príznakom dehydratácie, respektíve nižšieho príjmu tekutín. Dieťa by malo v priemerne vypiť minimálne deci vody na kilo váhy (do jedného roka), nad jeden rok 1,5 dcl na kilo váhy. Samozrejme umelá výživa stolicu trosku zhusti, avšak nemala by byť tvrdá a gulickovita - vtedy to znamená malo tekutín. Zeleno-tmavá stolica je bežný jav, ak to nie je s nejakou prímesou (hlien, krv a podobne). Spôsobuje to obsah železa v strave. Začervenanie okolo konečníka nie je zaparenina (bola by po celej dĺžke ritky), preto krémy na zaparenina sú nevhodné a neúčinné. Začervenanie okolo konečníka je prvým príznakom potravinovej intolerancie. Je potrebné sledovať o akú zložku potravy by mohlo ísť. Na všetky problémy odporúčam dávať denne ptobiotika Bio Gaia každý deň dlhodobo. Niektoré výskumy poukazujú na to, že bežné potraviny u detí spôsobujú podobne problémy kvôli zvyškom olova, antibiotík a iných pesticídov. Preto odporúčajú bio produkty, čo však v bežných rodinných pomeroch je trosku finančne náročnejšie. Moje odborné i praktické skúsenosti všetko potvrdili. Verím, že Vám niečo z toho pomôže.

kikbar
3. apr 2018

@michaelitas ahoj, citam tvoju spravu o zacervenanom konecniku a jeho okoli - nas maly to ma uz 4 mesiace!!!!! a to ma len 7 mesiacov... uz som pochodila 3 koznych, kazdy dal inu masticku, ale ziadna zmena.... tiez ma napadla samozrejme potravinova intolerancia, stale je kojeny, ze ci nieco v mojej strave, ale to by muselo byt nieco, co jem stale, kedze to ma uplne stale :((( a vas to bolo co?

sandy11
17. máj 2018

@michaelitas
@kikbar my to mame tiez a aj dost casto, no zatial sa mi nepodarilo s istotou zistit, co to moze byt, ale vacsinou to ma po ovoci ak je kyslejsie (jablko, hruska). Zistili ste, co robi problem vam?

kikbar
18. máj 2018

@sandy11 nezistili,stale to ma....

sandy11
19. máj 2018

@kikbar a robili mu nejaké testy na potrav. alergie, alebo vyter na candidu?

jabuducanevesta
19. máj 2018

daj modru indulonu

kikbar
20. máj 2018

@sandy11 nerobila, dr. povedala, ze to ma zmysel az od 1. roku. robili mu odtial vyter zu okolia, candida nebola. u vas to co bolo? ja uz som sa s tym asi aj zmierila, styria kozny mi povedali, ze to je uplne v pohode....tak ja uz neviem

sandy11
20. máj 2018

@kikbar cakame na vysledky...

kikbar
23. máj 2018

@sandy11 z alergologie?

sandy11
2. jún 2018

@kikbar ano