Chodíte s chorým dieťaťom na prechádzku?

nikolet_89
14. nov 2013

Ahojte maminky neukamenujte ma, ze co ti povie dr tym sa riad a podobne...chcela by som sa spytat ako riesite v praxi, ked je dietatko chore myslim nadcha, chripka, zapalene hrdielko ci chodite s detmi vtedy von, alebo nie. Dcerka je prvy krat chora a ja si myslim, ze kludne v kociku na max pol hodinku na cerstvy vzduch by ist mohla, chodite takto s detmi aspon na chvilku ? myslim, nie hrat sa a utekat po vonku ci z inymi detmi len sediet v kociku...

luliu
14. nov 2013

@nikolet_89 Ahoj, ak nema teplotu, tak v klude chod 🙂

nikolet_89
autor
14. nov 2013

@luliu nie nie nema to by som nesla urcite pre istotu, ale tak pride mi horsie drzat ju cely den doma ako ist s nou na chvilku von aj to pre muza do prace a spat co mame 10 min tam a 10 min spat 🙂

jeemima
14. nov 2013

@nikolet_89 aj dr mis tale hovori ze so soplikmi sa von chodit ma lebo sa detickam lepsie dycha lebo je vlhsie....kym nie je teplota samozrejme....zapalene hrdielko je uz iny pripad ked je chladno tak ten studensi vzduch moze anginu iba zhorsit ale nadcha soplicky nie su ziadnou prekazkou ;)

nikolet_89
autor
14. nov 2013

@jeemima mame sirup na kasel a kvapky do nosa, ale tak ked jej dam dudu a salik cez pusu tak by to malo byt ok nemyslite ?

farmacka
14. nov 2013

ked ma chytene hrdlo, rozhodne nie.. to tak akurat zapal pluc si nahnat..to, ze dieta nema teplotu este neznamena, ze je zdrave a ta tvoja rozhodne nie je..ako pisu predo mnou, pokial ide iba o nadchu, tak sa v principe da, tiez by som zvazila aktualne pocasie, ale ak aj kasle, isto nie a hlavne nie v tomto pocasi.. chore dieta potrebuje byt v teple a stalu teplotu prostredia..

simca06022011
14. nov 2013

no s hrdlom a kaslom je to takto: Doma aspon 2-3dni, potom postupne zacat chodit von cez den na polhodinku/hodinku, ak velmi nefuka vietor alebo nieco podobne. Je to kvoli tomu, ze vykyvy teplot nerobia detom pri kasloch, zahlieneni atd dobre. U nas sa osvedcuje riadne vetrat, ked s nou idem vonku tak doma normalne nechaj aj teraz otvorene okna nech sa mi riadne vyvetra a ked prideme nesupne hned do tepla... potom sa postupne vykuri. So soplikom v pohode mozete ist von, ale u nas je to vzdy spojene so zatekanim hlienov a kaslom.. cize pockam kym jej to akutne neprejde, co je ale vdaka kvapkam a vysavacu rychlo 🙂))

andrejka1974
14. nov 2013

@nikolet_89 dokial nie je teplotka, tak nie je problem, ja chodim s detmi takto von, urcite im prechadzka neuskodi 🙂 🙂 🙂 🙂

alex31
14. nov 2013

@nikolet_89 .... ak nema teplotu tak chodime hlavne ked je tak pekne ako dnes ... sice sviezo ale slnieckovo 🙂 .... a nam aj sama doktorka radi ze ak nie je teplota a dietatko nema teplotu tak mala prechadzka neuskodi ... navyse hlavne pri nadche sviezi vzduch pomoze prerazit dutinky ... ale ak by si videla ze tvoje dietatko nevyzera prave najlepsie aj napriek tomu ze nema teplotku ale je take ospale, bez nalady tak radsej ostan doma v postielke 🙂

nikolet_89
autor
14. nov 2013

@alex31 praveze je akcna ako vzdy 😉

alex31
14. nov 2013

@nikolet_89 .. tak potom nevidim problem ... ak ju das do kocika nenechas pobehovat len tak pekne sediet a pozerat sa tak by to nemal byt problem ... teda aspon podla mna 🙂 ...

d_anica
14. nov 2013

@nikolet_89 My sme chodili aj keď bol syn sopľavý von, lebo je veľmi živý a doma by bol nervný celý deň zavretý. Aj naša dr. mi odporúčala chodiť von ak nefúka silný vietor. Doma sme ostávali len keď mal horúčku a videla som že nevládze. Želám skoré uzdravenie 🙂

m_ij_ka
14. nov 2013

@nikolet_89 ak dieťa nemá vysoké horúčky tak môžeš ísť von, ale skôr na také kratšie prechádzky / polhodinu až hodinu v kočíku/

bea13
14. nov 2013

ked nema teplotu chodime von i so soplikmi a kaslom, samozrejme na max. hodinovu prechadzku, nie medzi deti na ihrisko a nakupnych centier 🙂

magic08
14. nov 2013

so soplikom bez teploty von mozes... cerstvy vzduch malej iba prospeje...

stanislavao
14. nov 2013

@nikolet_89 pokial je prechladnuty, soplavy, tak ja nie. je skaredo, sychravo, tak nech su vo vnutri, nahrievaju sa. v kocari pokial nema teplotu, tak podla mna na chvilku mozete.