Chodíte s chorými deťmi na ihriská?

28. jún 2023

Mamičky, ak máte choré deti, chodíte s nimi na ihriská medzi deti?
Nepýtam sa preto, lebo to robím ja, alebo že som hlúpa, len každý deň na ihrisku sú deti, ktorým z nosa tečú zelené sople, ktoré kašlu, dokonca aj ich mamičky sú choré, ale vraj doma by sa s deťmi zbláznili. Ale im pravdepodobne nevadí, že nakazia iné deti. A áno, momentálne je moje dieťa choré tiež, denno denne sa hrávalo s deťmi, ktoré kašlali, kýchali, soplili...Nerobím z toho vedu, len ma zaujíma, či aj vy idete s chorými deťmi von.

lily14
28. jún 2023

Určite nie! Choré deti nepatria na ihrisko!ak už choroba končí ideme na prechádzku von mimo ľudí,tiež to neznasam

zuzinka888
28. jún 2023

Chodime, ale iba ak su bez teplot a iba na prechadzky- ziadne ihriska a ziaden kolektiv- centra a herne.

anjelicek26
28. jún 2023

Tak dieta, co este kasle (6 tyzdnov trva doliecenie kasla) a ci ma sopel (vela deti ma alergicke sople, oslzene oci, vyzeraju "uboho", mam takeho synovca a teda co si sestra vypocuje... ) nejako neriesim, ved tam urcite nedojdu dobodkovany od kiahni ci s horuckou..

Nie, riziko nakazit sa na ihrisku pokial nebudu jeden druheho olizovat na cerstvom vzduchu je prenosnost prakticky nulova... moje deti prakticky neboli nikdy chore, fakt choroby za aj 17 rokov u dcery spocitam na prstoch jednej ruky, takze tazko ti odpisem, ze "bravala som chore deti na ihrisko", ale rovnako som nikdy neriesila, ci tam niekto kychol odplul ci sa vysmrkal... moje deti nikdy nic nechytili, bolo mi to jedno...

kvetinka75
28. jún 2023

@anjelicek26 ja som zase nejaký kašel neriešila a miernu nádchu. Pokiaľ nebola dcéra vyslovene chorá, nemala teploty chodili sme von. Nebývala často chorá, deti sa tam po sebe neliepali, nekýchali na seba . Tiež som neriešila druhých.

jaond19
28. jún 2023

Pocas liecby (kym doberu atb) chodime max na svoju zahradu sa vyvetrat, inak fungujeme vonku,no mimo kolektiv, ani bezne nechodim na ihriska plne ludi/detí. Chodime kde je prazdno. Nie kvoli chorobam. Ale kvoli (ne)spravaniu sa ostatnych.

autor
28. jún 2023

@anjelicek26 Ja to tiež nejako neriešim, len momentálne moje dieťa ma zvýšenú teplotu a kašle...a otázka. Ideme von na ihrisko? Tak vravím, že nie, lebo kašleš a máš zvýšenu teplotu a odpoveď? Veď aj Zuzka, Tomáško, Lenka kašlú a sú na ihrisku 🙄 (mená sú vymyslené)
Ako som napísala, nerobím z toho vedu, ale myslím, že ak sedí 6-7 detí v jednom malom domčeku meter x meter a tam maju "piknik", chipsy, keksíky a neviem čo a 3 deti z toho kašle a kýcha atď., tak šanca nakaziť sa je a to dosť veľká, alebo sa mýlim?

ivana11155
28. jún 2023

ano chodili sme so soplom na ihrisko. Ja som so soplom davala aj do skolky. Pre mna sopel nie je vyslovene ze choroba. To by male deti nechodili do skolky vobec. Ak je zvysena teplota, to je ine. Druhych som neriesila vobec, ved kazdy rozhoduje o svojom dietati sam. Naco sa s tym zatazovat.

tinka_1807
28. jún 2023

Ono kašeľ sa môže dlho doliecovat. Sú to aj týždne. Ja sama po chorobe kašlem ešte 4 týždne, najmä pri namahe. Takže ak teda je to len kašeľ, tak v pohode. Čo sa týka alergie - ja mám tento rok tkau šialenú, že keď vyjdem von, tak 2 balíky vreckoviek sú fuč. Akože vážne, tento rok neviem čo kvitne, ale pre mňa je to veľmi nepríjemne. A nie som chorá, ale občas tka môžem vyzerať, keďže aj oči mám začervenane. Myslím si, že matky, ak už dieťa iba kašle, tak zoberú deti von. Ak dieťaťu nie je dobre a teplotuje, tak na ihrisko by som ho nebrala. Vonku na kratku prechádzku možno áno. Ale iba pri nízkej teplote a ak by sa samé dieťa dobre cítilo.
Je to ťažko povedať, no myslím si, že každá matka ak má ozaj choré dieťa, tak snáď s ním nebehá kade-tade. 🙂

kvetinka75
28. jún 2023

autorka - kašel by som neriešila, kašel trvá aj 6 týždňov a vieš si predstaviť dieťa zatvorené 6 týždňov? Ale s teplotou by som dieťa na ihrisko nebrala. Možno len na chvíľu von sa prejsť ale viac nie. Môže sa ešte viac unaviť

hruska91
28. jún 2023

Choré dieťa sople (alergie nemyslím ale to sú iné sople) , kašeľ určite na ihrisko nepatrí sú deti čo chytia hocičo, nevravim že niečo chytíš na ihrisku ale nie je to nič príjemne keď dieťa kasle (nie zakasle, reálne vlhko kasle ) a nezakryje si usta a hra sa na piesku s mojim. Diki
Nevravim nechodiť von- ale prejsť sa ísť inam určite nie na ihrisko- a to čo vidím v tých interiérových ihriskách ani nehovorím… nech si mysli kto chce čo chce podla mna je to totálna neohľaduplnosť voči ostatným.

dadis
28. jún 2023

Zbytocne to riesis. Sople a kasle mozu mat deti dlhodobo (alergia, doliecovanie, obycajna nekomplikovana nadcha). Nevidim dovod nechodit do skolky ci na ihrisko. Ak ma doeta zvysenu teplotu, ma ostat doma oddychovat. Na ihrisko/do skolky moze, ak sa citi dobre, aj ked este soplik ma. Ktory skolkar nesopli? Je to normalna vyvojova faza.

autor
28. jún 2023

Ďakujem mamičky, mám prvé dieťa, ktoré nebýva často choré, na tú alergiu som nepomyslela, to je fakt. Nechcela som sa týmto dotknúť nikoho, proste práve to, že neriešim ostatných na ihriskách, tak sa ani nezaujímam o choroby iných deti, len som ten kašel a sople brala ako chorobu (ani ja nezvyknem byť chorá, ani nepamätám, kedy som chorá bola). Len napr. jedna mamička sama povedala, že berie antibiotika, má chytené priedušky a aj jej deti kašlali, preto som to napísala tak ako som napísala. Ja som v podstate rada, že moje dieťa je v kolektíve obľúbené a chce byť von s kamarátmi.

sheila121
28. jún 2023

Keď je dcéra chora určite nejdem na ihrisko, ale moja je veľký alergik takže áno na ihrisku kašle kycha a sopli.

anjelicek26
28. jún 2023

To riesis kvoli tomu, ze sa dieta stazuje? Staci odpovedat, ale ty mas teplotu a necitis sa dobre, ked ti bude lepsie, pojdeme von tiez... synovec ma aj sprej na roztiahnutie priedusiek, tak az ked je fakt zle a ten vytiahne, az vtedy sa tym inym rodicom rozsvieti, ze to asi bude fakt alergia... ale vyhybaju sa mu oblukom cele jar-leto, ako keby mal lepru...

abbey1
28. jún 2023

Nie, s chorým dieťaťom medzi ľudí nechodím. Rovnako som choré dieťa nedávala do školy či škôlky. Áno, mnohí ľudia to kľudne robili a robia. Deti to povedia, učiteľky tiež nie sú slepé a rodičia veselo tvrdia, že mu práve zabehlo, že alergia,....

thoughtfulweirdo
28. jún 2023

S teplotou určite nie, ani chvíľu po črevných problémoch, ani s intenzívnym soplom a kašľom. Ale keď sa raz za hodinu trochu vysmrka alebo odkašle, keď pobehne, tak áno.

jaskolka
28. jún 2023

Tak jedna vec je, keď sa dieťa už len doliecuje a sem tam ešte zakasle. Také v pohode môže ísť von, na ihrisko a podobne
A úplne dačo iné, keď je v akútnej fáze choroby, sopli ako vodovod, kašle v kuse a má možno aj teplotu. S tým by som určite von nešla.

raffaella
28. jún 2023

@dadis presne tak, ja stále nechápem tejto slovenskej hystérii ohľadom soplov 🤷

jesenzima
28. jún 2023

Tak ono je rozdiel, či je dieťa celkovo choré, s teplotou, a treba mu byť doma, alebo či 7x za deň zakašle a utries mu sopel... Ja chodievam s mojimi aj keď si odkaslu a soplia, lebo takí sú 3/4 roka ale určite nechodím keď sú echt chorí, majú teplotu, slzave červené oči a cez sople ledva dýchajú 🤷

luci88nka
28. jún 2023

Ja sa nato hnevam, ked su chore deti na ihrisku. Kolkokrat som videla ako im sopel tecie az na pusu, potom si ho utru do ruky, chytia preliezky, zakaslu pri inych detoch a nezakryju si pusu... Take deticky maju ist na prechadzku, nie medzi ostatne deti.

autor
28. jún 2023

@anjelicek26 Neriešim, len som sa normálne opýtala na názor iných mamičiek, ako som spomínala, nerobím z toho drámu, len ma zaujímalo ako to máte ostatné, to je všetko.

ivangeline
28. jún 2023

Ano. ;D

nikpa
28. jún 2023

Chodím s deťmi von keď majú choroby, ktoré to dovoľuju ale zásadne na večer a mimo ľudí celkovo, nie že len mimo detí. Ale tiež bežne vidím soplave, kaslajuce deti na ihrisku. A minule ma dostala jedna malá, čo ešte mala pozatierane pupaky od kiahní 🤦 mala som 100 chuti zavolať na políciu, že ťa hlúpa mater vedome rozširuje infekčné ochorenie. A boli to určite kiahne lebo sa tam jeden otecko na ňu osopil, nech odtiaľ okamžite odídu a tá matka sa bránila, že veď už má pupaky malá, zaschnute a už nikoho nenakazi 😳

mamusa123456789
28. jún 2023

Keď majú kašeľ a sople tak chodíme normálne von, väčšinou na dvor alebo na prechádzku, ale keď niekoho stretneme a chcú sa hrať, tak upozorníme rodičov, ze nie sú v 100% stave a je to na zvážení rodičov, ze dovolia sa hrať alebo nie

mamusa123456789
28. jún 2023

A keď majú zvýšenú teplotu, tak von neberieme, max ak im je doma už dlho, tak naložíme do auta, spravíme si taky 15-20 minútový okruh a sú spokojný, ze vypadli z domu

lenka2710
28. jún 2023

Mne sama pediatricka povedala, že pokiaľ nemá dieťa vyslovene teploty alebo nieje malatne, tak mala prechádzka skôr pomôže ako uškodí! Aj na sople aj na kašeľ je určite čerstvý vzduch lepší ako byť zavretý doma! Ale na ihriská nechodíme už len kvôli tomu, že tam decka behajú a vymýšľajú, ideme radšej k rieke alebo podobne

mercy13
28. jún 2023

Pridám sa aj ja, mám 2 ročné dieťa, a 5 ročné v škôlke... S malým chodím doobeda von... Ak nájdem niekoho na ihrisku, sú to choré deti s matkami,ktoré akurát nechodia do škôlky kvôli chorobe!! Ja nemôžem ísť so synom na ihrisko,lebo by sa nakazil!! Do škôlky nechodia,zato na ihrisko medzi zdravé deti ano, tak v čom je pointa? Kľudne by mohli chodiť aj do školky, to isté!

pohodacka03
28. jún 2023

Vacsinou u nas na ihrisku nikto nie je, ale ked boli moje deti chore(kasel a zeleny sopel) a niekoho sme stretli, tak som mamicke povedala,ze su chori,ze sa budeme drzat dalej, aby sme nenakazili, alebo sme odisli. Moji maju priesvitne sople aj z alergie(nebola som na alergu, nic strasne, ale dam fenistil a prejde). A mladsi ma sople aj ked mu idu zubky. A odkedy mali covid, staci ze viac pobehaju a dusi ich 🤦‍♀️. My nejdeme na ihrisko aj tak vacsinou ked su chori, lebo nevladzu. Ale keby si pocula ako deti v skolke kaslu a zelene sople k tomu,oci leskle...viem vtedy ze moja bude do 3 dni chora🤷‍♀️

rakywanda
28. jún 2023

...že na ihrisko... Denno denne mi to nosia do MŠ. Vrchol bolo dieťa s očami červenými ako upír. Rodič hodil za dvere a utiekol.

fiafia
28. jún 2023

Ja by som to povedala tak ,že keby boli všetci viac ohladuplni aj voči ostatným, ľahšie by sa nám žilo. Nie,nechodím a vadí mi to keď vidím dieťa so soplom až na brade,valat sa v bazéne s XY gulickami, ochitat všetky hračky... a nemám rada vety typu: je to len obyčajný sopeľ... to nemoze nikto s istotou povedať pokiaľ sa neurobil ster a nema v ruke výsledok. Je XY bacilov ,ktoré sú pre niekoho sopeľ a pre niekoho to znamená trojtyzdnovu liečbu. Neberiem dcéru medzi deti keď kašle a sopli.