Choré mesačné dvojčatá. Poradíte?

laskica
24. apr 2016

Dobry den , mam mesacne dvojicky a pred dvoma tyzdnami som prisla z Irska na Slovensko k mame. Deti mi tu ochoreli kaslu soplia zatial neteplotuju uz sa to taha cez tyzden . Bola som uz u dvoch lekaroch a aj na pohotovosti no kazdy vravi, ze kaslu a je to vsetko koli zmene prostredia a ineho vzduchu . No som uz na konci zo silami, su malinky kaslu az tak ze sa dusia jedine co mi dali je stoptusin no to je tak silne pre nich ,ze ich to este viac dusi beru ho dnes uz tyzden a ziadna zmena .. prosim mate s takym niecim skusenosti dakujem za kazdu radu.

maxiva
24. apr 2016

no male deticky,ked zacnu kaslat,tak kaslu aj tri tyzdne,to je normalne.a nam stoptusin vzdy zabral,ale je pravda,ze deti mi take malicke neochoreli.urcite im merali tu hodnotu zapalu,co sa to picha do prsteka.a ked to maju dobre,tak im nemozu davat antibiotika.do nosteka pomaha striekat morsku vodu,alebo vincentku.zvlhcovat vzduch.mozes aj mastne obkladiky davat na hrudnicky.veeela pit.malo by sa to postupne zlepsovat...este ma napadlo,ze mozes deticky trosku pobuchavat po chrbatiku,tak slabucko,lepsie tie hlieny vykaslu.keby sa ti to nezdalo,chod znova za lekarmi

mimisram
24. apr 2016

zmena prostredia to urcite moze ovplyvnit.. nie som si ista ci by uz az tak male deticky mali zacat brat nejake lieky.. jedine co ti ostava je aby ste to vylezali.. a ano male deticky su niekedy aj 2-3 tyzdne chore to je normalne...

limetka69
24. apr 2016

Podla mna je tu ovela suchsi vzduch a pomohol by libenar.nam pomaha,mame strasne suchy vzduch v byte 🙂

briketa
24. apr 2016

@laskica podlozte postielku na jednej strane knihami, aby boli vyvyseni ked spia a prehodit cez postielku jeden alebo dva velke mokre uteraky.

chuchnik
24. apr 2016

Mam dvojky tiez,nerob z toho tragediu ze jaslu,urcite zmena pristredia ja som kaslala v anglicku mesiac,sleduj pouzivaj monitircdychu a daj ich ked tak do vyvysenej npolohy ak zateka,stoptusin je kombinovany liek aj na suchy aj na vlhky-hkien kasel.ak maju v nose urcite slany riztok-libenar ci physiomer,mozecto trvat kludne 2-3 t dolezite abyvsa nezhorsovalo aby cosi zjedlicaj ked menej ako obvykle.urcite to je neprijemne take male deti ale neboj este bude vselico ine🙂

janickadr
24. apr 2016

No ja som v porovnani s ostatnymi zjavne uzkostliva, ja by som bola z tejto situacie na prasky, a to som lekarka (ale teda pre dospelych). Urcite by som ale vyhladala pediatra, ktory vysetri aj CRP, prípadne urobi RTG ci vytery. Problem moze byt aj v tom, ze tu nemate svojho lekara, keď si uz bola zjavne minimalne u 3 roznych dr.. Skus sa prípadne poradit v skupine Zdravotnici na MK, su tam aj detske sestricky.

juliana30
24. apr 2016

Ja som si doniesla dvojičky domov a mali sople 3-4 týždne ,uz som bola na nervy,dala som urobiť stery a doniesli si z porodnice zlatého stafylokoka.Pomohol až pamycon do nosa.Ale to zvlhčovanie určite odporúčam a takisto by som išla ešte pediatričke,nech urobí stery.Držím palce 😉

jeennyv
24. apr 2016

Ano je pravda, ze kasel dlho trva, ale stoptusin od malicka rozkaslava este viac aj mna, cize ho nepouzivam , cize on skutocne nemusi byt vhodny liek pre deticky, plus analyzoval niekto aky maju kasel, suchy dusivy, vlhky atd...ja by som si skusila ako baby hovoria vyhladat tu odporucania alebo najst si nejake na nete a vybrat niekoho schopneho, kto by vas neodbil...

katrinka8
24. apr 2016

No ja neviem, ale tieto deti majú mesiac, sú to v podstate ešte novorodenci, kašeľ sa mi OK nezdá. Asi by som tiež pohľadala pediatra a nechala ich vyšetriť poriadne. Maminke držím päste a detičkám prajem skoré uzdravenie.

bonaqa2013
25. apr 2016

moja tiež bola prechl. a tiež lekár že to prejde a naraz sme sa ocitli v nemocnici so zápalom priedušiek.... Dcéra kašľala - ale pomenej, len mala soplíky. a poriadne. Vtedy mala asi 8 týždňov...
asi by som skúsila pohotovosť...

meusicka
25. apr 2016

ahoj, davaj deticky spat do miestnosti s dostatocne zvlhcenym vzduchom a ja by som namiesto stoptusinu davala detickam radsej Prospan sirup. ten je jemnejsi ale zaroven fakt pomaha, lebo po nom nastava zmiernenei kaslu do cca 10-15 min. skus im na hrudnicek prilozit obklad s teplym olejom, tiez to pomoze uvolnit hlieny. viem ake je to tazke, ale musis vydrzat. daju sa kupit aj vit. C kvapky, tie mozes tiez podavat. resp. ked kojis tak cez mliecko sa dostane aj im. pokial sa ti to nezda tak mozes este zajst k inemu lekarovi, dat im odpichnut CRP.
zial pocasie a zmena podnebia ke mrcha. v Irsku mate vyssiu vlhkost vzduchu takze oni na to zareagovali. drzim palce aby ste boli coskoro fit.

seahorse27
25. apr 2016

Zvlhcovat vzduch - bud elektrickym zvlhcovacom alebo rozvesat vlhke uteraky. Porad sa v lekarni, ci mozu Sinupret, ak su zahlienene. Su to bylinkove kvapky. Stoptussin nepouzivam ani ja, lebo mi nikdy nepomohol a nedavam ho ani mojim detom...nikdy mi ho ziadny lekar ani neodporucil..podla mna jedny z najhorsich kvapiek proti kaslu...Daj ich poriadne vysetrit - CRP, stery z nosa a hrdla...celkom sa mi zda, ze vas pekne odbili. Nie je ok nechat taketo male deticky kaslat bez poriadnych vysetreni.