Chrapkanie pre plný noštek

najzienka
14. feb 2019

Dobrý deň, chcem sa vás spýtať mate niektorá skúsenosť, moja mala trojmesačna dcérka má stále upchaty nos, netečie hej z neho ale keď silnejšie potiahne tak je úplne zápchaty, ako keby boli hlieny hore v nošteku, dr hovorí že je to OK, je to normálne?

katren
14. feb 2019

@najzienka ano, niektore deti este nemaju dobre vyvinutu prepazku....aj moj to mal...ale dali sme skobtrolovat na ORL

najzienka
autor
14. feb 2019

@katren a bolo to ok? Aj my rozmýšľame ze pôjdeme na orl, a kedy mu to prešlo? Lebo ona pre toto ani spinkať poriadne nevie, stále sa budí

katren
14. feb 2019

@najzienka ano bolo to ok...do polroka mu to zmizlo...

najzienka
autor
14. feb 2019

@katren a dávali ste mu aj nejaké kvapky do nosa? Ja jej dávam násivin do roka, po kvapke pred spaním ale sa mi zdá že to vôbec nepomáha, aj zvlhčujem vzduch a nič

silvusias
14. feb 2019

Tak ak takéto veci nepomáhajú, ako pokračovala by som v tom ďalej ale nejak moc to nekombinuj. Mohlo by to len uškodiť

najzienka
autor
14. feb 2019

@silvusias tak uvidíme či to prejde

marianita3008
14. feb 2019

@najzienka Nasivin sa ma pouzivat max. tyzden, idealne u babatka vobec, iba v pripade, ze ma naozaj silnu nadchu.. dcera mala nieco podobne, v noci sa budila kvoli problematickemu dychaniu, par tyzdnov to trvalo.. niekedy sme spali iba tak, ze ja v polosede a ona na mne..preslo to..moze mat nejaky zadny soplik a detuse maju tie nosteky malicke, vsetko im tam prekaza. Ked preplachovat, tak morskou vodou (pre male deti su ampulky).

sims4
14. feb 2019

Nemusí to byť žiadna katastrofa ale isto pre istotu ísť na orl, nech to potvrdia 🙂

lubik87
14. feb 2019

@najzienka Masovom je návykový pozor na to ! Smie sa používať len niekoľko dní ..odporúčam ti vincentku tá je bez obmedzenia

katren
14. feb 2019

@najzienka nie, ved mu nic nebolo...ziadne kvapky ti to nespravia...nebola dorastena prepazka, takze ziadne lieky....naco?

mirka17
14. feb 2019

pravdepodobne ide o stridor, stridorozne dýchanie, u malých deti dosť časté. aj môj syn to mal, ako keby mal upchaty nos, hlavne v noci to bolo počut ked spal. zmizlo to samé, doktorka mi povedala že to môže trvať až do roka, ale nam to vymizlo asi do 5 mesiacov uplne. suvisi to s nezrelou prepažkou v nose alebo niečo také. tu je nejaka diskusia, kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/najdu-sa-tu-mamicky-s-babatkami-ktore-maju-stridor/

najzienka
autor
15. feb 2019

@mirka17 kúpila som dnes vincentku junior tak skúsime ci pomôže, suchý vzduch môže byť aj s radiátorov., a preto sa ťažko dýcha