Chrčanie v nošteku a kašeľ 7 týždňového bábätka

ivanusko
30. jún 2016

Ahojte baby mojmu malemu chrci v nosteku,,,sopliky nejdu odsat....co robit???? Niekedy aj zakasle,,,ale to len 1-2krat denne,,,alebo za dva dni.......co mu pomoze???? Dakujem

charity
30. jún 2016

Lekar. Akonahle je problem s dychanim, smer lekar.

hradnapani
30. jún 2016

@ivanusko poriadne zvlhcit libenarom alebo quixxbaby a odsat (najlepsie ked ste na to dvaja a dietatko mate v takom predklone, vtedy idu lepsie sople von.). Ak nepomoze, tak lekar. Kasel je v dosledku tych soplov, takze treba skusit riesit najprv tie. Alebo moze mat stridor (vygoogli si), takze nema hlieny v nose ale iny problem, ale to uz posud podla popisu ty, ci by mohlo ist o to (nie je to nic nebezpecne, skor normalne u niektorych babatiek) - ak je to chrcanie hlbsie, akoby v krku.

klarah2
30. jún 2016

U babatiek je taketo dychanie normalne, teda ak sopliky nema - a pises, ze nema. A zbytocne mu neodsavaj nostek, lebo tym sa mu vysusi sliznica a moze to byt potom aj z toho. Moja mala tak dychala, ale iba ked spinkala, ked papala pekne sala, tak som vedela, ze nostek ma cisty. Na poradni mi lekar povedal, ze u babatiek je taketo dychanie ok.

gir
30. jún 2016

Aj môj keď sa narodil aj napriek tomu, že som mu odsávala sople ( málokedy niečo vyšlo), chrčal ako keby mal hlieny až niekde v pľúcach. Zľakla som sa, tak sme išli na krčné. Prezrel mu dutiny a povedal, že je všetko čisté a že bábätka majú v nosohltane mäkké tkanivá, tie dychom "vybrujú" a to spôsobuje to chrápanie. Môj niekedy chrápal ako "píla". Postupne sa to upravovalo a už spinká úplne tichúčko.

gir
30. jún 2016

Ešte so zabudla, zohnala som si čistý fiziologický roztok a len som mu vytierala aby nemal sucho v nose. keď som si pozrela zloženie kvapiek Libenar tak tam je čistý fiziologický roztok.

ivanusko
autor
30. jún 2016

Ahoj. A kde sa da zohnat ten roztok???

gir
30. jún 2016

@ivanusko Mne ho zohnala sestra, robí sestričku v nemocnici, mysílm len tak v lekárni sa kúpiť nedá. Ak by si ho nemohla zohnať napíš do IP, pošlem ti ho

polacka
30. jún 2016

@ivanusko Libenar kupis v hociktorej lekarni. treba nostek zvlhcovat

ivanusko
autor
30. jún 2016

Je vhodne pre 7tyzdnove babetko???

ivanusko
autor
30. jún 2016

@gir kde mam napisat????😃take skratky nepoznam

gir
30. jún 2016

@ivanusko IP je interná pošta, kde máš možnosti odpovedz, páči sa mi to a je tam aj obálka so šípkou,klikni na ňu a napíšeš priamo mne, nebude to zverejnené. len mi napíš adresu, pomôžem ti 🙂

ivanusko
autor
30. jún 2016

@charity s dychanim problem nieje

ivanusko
autor
30. jún 2016

@gir a preco na krcne???? S nostekom???

mondolina
30. jún 2016

@ivanusko a kde inde? Krčné je v preklade usno-nosovo-krcne......

ivanusko
autor
30. jún 2016

Viem viem.....😛