Čo mám robiť, ak moje 2-mesačné dieťa poštípal komár?

peto_mi2002
21. máj 2011

Pri kupani som objavil 1cm velku stopu po pichnuti asi komarom. Treba s tym nieco robit?

lucka1987
21. máj 2011

repelent Chicco je pre take male deti... a nestaci to potriet liehom co sa dava na pupcek ? 😕 neviem teda ci som netresla kravinu ale mohlo by to pomoct nie?

domca1511
21. máj 2011

No ja si myslim že nie ked tak natret kremom pre deti aby to nesvrbelo v lekarni ale podla mna nic ide leto este ho urcite nejaky postipe.

latvia
21. máj 2011

asi? ked je to komar, tak nic, maximalne potriet vyrazku fenistil gelom ak to svrbi, ale inac nic. ak sa to bude zvacsovat alebo budes mat pocit ze to nie je od komara, treba vyhladat radsej lekara

jabadaba
21. máj 2011

podla mna nie. Neskrabte mu to, aby to zbytocne nesvrbelo este viac, ono to prejde. Je Fenistil gel dostat, mozno by mu to zmiernilo ten opuch, v lekarni Ti povedia ci je to vhodne aj pre taketo babatko. A mozno stoji za uvahu nad postielku namontovat sietku, dostat v IKEA na takom kruhu zavesnom, je to fajn, my to pouzivame uz pri druhom dietati prave pre ochranu babatka pred hmyzom.

janka5861
21. máj 2011

v lekarni predavaju detsky puder ... dava sa to aj ked su kiahne , osipky... staci iba trosku pretriet ,nech to babenko nesvrbi a nie je nervozne. ten puder to aj stiahne . alebo fenistyl kvapky a ked to bude puchnut , tak lekar .

jasminet
21. máj 2011

dava sa ocot, cibula, to su take babske recepty, potriet. pripadne fenistil gel (len neviem od akeho veku je), ale zbytocne asi nedrazdit aby ho to nesvrbelo viac. inak nic, to zmizne 😉
mimochodom - to uz je zas sezona komarov?? 😕

heln
21. máj 2011

ahoj, tiež si myslím, že úplne postačí natrieť fenistilom, samotné poštípanie komárom nie je nebezpečné a v podstate s tým netreba nič robiť, treba uvážiť podľa reakcie a fenistil neublíži. do budúcna je dobré mať aj fenistilové kvapky, len si nepamätám od akého veku sa môžu dávať.

elise
21. máj 2011

stačí potrieť octom a dať na to trošku sudokremu. fenistil gel je od 3 rokov

stvura
21. máj 2011

este mozes dat aloe vera masticku

beruska.zuzanka
21. máj 2011

@peto_mi2002 My sme nedali nič, síce malú poštípal keď mala cca 6m, na vlasatej časti hlavy, ale evidentne ju to nejako nerušilo, neškriabala sa, potom sme používali celé leto od Chicco repelentný gel, ale majú aj takú tyčinku na štípance priamo

http://www.bambini.sk/sk/1362/211/chicco-zanza-...

ivett1
21. máj 2011

ahoj...ak ide o uštipnutie komárom, základom je dezinfekcia (troška potrieť nejakým dezinfekčným prostriedkom)...aj keď sa gély na uštipnutie bábätkám neodporúčajú, v nevyhnutných prípadoch a v menšom množstve je to možné... môžete dať aj ten fenistil gél (je to predsa len antihistaminikum...takže určite zaberie 😉 )

tosomja
22. máj 2011

Fenistil kvapky používame od narodenia, predpísala nám ich kožná lekárka..predpokladám, že vie, čo robí 😅

kate852
23. máj 2011

Nam pomohol ocot a aloe vera masticka. 🙂

margot
23. máj 2011

Aj keď je Fenistyl gél tuším od troch rokov,dávala som ho tiež malinkému,keď bol doštípaný od komára...a je tu 🙂

miri.b
24. máj 2011

my pouzivame na stipance levandulovu silicu, prijemne to vonia, lieci to stipanec a levandulova silica je vhodna pre deticky od narodenia, dostat ju v lekarni za cca 2 Eura
napr:
http://www.hanus.sk/sk/davka.php?druh=silice&id=20

annaopialova
23. júl 2011

ahoj natri mu to fenistil gelom

stanislavao
23. júl 2011

Fenistil gel, alebo Tekuty puder

melpomene
23. júl 2011

ahoj my sme boli teraz par dni dozadu u nasej doktorky a pytala som sa co vziat proti postipaniu malemu na dovcu a predpisala mi fenistil kvapky (tie sa mozu od narodenia lenze su iba na lek. predpis) a vravela nech si kupim aj fenistil gel..to by malo uplne stacit..

mia.k
25. júl 2011

Večšina tu radíte Fenistil gel, ale ja ho som už veľakrát skúsila na štípance od komárov,ale nikdy mi ani trocha nezabral. Tak neviem...

kamilka22
7. aug 2011

hm, najprv som si myslela, ze to je zart, riesit tu stipanec od komara...

syslica
8. aug 2011

@peto_mi2002 Ak má dieťatko štípanec umiestnený tak, že by si akýkoľvek (obzvlášť Fenistil) gél, mohlo zaniesť do slizníc, použi radšej Fenistil kvapky. Podľa príbalového letáku ich môžu užívať dojčatá od 1 mesiaca veku.

penelope2066
14. sep 2011

Ahojte baby. Prosím o radu. Včera ma uštipla včela, a kedže som nemala po ruke Fenistil gel tak som si na to strekla Septonex. Po hodine keď som prišla domov som si to natrela Fenistilom. Bolo to celkom v pohode. No do rana sa mi spravil cez ruku velikansky červeny flak, ktorý riadne svrbí. No mám dojem, že Fenistil nepomáha lebo keď si to natriem tak ma to svrbí ešte viac. Viete mi niečo poradiť???Momentálne som v práci, tak by som zbehla kupit nieco do lekárne. Dakujem

sisaha
14. sep 2011

penelope - na gazu ocot, alebo ľad - postupne opuch zmizne. ak mas nejake antihistaminika na alergiu, tak si daj tabletku

didulka85
14. sep 2011

Ak to nevrbi, nechaj to tak. Ak ano, natri cajovnikovym olejom. Fenistil nedavaj, je to svinstvo.