Čo na hyperaktivitu u 6 ročného syna?

mirka2707
2. aug 2016

Ahojte. Syn ma potvrdenú hyperaktivitu. Brali sme tiapridal, ale po čase prestal učinkovať, tak chcem vyskúšať niečo prírodné. Berieme magne B6 ale nejak to nezaberá, zdá sa mi, že je po ňom ešte viac hyperaktívny. Skáče, behá, robí tiky a zlostí sa. Nechcem do neho pchať drogy, aké máte skúsenosti vy? Nejaké čaje alebo lieky na prírodnej báze? Každá rada nám pomôže ☹

katrin21
3. aug 2016

@mirka2707 skus zmenu stravy.. uplne vazne.. skus si kupit knihu Syndrom travenia a psychologie... velmi dobra je, citala som ju a pomaha prave v takychto pripadoch..je tam popis, ako a co jest, su tam aj recepty a hlavne je tam vysvetlene, preco to funguje. napisala to lekarka , co mala sama problemy s dietatom a ma to otestovane na tisickach deti udajne.... drzim palce.

stepanka274
3. aug 2016

@mirka2707 urcite priroda je mocna, napr schizandra cinsks je skvela bylinka na ukludnenie, skus vyrobky od firiem serafin alebo AfraBio su to ciste bylinne vytazky, hladaj cielene pre syna a najdes, avsak tam su vysledky a ucinky dlhodoba zalezitost takze trpezlivost, drzim palce nech to zvladnes v plnej sile

mirka2707
autor
4. aug 2016

@boozlesk pýtam sa stále, on sam neviem preco, proste je nervozny, on za to nemoze, je to prejav jeho diagnozy :(

malabiba
4. aug 2016

@mirka2707 ono je to tazke vysvetlovat jeho spravanie inym, obvykle povedia - je nevychovany...jednu dobu, kedze to zaberalo v skole, sme mali aj doma bodovanie, kreslili sme graf - dobre body do plusu a zle do minusu, velmi ho to motivovalo...tiez ked vstal "hore zadkom" nedalo sa s nim ani vlavo, ani vpravo, obcas je taky aj dnes, no zvykli sme ho nechat na pokoji a pocas dna ho to preslo...dolezity pre neho bol aj priestor na oddych, ma mladsieho brata a spolocnu detsku, mali kazdy svoju cast izby a on mal este maly stan v kute izby a navlacene hracky, veci - ked bolo najhorsie, to bolo jeho mirsto na ukrutie...ked nemal svoj den, detom vonku sme sa radsej vyhli, hral sa sam, naopak ak dobry, bol s detmi...aj doma mal pevny rezim na ktory si zvykol, casom bez napomenutia dodrziaval...spolupracovali sme s ped. - psych. poradnou, ale lieky nikdy nebral

papricka33
4. aug 2016

@mirka2707 určite v prvom rade vysaď sladkosti a jednoduché cukry kadejaké pecivka, keksíky, koláče... Jevtu naozaj dôležitá životospráva a potom už výchovné prístupy. Tie treba riešiť s psychológom. Áno, musíte striedať pokojné a aktívne fázy. Spánok a odpočinok je dôležitý pre všetky deti, ale tieto zvlášť. Na upokojenie skús čaj z medovky alebo levandule pred spaním.