Čo na veľmi suché ruky pre štvorročnú dcérku?

nicoll212
28. feb 2019

Ahojte, dcéra (4 r) má už týždeň veľmi suché ruky, miestami až trošku do krvi to má, ale to len takú bodku.. má to na zápästí zvnútra a na vonkajšej strane dlane ale prenieslo sa jej to trošku aj na predlaktie.. v pondelok som kúpila Excipial s mandľovým olejom, natieram to 3x denne a zatiaľ zmena k lepšiemu žiadna.. neviete kedy by mal ten krém zabrať? alebo ísť k dr zajtra?
Díky za rady 🙂

papa2
28. feb 2019

@nicoll212
Ahoj, moja mala tiez velmi suche ruky casom mala az lisaje aj po tele... Excipial nezaberal vobec, nam pomohla zelena indulona, do tyzdna to bolo ok

nicoll212
autor
28. feb 2019

@papa2 boli ste s tym u lekara?

saskia_98
28. feb 2019

@nicoll212 ja použivam na maleho modru indulonu a sama ked mam suche ruky klasicka modra indulona .. Je sice hnusne mastna ale stale zaberá ..

nicoll212
autor
28. feb 2019

@saskia_98 praveze aj ten excipial je mastny a nic.. ale ked bola mala jej zaberala ta mast ale to nebola s mandlovym olejom.. tak neviem ci kupit inu a cakat ci zaberie alebo ist k lekarke s nou..

vikusjk
28. feb 2019

Mojej sa to objavilo tuto zimu tiez, az ju to stipalo. Lekarnicka povedala, ze je to tak neviditelne drobno popraskana koza, preto stipe. Kupili sme Excipial a Lipobase. Excipial ju stipal, Lipobase bez problemov. Lipobase sme davali prve dva dni velmi casto, po kazdom umyti ruk, potom uz len trikrat denne, potom dvakrat... Preslo to uplne asi po styroch dnoch. Preventivne sme raz denne natierali aj potom este asi tyzden, ale uz je nastastie pokoj.

lindusss2016
28. feb 2019

@nicoll212 ja som to teraz u malej riesila, do krvi popraskane po ekzeme a natierali sme nechtikovou mastou, pekne zabrala

nicoll212
autor
28. feb 2019

@lindusss2016 ja co tak citam tak ze modra indulona.. 🙂

katyd
28. feb 2019

@nicoll212 a kokosový olej, ktorý je zároveň antibakteriálny a prirodzene antimikózny

nicoll212
autor
28. feb 2019

@katyd ten mam doma.. neviem ci teda ten najprv a ked nezaberie do 4 dni ci indulonu, alebo ich striedat.. 🤔

katyd
28. feb 2019

@nicoll212 skus aspoň dva - tri dni kokosový a keď nebude žiadna zmena, tak striedaj

martinka13
28. feb 2019

Naša mala ma 4 roky a vždy keď príde zima, máme tento problém. Stačí keď je chvíľočku bez rukavic, hneď na po ruckach mapy, niekde až krvavé. Vždy nám zabrala obyčajná modrá nivea. Večer natriem a ráno je to už ok. Dávam ale pozor a snazim sa jej rucky aj tvár natrieť aj pred školkou niveou určenou do mrazu. Ta sa mi tiež osvedčila. U lekárky sme zatiaľ neboli, nakoľko to pripisujem tej zime.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
28. feb 2019

Mne sa na taketo prejavy u mna aj u deti celkom osvedcil krem Mixa cica-creme SOS.

katyd
28. feb 2019

@nicoll212 ešte som zabudla na nechtíkovú masť ktorú používam ja na suchú pokožku, v lekárni majú aj takú čistú

meluela
28. feb 2019

@nicoll212 ake pouzivate mydlo? nemenili ste ho v poslednej dobe?

romiada
28. feb 2019

@nicoll212 nam Excipial moc nezaberal. Syn mal lišaje hneď ako došla zima a začal nosiť pančušky. Dcera dopraskane ruky navrchu až plakala od bolesti. Pomohla klasicka mast s obsahom kys.mliečnej v bielom tegliku od kožnej lekarky a na kupanie a umyvanie pripravky zn. Linola

papa2
1. mar 2019

@nicoll212
Boli, ta nam odporucila ten excipial, doteraz pouzivame radsej tu indulonu, hlavne teraz v zime 😉

lindusss2016
1. mar 2019

@nicoll212 jasne, ja sa vzdy snazim najst prirodnejsiu volbu

3petka
1. mar 2019

@nicoll212 Ján mávam vždy cez zimu strašne suché ruky ak ich nenamietam pravidelne tak zo dňa na deň mi vedia popraskat do krvi. Jedine čo mi pomáha je neutrogena.

nicoll212
autor
1. mar 2019

@meluela menila som, kupila som tekute a predtym sme mali detske.. ale v skolke maju aj tak tekute..

meluela
1. mar 2019

@nicoll212 moze to byt alergia na zlozku mydla, najcastejsie Metylizotiazolinon .. ja som tak skoncila na kortikoidoch a ruky boli stale horsie, dopraskane a bolave, a uz ani tie kortikoidy nepomahali a potom som skusala rozne veci vylucit vratane masa a zistila som nakoniec ze teda aspon u mna to bolo mydlom .. teraz mozem jeden druh tuheho mydla a este jedno profi nemocnicne mydlo mi nerobi zle .. najhorsie reagujem na Dettol, ale aj dove a nivea mi nerobia dobre, a ani take co byvaju v nakupnych centrach na zachodoch nezvladam, max raz pouzit a potom sa par dni davaju ruky dokopy

agnes28
1. mar 2019

@nicoll212 radim prejst znova na detske mydlo. Tekute velmi vysusa!

nicoll212
autor
1. mar 2019

@agnes28 veru, dam aj mydlo naspat.. 🙂