Čo na zápal očí u dieťaťa?

brisilda
28. nov 2009

Mile mamicky chcem Vas poprosit o radu moj 6 rocny syn ma cele oci cervene pred tyzdnom sme s tym boli na pohotovosti lebo ich mal aj zahnisane predpisali nam pamikon a framikoin ktore sme uzivali 3-4 dni samozrejme ze zabrali hned na 1den 😉 No teraz po tyzdni sa nam to opat vratilo maly sa nestzuje ani na stipanie v ociach ani na bolest stale nechape preco mu nedovolim pozerat televizor alebo ist za PC (velmi rad hraje hry detsky kutik) prosi poradte mi nejaky domaci liek vraj harmancek sa na cistenie ociek od hnisu neodporuca tak som mu kupila caj na zapal ocnych spojiviek no obavam sa , ze len to nam nepomoze ☹

veronikapp
30. nov 2009

brisilda a robili vam aj vyter? Podla toho co vyjde vam predpisu mozno aj nejake ATB kvapky alebo mast. Ak nerobili vyter tak navstiv ocnu, lebo ak tam je zapal treba ho preliecit. Harmancekom to asi nepojde.

vefi89
30. nov 2009

brisi, Opthalmoframykoin, nech si dava do ociek aj ked to prejde. Ani ty predsa nevysadis lieky hned na prvy den ako ti je lespie

brisilda
autor
30. nov 2009

kocky ocka uz nesu cervene jedine ak sa mu do nich poriadne pozriem a otvorim tak su zilky cervene no uz je to lepsie zacala som mu davat framykoin 😒 2 az 3 krat denne dnes vecer mi zaspal skor ako som mu stihla dat masticku , hnisanie tam neni no uz mam tel. cislo na doktorku v Ziline tak tam zajtra zavolam a opytam sa co mam robit , inak do skolky chodime normalne uvidim co to spravy ak vysadime masticku 😖 ja neviem ci to prvykrat nechytil na kupalisku ☹ no vraj to moze byt aj ked su ocka unavene

vefi89
1. dec 2009

Brisilda, jasne, dovodyov, preco to ma moze byt viacej. Precitaj si na pribalovom letaku, ako dlho sa oodporca framykoin pouuzivat a zariad sa podla toho. Pokial to uz ma lepsie, nemusis volat Dr. Pockaj, kym prestanete davat masticku a ked sa to m to vrati, tak potom vyhladaj co najskor pomoc

brisilda
autor
1. dec 2009

vefi dnes ideme k lekarke lebo nas chytil kasel 😒 tak jej to ocko spomeniem 😉 prinajhorsom pojdeme na ocne 😔

vefi89
1. dec 2009

tak daj vediet, ako to dopadne

csicsike
1. dec 2009

Ahoj brisilda,aj mi sme mali nedavno taky problem.Nám povedala dr že to ta chripka im išla na oči. 😝 Tak isto nam predpísala opthalmoframykoin a kvapky do oka a presne tak ako to píše vefi treba to davať do oka aj ked to už prejde.A hlavne meniť uteračik sktorím sa utiera lebo si to znova nanesie do očí.Skoré uzdravenie. 😉

brisilda
autor
1. dec 2009

kocky tak nas krpec to ma zrejme s kupka a od TV ci pocitaca 😠 antibiotika nam nedala a co sa tyka dlzky liecby oci tak nam vtedy bolo povedane, ze mu to mam davat 4 dni no o tyzden nato sa nam zapalilo druhe ocko 😔 teraz mu davam iba ten framykoin do oboch oci 3 krat denne az do stvratka no a ked sa mu to znova vrati tak si zavolam na ocne az nas vysetri konecne odbornik moze byt ze to ma suvis aj s chorobou ktoho vie co vsetko nas este prekvapi 😖 ja sa sice neznepokojujem ale predsa su to oci tak som zvedava ako to cele nakoniec dopadne 😝

janinah
2. dec 2009

ak som dobre pochopila,neboli ste u očnek lekárky,len u pediatričky? vyzerá to na zápal spojovky /konjunktivitída/,treba výter a atb,čiže je potrebné očné vyš. a môže to byť infekčné,do škôlky by som ho nedávala

brisilda
autor
3. dec 2009

janka vies teraz je zbytocne ist na ocne kedze ma ocka na pohlad uz v pohode no pokial sa mu to vrati tak az potom s nim zbehnem na ocne u nas totiz ocna ambulancia pre deti neni ☹ cize musim cestovat do susedneho mesta 😉 ja dufam, ze s nim nikam behat nebudem musiet ale ak tak isto uz dalsie zacervenanie ociek nenecham len na framykoine 😉

nextik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubankakubanka
7. apr 2011

Aho,j moja 6 ročná dcéra to mala 4 dni lekár nám dal framykoin a septonex opthalmo potom sa jej to po týždni vrátilo na jeden deň,,,,lenže zat ýždeň to chytil malý iba na jedno oko ,s tým nás poslali hned na očné,,a tam už dostal silné očné antibiotiká aj kvapky s kortikodmi,,je toho v poslednom čase vela ,,a jednoznačne skočiť na očné.
Pani očná nám povedala ,že niekto sa toho zbaví hned niekto to má aj týždeň. 🙂

slaviks
13. apr 2011

jednoznačne treba ísť na očné na výter. Je to rýchle a do dvoch dní je výsledok. Podľa výsledku citlivosti na ATB predpíše Dr. ATB kvapky a do týždňa je po probléme. Viem o čom hovorím my sme sa tiež trápili 4 MESIACE s hnisavým výtokm z očka, boli sme dvakrát na preplachu slzných kanálikoch, až som zmenila očnú doktorku tá jej urobila výter a bolo.

livialili
15. máj 2013

Ako sa prejavuje Alergia na Macky ? Lebo moj brat ma cervene oci anevieme od coho 😒

emma_932
15. máj 2013

moj syn /2 rocny/ zas asi 3 tyzdne dozadu zacal zmurkat a sucha si ocka.. neviem, ci ho mam zobrat k dr, nechcem ho zbytocne stresovat /nenavidi dr/ ale tiez by som nerada zanedbala nieco vaznejsie.. mate skusenosti s niecim takym?

mirkakab
22. sep 2013

Ahojte, moja dcera 7 ročná sa dnes zobudila s opuchom oka a líca.neviem čo to môže byť, ešte nikdy to nemala. čo jej na to môžem dať? má opuchnuté viečko, že ani nevidí ☹ ďakujem

lucuska22
10. feb 2014

@nextik Ahoj viem ze uz presla dlha doba a dufam ze dcerka je v poriadku,len sa chcem opytat co jej nakoniec zistili? Teraz mam podobny problem s dcerkou ma 2,5 roka ,dakujem.

miamoja2012
30. máj 2014

@nextik ahoj, chcem tá poprosiť o radu...vidím tu tvoj starší príspevok o zápale oka dieťaťa,
Moja mala ma 1rok a už mesiac chodíme k očnej, povedala že ma zapal oka, dala atb kvapky vigamox, zabral po 1. Kvapke, brali sme týžden ale 5 dni po dobrati sa to vrátilo, dala iné kvapky niečo na k, detto, teraz zas dala vigamox ale tento krát sa to zhoršilo, stále jej tečie hnis žlto zelený a ma mokré mihalnice. Iba 1oko.
Boli sme vonku, fúkal vietor, podľa mna to súvisí aj s tým a tiež som si všimla že keď ideme do prírody, začnú jej tiecť slzy, myslím si že je to niečo alergické, ale občan tvrdí že u tak malého dieťaťa by sa alergie tak neprejavila a že k alergologicke ísť nemáme!
Chcem tá poprosiť o info, ako dopadla vás liečba, čo pomohlo... Ďakujem

nextik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nextik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mobilka
30. máj 2014

@nextik prosím aké sú to kvapky MMS - ja viem, možno blbá otázka, ale môjmu drobcovi sa toto tiež po mesiaci vrátilo a mám pocit, že je to alergia ... ďakujem

nextik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucuska22
30. máj 2014

@nextik Ahoj jasne pohoda no dostala na ocnom 2 kvapky jedny sme kvapkali kazde 3 hodiny 7 dni a druhe kazdu hodinu 5 dni nastastie to preslo bol to neaky vyrus.

nextik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucuska22
30. máj 2014

@nextik bastastie ano 🙂

sosky1974
28. aug 2014

ahojte,
moja dcera ma momentalne uz 5. tyzden hnisave ocko, ma 7 mesiacov. Detska lekarka jej dala Pamycon a O-Framikoyn s tym ,ze ked to neprejde, treba ist na ocne. Zial museli sme ist na to ocne. Predpisala jej betadine - roztok na cistenie ocka a antibioticke kvapky VIGAMOX + masaze v smere slznych ciest. Zjavne sa to zlepsuje, ale este stale nam vyteka biely hnis. ( predtym bol zlty ). Hnis treba stale vyberat a kvapkat 5 x denne

sosky1974
11. sep 2014

Takze nezabralo nic a museli sme ist na preplach ocka. Prvykrat jej to ani nevedela prepichnut, co tam bolo tolko hnisu. Podarilo sa jej to az na druhykrat. Injekciou s vodou jej prelachla kanalik. Hned prestal hnis tiect, ale ked sme prisli domov, ocko zacalo opat hnisat. Sice menej ale predsa. Uz som bola fakt zufala, ale asi na 3. den od preplachu jej to prestalo akoby zazrakom. Doteraz je to OK, tak dufam, ze sa nam to uz nevrati.

zuzik311
3. feb 2015

@nextik ahoj dáš mi link na MMS

salukim
28. feb 2015

Ja to tiez teraz prave riesim. Pouzila som na ocnu infekciu u dceryi esencialne oleje certofikovane v USa.Vecer pred spanim aj pocas spanku som jej natrela nadocnicove obluky, rano mala este zlepene oci, ale bolest ustupila, vlaste vobec ju neboleli. Sekret som jej z oci vycistila vodou a tamponom. Pocas dna to este opakujem , ale nezahlienuju sa jej uz, ani nebolia. Len ich ma este trochu opuchnute. Uvidim ako dalej ale vyzera to dobre zatial to vyzera dobre. Framykoin ani kvapky som zatial nepouzila

alyca
30. mar 2015

@nextik ahoj, aj moja malinka ma ten zapal. kvapky jej nezaberaju. Prosim Ta , co je to MMS co pises v prispevku?