Čo pomáha na atopický ekzém u bábätka?

sheilla331
8. aug 2012

JE nejaka altrenativna liečba bez všeliakych masti.

edrrien
6. dec 2018

@12romi34 dobry a kde ste ho kupovala?cez net alebo v lekarni ten protopan?dakujem

zuzkadk
8. dec 2018

ahojte maminy, chcem sa opytat, ako u vasich deticiek prejavoval AE vo veku cca 2 mesiacov veku. bol ten vysev cely den pravidelne cerveny, alebo niekedy vobec nebolo vidiet ziadny ekzem a objavili sa na hodinu nejake bodky a potom zase zbledli? mali to vase deticky ako jemnu krupicku po tvaricke a hrudniku a na lickach cervnene miznute a meniace polohu bodky? dakujem

andrea2722
11. mar 2019

@ninka23 ako ste prišli na alergiu mrkvy a jablká, mne mala veľa kaka a mrkva nás veru nezapecue ani pana a máme akoby sa robil.ekzem na laktikoch, veľa stolica denne, ale neviem.ci to aj zuby

orackovalenka8
8. apr 2019

Ahojte chcela by som sa opýtať môj synček bude mať 3 mesiace a na licach a nohach ma drobné začervenane vyrážky sice na licach ich nemá velmi možno to bude ekzem 😣 da sa to nejako odstrániť ?

loboka
12. máj 2019

Makrobioticka strava🌱Jedine ozajstne riesenie, drzim vam palce, viem ake je to utrpenie, my sme sa nastastie vdaka makrobiotike z toho dostali ♥️

alone1111
14. sep 2019

@zuzkadk Dobry den, maly ma to co popisujete? potvrdili vam ekzem? Ma 3 mesiace. dakujem

mikulka25
24. okt 2019

@uankab prosim viem ze to bolo davno.rada by som vyskusala ten jedalnicek.bola by som bdacna za.preposlanie

anicka89
18. apr 2020

@uankab prosim vas mate este ten zoznam hypoalergennych potravin? Dakujem pekne, a ako ste na tom s ekzemom teraz? 🙂

anicka89
18. apr 2020

@mikulka25 prosim vas, poslala vam uankab ten zoznam hypoalergennych potravin? Ak ano poslali by ste mi ho? Dakujem krasne

anicka89
18. apr 2020

@pata_13 posim vas mate tu hypoalergennu dietu? Ak ano, preposlali by ste mi? Dakujem krasne

mikulka25
18. apr 2020

@anicka89 zial nie.nastastie z toho mala "vyrastla"...

wawrita
9. mar 2021

@bveronikab ešte stále ? Máte na predaj ?

bveronikab
10. mar 2021

@wawrita nemám uz nic

wawrita
10. mar 2021
viki2222
6. júl 2021

@dada97 Dobrý večer

viki2222
6. júl 2021

@viki2222 v piatok nám bol potvrdení atopicky ekzém dcérka bude mať dva roky dali nám mastičky hormonálne neviem si rady či jej to dávať alebo nie recenzie sú všelijaké viete mi poradiť

zuzanadeti
22. jún 2022

@sheilla331 Atopicky ekzem sme zvladali podobne ako asi kazda z nas, co tu pisete, teda od narodenia. Je to moje prve dieta a hlavne prve tri roky som si s nim odkrutila kade tade po lekaroch. Ja viem, ze to u nho bolo od ockovania a v kombinacii s mliekom (dokonca aj mojim materskym) a mliecnymi vyrobkami pripadne ked zjedol paradajky, kecup ci jahody, hned ten ekzem bol horsi a horsi. Zial, zvladali sme to len mastickami a kremami od koznej a ked bol stav horsi tak aj kortisteroidnymi mastickami. Fakt sme od malicka chodili ku koznej ako na hodiny klavira, odporucala nas cez leto do kupelov Smrdaky, ale to zabera tak na par mesiacov a znovu bol v zime ekzem a este horsi. V noci sa skrabal a budil a rano mal krvave doskriabane predlaktia. Mal to aj pod kolenami v zahyboch. Vzdy pomohla morska sol do kupela, ale fakt aspon 200g nasypat do vane, aby to pripominalo more a vecer poriadne premastit. My sme chodili raz za leto k moru a to sa mu vzdy po dvoch dnoch kupania sa v mori cela pokozka zlepsila, tak bol pokoj aspon do zimy. No ked mi kozna, ked sme tam zas pravidelne prisli oznamila, ze s ekzemom sa uz proste zije cely zivot a len sa utlmuje kremami a dietou, nechcela som jej verit. Nemozem vinit ockovanie, u niektorych deti sa kombinacia ockovanie a mlieko zle znasa, ale dcera napriklad s tym nemala vobec problem a riadne je ockovana, ziaden ekzem.

Teraz uz mame po problemoch. Pred 2 rokmi sme dostali tip na purifikacny program. Syn mal vtedy uz 14r a absolvoval mesacny purifikacny program, dostal z tela vsetok sajrajt von. Uz ma 16 rokov a ziaden ekzem od vtedy nema, ani psoriazu vo vlasoch. Tym postupnym saunovanim (nizke teploty okolo 60 stupnov) sa mu potom vylucili vsetky skodlive latky z tela von a teda aj zle vedlajsie latky z ockovania. Ten program je zalozeny na saunovani s pridanim mineralov a vitaminov a doplnovanim rastlinnych tukov a doplnenim jedalnicka o vela zeleniny (nie paradajky) minimalne 300g denne. Robia to v KE, PO, BA, Levice a pri BB. Niektore deti to zvladnu uz ako 9 rocne, ale napr kamosov syn az ked mal 13r, lebo mu dlho nechutila zelenina ani rastlinne oleje. Neviem, ci som vam teraz pomohla, ale nadej na vyzdravenie tu je. Skoda len, ze tento program nepreplaca poistovna, ale za tie peniaze nam to stalo. Nehovoriac o tych prebdenych nociach a vysedavani v cakarni u koznej. Plus tie peniaze za maste, co nie su na predpis ani neratam a malo co zaberali. Iba zial tie kortikosteroidne. Tak co, pomohla som vam nejak? 🙂

ivanaa346
12. jan 2024

@mikovka Prosím Vás vyrástli ste z toho exemu? Teda vaše dieťa ? Či ho stále má ? Ak nemá ,čo pomohlo ?

ivanaa346
12. jan 2024

@kusni Ešte niečo okrem tých kvapiek ste dávali ? Má mala (teraz už velka 🙂 ) ešte problém s exemom cinsa to upravilo ? Ďakujem