Čo pomáha na zaparenú riťku?

radoslava27
17. nov 2011

zacali sme pouzivat plienky huggies economy a mame zaparenu ritku inak pouzivame plienky pampers.Moze to byt z plienok???Nikdy predtym sme taky problem nemali :(

lypka
18. nov 2011

moja malá má zapareniny zriedka, ale ako náhle dáme Huggies tak ju má automaticky a tak isto aj bratova malá. takže sa im veľkým oblúkom vyhýbame a používame látkovky 🙂

dankadina
18. nov 2011

my sme to mali tých istých plienok. pri pravej malej sme používali huggies a super a teraz pri natalka hroza ale su tvrdšie ako byvali a ten modry obldžnik tam nebyval

modrofuzik11
18. nov 2011

nuz, nam pomaha bepanthen. je fajn, odporucam.

weronyca
18. nov 2011

My tiez pouzivame Sudocrem, a na velmi akutny stav Imazol.. s oboma vyrobkami som nadmieru spokojna

poleva
18. nov 2011

bepanthen

cervena_ciapocka
18. nov 2011

Nepáči sa mi ak "látkové mamičky" hneď zatracujú jednorázovky. My sme používali 3 druhy jednorázoviek a nikdy sme nemali zaparenú riťku. Momentálne používame len Pampers a maximálne po kúpaní mu jemne natriem Bepanthenom, ináč nie. Ale môže to byť aj zmenou plienok. Každé bábo reaguje ináč a verím, že sú aj také čo jednorázovky neznesú žiadne.

nanku
18. nov 2011

ak je akutny stav tak urcite KLORANE ale vynikajuci je potom na stale pouzivanie bepanthen

adka7755
18. nov 2011

Pri hugieskách sme mali aj my tento problém...zmenili sme plienky, riťku umývali len Čistou vodou pri každom prebalení a natierali starou dobrou RYBYLKOU a za dva dni bol pokoj....synček má 14 mesiacov a robím to doteraz- a riťku mal zaparenú len dvakrát🙂

gemini2
18. nov 2011

nam zaberie stale pityol a ak nahodou este nieco pali tak kalciova masticka

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nattou
18. nov 2011

môže to byť z plienok, u staršieho som onoho času vyskúšala temer všetky druhy, čo boli dostupné, vždy mal nejakú alergickú reakciu po určitej dobe používania...k zlepšeniu pomohlo veľmi často prebaľovať, aby moč nereagoval s tým humosom, čím sú tie plienky napustené+ najcitlivejšie partie som mu natierala Sudocremom, alebo "rybacinou"...ale Sudocrem sa mi zdal lepší. Riťku umyť vlažnou vodou pri každom prebaľovaní. A keď dostal až plienkovú dermatitídu, pomohli len kortikoidovo-antibiotické masti od kožnej. Druhý syn taký citlivý nie je, ale som poučená od prvého, žiadna drahá kozmetika, olejčeky, mastičky aby bábo voňalo...používam len Infadolan, čistú vodu a hotovo...kožu má krásnu zdravú.

luba142
18. nov 2011

moze to byt reakcia aj na plienky....my sme na zapareniny pouzivali rybaciu mast a vzdy pomohla, lacna a zarucene dobra

acikaa
18. nov 2011

moze byt z plienok ja som raz na jeden mesiac kupila lacne plienky z billi clever a vtedy mala stale zaparenu ritku-nikdy viac.Pomaha imazol,bepanthen alebo rybilka-vsetko odskusane...cely mesiac som pouzivala len to,ked som uz kupila plienky v takom mnozstve ☹

babul83
18. nov 2011

nečitala som všetky odpovede...
Ale obe moje deti mali z Huggesiek zaparené riťky. S mladším sme dokonca museli ísť kožnej, lebo mu to nechcelo zmiznúť ani po zmene plienok (a to sme používali len jeden deň, dúfala som, že keď to mal starší nemusí aj mladší, ale žiaľ...)
U staršieho nám veľmi pomohol imazol a tomu mladšiemu namixovali niečo z lekárne do dvoch dní to bolo preč. Ináč sa mi osvedčili johnson krémy na zapareniny.

myshatko
18. nov 2011

na vine niesu plienky- to mi hovoril kozny lekar.najlepsie je po kakani umyt ritku pod tecucou vodou s detskym mydlom. vlhcene utierky pouzivat minimalne, najlepsie vobec.Zapareniny tvoria zbytky mocu a stolice na pokozke. pomaha sudokrem, speci zinkova pasta od koznej bo ichtyolova pasta.

moonlightka
18. nov 2011

Je to z plienok...my sme mali problem s tymi istymi. Pomohol nam krem Imazol 😉

belusa
18. nov 2011

nám pomohol sudocreme 🙂 🙂

karamel
18. nov 2011

umyvanie vyvaru z dubovej kory a Pimafucort 🙂

jessicax
18. nov 2011

imazol

janinah
19. nov 2011

umývať teplou vodou a nie navoňanými servítkami,často prebaľovať a ja mám dobrú skúsenosť s Aviril mastičkou

vivusika
19. nov 2011

môže to byť z plienok, umývať vodou - nie utierať vlhčenými obrúskami a nášmu malému veľmi pomohol imazol, keď sa mu tiež prdelka zapálila z iných plienok ako sme používali 🙂

tilly24
19. nov 2011

nam pomohol obycajny tesco puder

nelicefo
19. nov 2011

sudocrem a nastudovat si nieco o latkovych plienkach 😉

matsches
19. nov 2011

BABÉ Ochranná pasta na zadoček. Ak chceš mám v bazári. Odstaňuje aj zápal, aj chráni. Ja mám doma 10 ks to preto predávam. 🙂 A látkové plienky Bambinomio! 🙂 Sú výborné! 🙂 www.babe-eu.eu - tam to je.

prettybaby
19. nov 2011

jednoznacne Imazol, teraz v priebehu mesiaca boli obaja syncekovia zapareni a len Imazol nam pomohol

nice202
19. nov 2011

nam pomohol len imazol.

lusinkaj
19. nov 2011

aj ja jednoznacne odporucam IMAZOL!!! 🙂

romcag
19. nov 2011

tiež imazol, za dva dni po zapareninách ani chýru ani slychu..

aninka30
19. nov 2011

nam pomohol len pityol mal to dost zleee a sudocrem nam len pohorsil...