Čo pomôže na zápal priedušiek u novorodenca?

zuzigo
12. feb 2013

baby prosim Vas poradte!!dcerka (1mesiac) mojej sestry ma zapal priedusiek,co by jej mohlo pomoct proti kaslu?zije v anglicku a tam jej nepredpislali nic ☹ ze ako prislo tak odide,dake domace recepty alebo rady mate niektora?prosim

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marissenka
12. feb 2013

neaky teply zabal na hrudnicek,pokial nema teploty.my sme nemali zapal priedusiek,len kaslisko strasny....nam dr. na kasel poradila ohriat olej -rastlinny,olivovy,slnecnicovy...to je jedno.na gazicku a prilozit take teple,na to plienocku.---tusim 3x za den.prajeme nech je malinka cim skor fit 😉

strihalka
12. feb 2013

husi sadlo se pouziva na zbaly, ale ted anetusim co by to udelalo s tak jemnouckoupokozku novorozence☹

missia
12. feb 2013

no,deticky do 3m.si moc nemaju z coho vybrat,urcite zabaly,vlhkost v izbe....u nas na slovensku su 2 sirupy ktore sa mozu pouzivat ja som si vybrala Stodal -no moj maly mal iba kaslik a to som mozno len ja stresovala.Dufam,ze to sestre dopadne dobre.

simcika
12. feb 2013

čaje možno ešte na odlhlienenie - aníz pomáha, alebo materina dúška, prieduškoy čajík. Olej, ako už mnohé predomnou písali.
A niečo predsa - sirupček si opýtať v lekárni keď kašle. To je strašne malinké bábo, tak veľa zdravia 🙂

zuj
12. feb 2013

nam tiez pomohol na priedusky zabal s husacou mastou, nahriala som uterak v mikrovlnke a potrela mastou a na noc sme jej to dali na hrudnicek, ta mast krasne drzi teplo a kasel ustupil, doktorka sa sice usmievala, ked som jej to hovorila, ale hlavne ze zabralo, namiesto masti sa da pouzit aj olej...vela zdravicka🙂

baryana
13. feb 2013

skus zavolat svojej detskej lekarke, co ona odporuca.

denisafono
13. feb 2013

na bavlnenu vreckovku dat kacaciu alebo husaciu mast iba trosku a prelozit aby mast bola vnutri, nahriat latkovu plienku napr. zehlickou alebo na radiatore a na telicko dat vreckovku (pozor aby mast nebola studena, trosku ohriat na izb.teplotu) a teplu plienku, staci na 30min 3xdenne. a inak aj Sinupret kvapky, tak 3-5kv./3x a24hod.

milka1978
13. feb 2013

@zuzigo ahoj ... aj moj synček prekonal pred mesiacom zápal priedušiek a nám predpísala kvapky Pleumolysin, Fenistil kvapky a do nošteka Pamycon na vytieranie .... a prešlo nám to .... ak budeš môcť tak skús sestre tieto lieky zohnať a poslať a ešte je dobré dať zábal na hrdielko aby bolo v teple a veľa, veľa, veľa teplého čajíku nech všetko pekne vyciká a vykaká , predsa len ak kašle tak tie hlieniky aj prehltne ... môj synček mal vtedy 2 mesiace keď mal zápal priedušiek

something
13. feb 2013

na yapal priedusiek,jednoznacne antibiotika. ak to zide nizsie budu ti zapal pluc a to nie je sranda u tak maleho babetka. my sme mali pred dvoma mesiacmi. maly kaslal ako tuberak. mali sme sirup sinupret a potom ventolin inhalacne

zuzka38
13. feb 2013

asi by som to riesila tak, ze by som sestre poslala atb do anglicka.. ako inak vyliecit zapal priedusiek?

irriss
13. feb 2013

kazdopadne neposilat leky!!!!!!!ani babu korenarku...!!!!
proste zmenit a vyhledat jineho lekare,kdyz nesouhlasi s vyroky sveho soucasneho lekare..... 😉
ps. nejhorsi je "auto-self-medicina"...

luciferkax
13. feb 2013

Vyhladať iného lekára, na priedušky síceje dobrý zábal, ale - nie ked je zápal v tele, len vtedy, ked rreba poriadne vykašľať 🙂 🙂 moja lekárka odporúča zábaly, ale NIKDY nie ked je zápal alebo teplota