Čo robiť pri zástave dychu?

evitka83
11. júl 2014

Ahojte, chcem sa spytat, co by ste robili, ked sa dietatu zastavi dych?

kokorunecka
11. júl 2014

Začala by som podávať prvú pomoc a zavolala 112.

mawka
11. júl 2014

@evitka83 ja len dufam, ze sa ti to prave nestalo a necakas na odpovede. inak by som dychala dietatku do ust, masirovala hrudnicek, ale pri detoch je to dost nebezpecne, odhadnut silu masaze a okamzite by som v pauzach volala 112. hlavne nepanikarit.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1982zuzka
11. júl 2014

Skontrolovala by som ci nema nieco zapadnute v hrdle, skontrolovala tep, zacala s umelym dychanim, sucasne volala rovno na 155. Cez 112 to trva dlhsie kym sa dohodnem si operatorom.

lyzzy
11. júl 2014

@mawka ...malym detom treba dychat do ust aj nosa zaroven.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mawka
11. júl 2014

@fidka79
@lyzzy
no ano, nevyjadrila som sa uplne do detailu, ale tak ja predpokladam, ze maminy si aj co-to o tomto nastuduju, ked su tehotne.
jasne, ze nebudem masirovat babatko ako dospeleho 😉

1982zuzka
11. júl 2014

Aj sa dieta zabehne napr pri silnom placi tak jemne fuknut do tvare a ust - nebuchat po chrbte, netriast (ani pri celkovej strate vedomia).

7zahrad
11. júl 2014

@evitka83 Ak by neboli ine zdravotne problemy a predpokladala by som syndrom nahleho umrtia novorodenca, pohrkala by som dietatom. Ak nereaguje, tak rychlu studenu sprchu. Ak nereaguje, zacnem s umelym dychanim. Volam 112 az ked sa dychanie chyti alebo az sa dovolam krikom ineho cloveka, co zavola 112, kedze dychanie je dolezitejsie nez volanie sanitky co pride az o osem minut.

1982zuzka
11. júl 2014

@7zahrad musím ti velmi oponovať - hrkanie, buchanie, trasenie a studená sprcha = skolabuje nervový a srdcový systém. To je to najshorsie čo môžme dieťatu v bezvedomí či už dýcha alebo nedýcha spraviť. Odkial to viem? ked mal syn 10m stratil vedomie, takže máme presné inštrukcie od lekárov ako správne postupovať (112, 155, neurolog, kardiolog, pediater)

janinah
11. júl 2014

resuscitácia- video sa dá nájsť na nete,ale najlepšie je ísť na kurz,kde sa to všetko naučíte na figuríne napojenej na pc + teoriu,odporúčam,ja na to chodím povinne kvôli práci....najprv treba krikom privolať iného človeka a ten nech volá 155,kým vy budete resuscitovať,deti väčšinou prestanú dýchať pre cudzie teleso v dých. cestách,dá sa odstrániť špecialnym hmatom,ktorý tiež učia na kurze....

7zahrad
11. júl 2014

@1982zuzka Stratit vedomie a mat syndrom nahleho umrtia je trosku rozdiel. Ja to viem z prirucky k monitoru dychu a z kriesenia dietata cez 112-ku.

bibistec
12. júl 2014

pokial myslis len take akoby zamyslenie sa pripadne mensi sok pri afekte tak fuknut do tvare. ak myslis nieco vaznejsie asi tu 112 tku

omajevaskida
13. júl 2014

@evitka83 úplne stačí jemne fúknuť na dieťatko nam to pomáha

omajevaskida
13. júl 2014

@bibistec zabudla som dodať do tváričky krásny deň

magda10
22. júl 2014