Čo s hnisavými očkami?

lienocka1110
27. jan 2015

mam 7tyzdnove babatko a od narodenia jej hnisaju ocka....niekedy to ma pekne inokedy sa to zhorsi...chodime k ocnemu na preplachovanie ale nepomaha ja som uz zufala lebo malicka tam strasne place a ja placem s nou ☹ ja jej to kazdy den viackrat za den umyvam harmocekom a mame niejake kvapky ale nezaberaju ja sa uz fakt bojim...poradite mi budem vam vdacna za kazdu dobru skusenost a radu....

ejlin123
27. jan 2015

nám na takéto očká pomáhali kvapky Opthalmo-septonex, kvapkať 2 až 3 krát denne (slúžia ako výplach) a ráno a večer natierať Framykoinovou mastičkou, všetko po porade s našou detskou lekarkou.... po par dnoch boli očka krasne vyhojené... držím palce...

yvonn
27. jan 2015

Vyskúšaj jej stretnúť materské mlieko do očiek pár kvapiek do každého kľudne aj viackrát za deň a uvidis... U nás to zabralo na druhý deň🙂 synovi tiež hnisali očká od narodenia a zbavili sme sa toho keď mal 6 týždňov materským mliekom.. Pritom sme aj boli u doktora, robili mu výter z oči a mal tam streptokoka.. Dali nám antibiotiká ale nakoniec som mu ich ani nedala lebo mlieko zabralo na druhý deň🙂

emma84
27. jan 2015

Na materske mlieko mne lekarka povefala, ze to je iba babska rada a nefunguje skor spravi este horsie. My sme mali ocuflash a potom ked nezaberalo sme dostali antibio.kvapky. treba skecnut s lekarkou.... na zlepsenie sa odporuca este masaz kutika ocka s gazou namotanou na prst.
Zelame skore zlepsenie

esterba
27. jan 2015

Ocianka lekarska, uvaris caj a umyjes tamponom zlahka oci, tak 2x denne. Moja mala po hnise za 3 dni.

gapre
27. jan 2015

Nam pomohlo presne to co povedala emma84,aj som skusala mliecko(este horsie)opakovalo sa to 3 krat od narodenia do 6 mes.antibiotika,ocuflash a az na 3 krat nam povedali ze aj masirovat, tak sme dali ocuflash a poctivo masirovali,aj 3 krat denne.stlacenim kutika oka.a odvtedy bol pokoj.

ivetlo
28. jan 2015

Ahojky, tam mi sme boli s takým problémom u očnej a sama doporučila striekanie materského mlieka do očiek a viac krát denne a tiež odvar z očianky lekárskej(tú som potom požičala aj tete, mala tiež hnisavé oči a jej zabrala). Po pár dňoch sme mali pokoj. Niekedy aj babské recepty pomáhajú, a hlavne takému drobčekovi. 🙂 🙂 🙂

sandra86
28. jan 2015

Nasa to mala pred tyzdnom. Nepomohol ani framykoinova mast do oci, oftalmo-septonex. Nakoniec sme navstivili ocneho, dal na kv. Vigamox, kazal umyvat prevarenou vodou a o 2-3 dni bolo po probleme. Samozrejme kvapkat kazdych 6h aspon 5-7dni. Harmancek by som nedavala, moze byt alergia nan

petrouchka
28. jan 2015

Moj syn mal od narodenia zahnisane ocka, najprv sme mazali, kvapkali, nepomahalo to. Ked mal asi mesiac, sli sme na to preplachovanie slznych kanalikov, tiez velmi plakal a zdalo sa mi, ze po tom zakroku sa to velmi zhorsilo. A doktorka povedala, ze sa to nepodarilo uplne, ze asi bude treba este raz. Par dni po zakroku to bolo horsie, potom sa to ukludnilo ale stale to hnisalo. Druhe preplachovanie mu robili ked mal asi 2,5 mesiaca. Po zakroku ocka hnisali minimalne a do tyzdna to prestalo. Akurat raz, ked mal nadchu to znova zacalo, cela vyplasena som volala ocnej a ta mi povedala, ze mam pockat, kym pominie nadcha, lebo nos a ocko su prepojene. Ako presla nadcha aj ocka sa upravili a odvtedy je to ok.
Ak kamaratkina dcerka to mala, tiez jej to preplachovali dva alebo trikrat. Je to velmi neprijemne, ked mamicka pocuje to babatko plakat, ale naozaj to pomoze, ked to preplachnu a odstrania vsetky prekazky zo slznych kanalikov. I ked zial nie vzdy sa to podari na prvy krat.

skusihu
28. jan 2015

Ahoj, môj malý mal tiež hnisavé očko. Na odporúčanie detskej lekárky sme dávali optalmo-septonex a framykoinovu masť, keďže to nezabralo, išli sme očnej lekárke. Tá nám povedala, že má zúžené očné kanáliky a prerastie to a neodporúča ani výplach kanálikov. Podľa nej to je zbytočné a bolestivé. Mali sme len umývať prevarenou vodou a masírovať očné kanáliky. . A prerástol to, keď mal cca pol roka. Tak si potom vyber. Ale očiankou určite nič nepokazíš.

jeennyv
28. jan 2015

Ja poznam presne to, co hovoria baby od optalu az po to mliecko, este je velmi dobra borova voda, ale ked sa takto zapaluju oci dlhodobo, po vylieceni kazdy den osetruj optalom alebo borovou vodou

22janus
15. sep 2019

Ahojte mamičky , prosím vás máte skúsenosti s odvarom z ocianky u trojtyzdnoveho bábätká? Či je to vhodné aj pre také malinke či nie