Čo sú tieto čudné pupáčiky?

pribinak
22. dec 2015

Baby, co je toto? Muz doniesol synovca, ma na tele Asi 12 takychto pupacikov, urcite to nie su kiahne, aj ked ten pupacik ma taku divnu "hlavicku". Dakujem

kamajka
23. dec 2015

@pribinak neviem. Ono ani moje deti nezapadaju do tých klasických "tabuliek", keď ich niečo ustipne. Obaja moji chlapci mávajú alergickú reakciu na ustipnutie hocijakým hmyzom A zakaždým tie pupaciky vyzerajú inak, neviem čím to je, asi tým V akom stave sa práve nachádza imunita...

stratenanajdena
23. dec 2015

@pribinak ak vam ani synovcovi nepribudlo nic, tak to tam vy nemate, on ked uz taky dosiel, muselo ho nieco dostipat (alebo aj nedostipat, hoc by to bolo cokolvek ine) uz predtym. my sme mali stipance uz po prvej noci v tatrach a spali sme na posteliach po dvoch a vzdy len jeden bol dostipany! jedno dieta cela tvar a hlavne odokryte casti tela a druhy nic. ja komplet a muz nic.
Ale prvykrat to vyzeralo presne ako na tvojich fotkach, zial nemam take fotky, az po par dnoch od ustipnutia. presne zapalene cervene okolo a v strede biela vodnata hlavicka. ono sa to stiahlo a po rozskrabani to zasa vyzeralo ako po ustipnuti. a tak dokolecka dokola... (niektore sa mi hojili aj tri mes.!)
mali sme v byte aj expertov, taku haved by som doma nezniesla! a boli to stipance od blch. mohli to byt aj plostice ale na tri specialne druhy lapacov na plostice sa necyhtilo NIC za cely mesiac (to uzby sa rozliezlo) a nakoniec som jednu mrchu blchu videla ako skocila, oblukom, pol metra do vysky a nic, do prazdna, a zacal sa niekolkodnovy lov... ☹
ale nedovolim si tvrdit co mate vy, mne to len fakt pripomina presne tie stipance. no moze to byt cokolvek.

marketa7584
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
autor
23. dec 2015

@marketa7584 stipnutie plostic boli, on ani netusi, kde a kedy sa k tomu dopracoval

kaja73
23. dec 2015

@pribinak plostice nebolia..mala som zial vyse 50 stipancov a nebolelo a maly mal dokonca cez 300 po tele a nebolelo..ani sme netusili kde nas to dostipalo,lebo sa to zacalo objavovat az po vyse tyzdna od stipnutia...a ani moc nesvrbeli..teda prebrali sa k zivotu tak raz za den a vtedy hodku svrbeli,natreli se tea tree a nesvrbeli..hojili sa takmer mesiac. Tam ide vzdy viac stipancov za sebou akoby cesticku to robi...a len na odryktych castiach tela pocas spanku stipu...teda ruky,nohy,tvar a krk....oni nevlezu pod pyzamo.

kaja73
23. dec 2015

takto to vyzeralo

pribinak
autor
23. dec 2015

@kaja73 hej, je to definitive stipanec od nejakej havede, ale ma to na bruchu, pri pazuche a na Hornej casti ruk
Vsak uvidime co sa z toho vykluje

pribinak
autor
23. dec 2015

@marianka0101
@stratenanajdena
@libka1
@jana_eyre
@sardinka335
@jana_eyre
@loginexistuje
@kamajka
@stratenanajdena

Baby. Takze dakujem za diskusiu, svagrovci prave volali z pohotovosti a su to stipance s najvacsou pravdepodobnostou od blch
Kde sa k nim dopracoval ani srnka netusi :(

pribinak
autor
23. dec 2015

@kaja73 doktor na pohotovosti to identifikoval ako stipance z najvacsou pravdepodobnostou od blch

katrin21
23. dec 2015

@pribinak no to skor vyzera na plostice !!!! treba v noci, vyhradne vnoci okolo druhej pozriet , ci nieco nelezie po posteli a zahyboch ako je plachta pod madracom dole, a ci na plachte nie su cierne bodky...
Plostice su velmi premnozene a lahko to clovek donesie odkialkolvek, z dovolenky, s vecami atd...
Pisali baby v teme o plosticiach na MS.... takze by som sa zamerala na toto....

stratenanajdena
23. dec 2015

@pribinak dakujem za info. ono stipance od blchy aj plostice su velmi individualne, vyzerat mozu rovnako a sami profesionali ktori boli u nas niekolkokrat kvoli priebeznemu monitorovaniu, ci sa tam cosi neukaze, povedali, ze nemam citat nic na nete ani pozerat tie fotky, lebo kazdy to moze mat ine a zbytocne ma to dopletie. Ani oni mi na 100% nevedeli povedat, ci nas stipla blcha alebo plostica, reakcia u oboch moze byt velmi podobna a kazdemu to moze zareagovat uplne inak.
Ale nakoniec kedze som tu mrchu uvidela, a to sme mali taku tu miniautrnu co ma len 2mm ak vobec, len ako chlp, povedali mi, ze existuju aj mensie blsky (ale stipu rovnako hnusne). podla popisu ako to vyzeralo a ako to skocilo oblukom do vysky a fuc, a tiez podla troch druhov lapacov na plostice (feromonovy, domcek - hniezdo, a elektricky), ktore aj po mesiaci vdaka Bohu ostali ciste, boli nase stipance definitivne priradene blche. Inac ono moze byt, ze je iba jedna potvora a ta vie riadne dokusat, nemusia mat zamoreny byt este. ak by si chcela kontakt na najlepsiu firmu, poslem ti do IP. pretoze ja som veeeelmi dlho hladala a komunikovala som s vela odbornikmi, a nie kazdy bol v obraze! By si sa cudovala, ale naozaj nie kazdy je profik a niektori dokonca zial akoby nahanali peniaze a nie blchy...
Drzim palce nech sa problemu rodinka co najskor zbavi a nech mate vsetci pokojne sviatky.

pribinak
autor
24. dec 2015

@stratenanajdena dakujem, ak bude treba ozvem sa

ivaka121
13. jan 2016

@libka1 narazila som na tvoju informaciu, ze ste mali molusky...mohla by si mi napisat ako vyzerali tie vase...dakujem

libka1
14. jan 2016

@ivaka121 no u kazdeho dietata inak, dostali ich postupne vsetci traja. fotky zial nemam, ale vobec mi neprisli ako tie na fotkach na internete. ked nam lekarka povedala ze mame molusky a porovnala som to s fotkami tak som jej dokonca ani neverila. len potom ked nam prvykrat z toho vysla ta biela gulicka co je v moluskach tak som pochopila ze su to naozaj molusky. nase vobec neboli take vypukle ako na tych obrazkoch.

kojanusa
14. jan 2016
Používateľ kojanusa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kojanusa.

@libka1 ono sa to ani niekedy nezda..

petrai
29. okt 2017

Prosím vás čo to nakoniec bolo??