Čo znamená zvýšený pečeňový enzým AST v krvných testoch?

monko
14. mar 2013

Mamičky prosím ktoré sa vyznáte v medicíne, synovi (2roky4mesiace) robili krvné testy a v biochémii mu vyšla zvýšená hodnota AST 0.90, inak mal všetko ok. Doktorka povedala že je to zvýšené a kontrolu urobíme o mesiac. Čím môže byť spôsobené zvýšenie? Ďakujem za odpovede.

jedina30
14. mar 2013

ahoj..moja dcera mala tiez zvysene pecenove testy..bola predtym chora a uzivala atb..kup mu Nutrolin B-probiotika a daj mu celu davku.je to velmi dobre na regeneraciu...existuje sirup a tabletky...myslim si,ze je to na 10 dni... 😉 😉 ..skus to a mozno o mesiac bude mat uz lepsie vysledky...nam to pomohlo a testy o mesiac boli uz dobre.. 😎

svetlankat
14. mar 2013

Podla tejto stranky http://www.hpl.sk/odborna-zona/vysetrenia/bioch... tu hodnotu ate zvysenu len o malinko, nestresovala by som sa zbytocne. Drzim palce

srdiecko9
14. mar 2013

Presne toto som riesila s dcerou. Tiezz mala zvyseny pecenovy test AST. Po opakovanych odberoch ho mala stale zvyseny, tak nas pediatricka poslala na gastroenterologicku ambulanciu. Tam mi dr vysvetlila viacero veci. Povedala, ze izolovane zvyseny pecenovy test, konkretne tento neznaci o tom, ze by bola poskodena pecen. AST bunky sa nachadzaju aj v srdci aj vo svaloch. Povedala, ze tiez niektori ludia maju tzv. makroformu AST, co znamena, ze maju ten pecenovy test zvyseny od narodenia stale a vobec to nevadi, proste ho taky mierne zvyseny budu mat cely zivot bez toho, ze by to nejak skodilo. Brala malej este krv, aby vylucila nejake svalove ochorenia, ale ze to len pre istotu. Napriklad pri svalovej dystrofii byva ako priznak zvyseny ast, ale nie je izolovany, je tam aj vela inych priznakov a kedze sme boli inak ok, len ten test zvyseny, nepredpokladala nejake ochorenie. A tak aj bolo, dokonca sme aj to ast mali uz v norme u nej. Takze naozaj takto mierne zvysene ast bez akychkolvek inych priznakov neznaci nejaku chorobu. Nedaju sa liecit laboratorne vysledky, lieci sa choroba, ktora ma svoje priznaky a urcite nim nemoze byt len mierne zvyseny jeden parameter v krvi..

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikol3
21. mar 2013

ajkapajka1 poprosila by som čísielko na tu pani Tomovu mám problém s dcerkou tak neviem kde skonopiť. vopred dakujem