Covid-19 u 3-mesačnej

18. jan 2024

Ahojte dnes sme zistili ze nasa mala 3 mesacna dcerka a ja mame covid kedze nam dvihla uz len sestricka ze mame prist zajtra tak neviem co nas caka a som strasne vystrasena
Mala chvalabohu nema vobec horucku ani zvysenu teplotu
Miernu nadchu sem tam pokasliava ale teda ta sa obcas dusi aj zo slinkami cize neviem teda
Ja som uz od nedela chora
No nenapadlo ma urobit si covid test nakolko mi skoro nic nieje nadcha a 1 den zvysena teplota to bolo vsetko aj tak som ale nosila cele dni rusko a snazila sa Malu velmi po rukach netanat nepomohlo hadam ze koronu mam od nedele.
Mavaju take malicke deti nejake nasledky po korone alebo tazky priebeh ako liecia male deti klasika ako pri chripke ci??
Ako to zvladli vase deti co ocakavat? Ako dlho
To detom trva aby boli negativny? Skoda je ze neviem od kedy sme realne pozitivne

loliki
18. jan 2024

Vyliečite sa, neboj sa. Kľudne sa vyspi, zajtra vyriešite u lekára.

dzulli1980
18. jan 2024

Hlavne sa ukľudni ... u väčšiny detí býva priebeh ako pri iných respiračných ochoreniach ... moja dcéra mala dva dni zvýšenú teplotu 37,5 st., trošku viac bola zahlienená, keby som jej nerobila test, ani ma nenapadne, že má COVID ... syn mojej kolegyne, má pol roka takisto pozitívny, u neho tiež kúsok sopeľ, nič viac.

autor
18. jan 2024

@dzulli1980 aj vam na covid nieco dali ine ako pri chripke ci?

dzulli1980
18. jan 2024

Absolútne nič, my sme u Dr. ani neboli ... dcéra za dva dni fit, ja som išla akurát jeden deň úplne umrieť, všetky príznaky som mala, doobeda bolesť hlavy, kašeľ, sopeľ, teplota 38 st., poobede pocit na zvracanie, hnačka, na druhý deň som sa zobudila, nič mi nebolo ... môj muž mal asi týždeň nádchu ... nestresuj sa, detičky COVID znášajú naozaj "nadštandardne", ak sa čosi vyvrbí, budeš riešiť.

autor
18. jan 2024

@dzulli1980 dakujem za povzbudenie a teda rada pocujem ze ste mali
Super priebeh hlavne nech su deticky zdrave my si uz nejak pomozeme 👏
Inac tiez mi ta Nadcha robi starosti dychat nemozem no kedze mala ma koronu som konecne odhodila rusko v ktorom som sa este viacej dusila
test som… si
Robila len koli tomu ze Manzel…. Mi tak opatrne naznacil ze nejak uz 2 dni
Davam moc soli do jedla co ja nezvyknem presolit nic
Tak ma napadlo ze ked som mala koronu
Tak tiez som to iste robila a ahaaa…
Je to tak len fakt som nemyslela ze take male 3 mesacne babo bude mat Koronu tiez
🤦‍♀️ nase prve a som vystrasena aj zo soplika Nie to korony no co uz dufam ze
To da bez nasledkov 👏

zdenkak87
18. jan 2024

My sme mali koronu ked mal nas starsi mesiac a pol. Vtedy sa asi nenakazil alebo nakazil bez priznakov-netestovali sme ho kedze nemal absolutne nic. Teraz sme mali vsetci styria komplet. Manzel soplik asi 3 dni, dvojrocny syn horucky 3 dni, inak nic, nasa vtedy este len mesacna dcerka den a pol horucka, len paralen cipky sme davali. Ja najhorsie, prvy den horucka, bolest hrdla, bolest svalov, dalsie 4 dni sople a 3 tyzdne brutalny kasel 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ deti to zvladli super, okrem tej horucky im nic nebolo.

ninusa221
18. jan 2024

Kamoska si s malou doniesla z pôrodnice covid pred 3 rokmi. Zvládli to úplne v pohode mala je úžasná nemá žiadne následky nikto.

simona1306
19. jan 2024

my sme mali covid ked mala dcerka 2 mesiace .... jeden den mala vysoku horucku , dali sme cipok, na druhy den uz bolo lepsie .... bola trocha spavejsia a mala soplik ... davali sme dvojitu davku D a C vitaminu, za tri dni uz bola uplne fit