Coxiackie vírus - ruky, nohy a ústa

mischellka47
30. sep 2013

Zdravim, ma niekto skusenosti s tymto virusom u deti.

matysek412
30. sep 2013

mali sme v lete. mal to v kombinacii s anginou a mononukleozou.Mysleli sme, že to je reakcia na antibiotika,ale doktorka to diagnostikovala ako tento virus. V podstate sa len vyhadzal a potom to zmizlo. Teploty mohol mat aj z anginy. Nechty sa mu neosupali - ako píšu, len cca 2 mesiace po tom sa mu dva nechty rozstiepili dost hlboko -asi v polovici nechtu a potom sa to zosupalo, tak neviem ci to nebolo z toho, lebo oba nechty sa zacali supat naraz, na dvoch rukach. A bolo to asi na tých prstoch, kde mal vyrážky aj pod nechtami....

mischellka47
autor
1. okt 2013

@matysek412 nam idu akurat horne zubky, tak mal aj horucky potom sa vysypal. Tak som myslela ze z horucky ale ked som videla tie pluzgieriky tak uz som sa bala, doktorka povedala ze to je ten virus, ta reku parada. A to som raz skusila ist s nim do mat.centra tak asi to tam chytil ked sa to prenasa. Po akom dlhom case to zmizlo u vas? Aj ste to nejak liecili ci len pretrpeli kym zmizlo?

matysek412
1. okt 2013

@mischellka47 už neviem presne, ale bolo to len pár dní- možno 3-4, maximálne 5 dní. Malý chodil aj do škôlky a zo škôlky to nedostal nikto okrem neho a to doktorka vravela, že je to extrémne nákazlivé, dokonca sme sa báli, či to nemohla dostať sestrina dcérka-vtedy 3 týždňová, ktorá sa síce s mojim synom nestretla ale ja som ju držala v náručí. Tak doktorka vravela, že by sa to mohlo cezomňa preniesť na ňu. Našťastie nič sa nestalo, aj priebeh to malo dobrý, žiadne problémy. Bála som sa len tých nechtov aby sa nezošúpali, ale vyrážky mal len pod dvoma nechtami a tie potom asi trochu zišli, ani ho to nesvrbelo. Máme ekzém a ten ho svrbieva viac....
myslím, že sa nemáš čoho báť, máte vyrážky aj v ústach? tam to vraj býva nepríjemné...

mirinecka
1. okt 2013

@mischellka47 my sme to mali cez leto, starší mal len pluzgieriky na dlaniach a nohách, doktroka mu dala fenistil aby ho to nesvrbelo, ale on vravel že ho to nesvrbí tak u neho to bolo bez problémov, ale u mladšieho to bolo horšie on to mal skôr v ústach samé afty tak mi plakával lebo ho to strašne bolelo

mischellka47
autor
2. okt 2013

@matysek412 Takze je to asi bezny virus. Zavolam pre istotu pediatricke, lebo tu v zahranici sa len usmiala a ze prejde, no ale ako mama som sa naplasila. Mal aj drobny vysev tvoj maly, lebo ma pluzgieriky na rukach najviac a na nozickach trohu a po celon tele krupicku.

mischellka47
autor
2. okt 2013

@mischellka47 v ustach zevraj tiez ma podla lekarky, ja som nevidela dobre, lebo ani neplace a pusu ani za svet neotvori ma len 11 mes.

mischellka47
autor
2. okt 2013

@matysek412 v ustach neviem ci ma, neotvori mi pusu, neplace, aj sa napapa, podla doktorky ze ma aj v puse ale to by nejedlol si myslim, no nist tak vydrzat musime.

matysek412
2. okt 2013

taktak, vydrzte. ten vysyp po tele syn nemal, len ruky, nohy a uši také vyrážky - pri ústach nič - takže u nás by sa to malo volať syndróm-ruka-noha-ucho 🙂
a tiež sme dostali masť na tie p)luzgieriky ale natrela som to asi len dvakrát -takú lokálnu antibiotickú. - nevidela som zmysel v natieraní, keďže to vyzeralo ok.

cernulka77
2. jan 2014

Moja mala bola najprv malatna,potom ju bolelo hrdlo a mala zvysenu teplotu a do troch dni sa jej zacali robit vyrazky na nohach a rukach a tri zvlastne vyrazky na nose, a z vyraziek sa zacali tvorit pluzgiere hlavne na nohach medzi prstami.Isli sme ku koznej a ta hned povedala,ze je to coaxi virus a predpisala nam na to imazol..povedala,ze take velke pluzgiere este pri tomto viruse nevidela,takze liecenie bude zdlhave.Takze teraz dvakrat denne jej nahusto ponatieram ruky aj nohy,dame na to ponozky a rukavice a cakame,kym budu pluzgieriky praskat a prysychat.Vraj je to virus,ktory moze clovek chytit tak,ako chripku..

bozena123
21. aug 2014

vsade sa pse o detoch tie to prezivaju celkom v pohode ja som dospela a chytila som to od deti a zatial som nic horsie nezazila zacalo to zimnicov a horuckou velka bolest v krku v ustach velmi bolave afty zacel sa mi robit vysyp na rukach a chodidlach strasne to svrbelo a bolelo za dva dni som uz na vecko chodila z revom na barlach a do ruky som nechytila ani lyzicu bolelo to ako by som chodila po ziletkach vysyp stale pokracoval bola som v jednom ohni v noci sa neda spat perina ma tlacila ominala po styroch dnoch som mala cele ruky aj chodila bordove od vysypu tiez plnu hlavu usi trocha okolo ust nic nezabera zodak atb po styroch srasnych dnoch to pomaly ustupuje odporucam natierat si zdevastovanu kozu niecim neparfemovanym excipial a vela vitaminu C a B pisem aby to inym pomohlo aby vedeli ze aj takyto priebeh ma tento hnusny virus ☹

erinka_hc
27. sep 2014

@bozena123 Aj ja to akurat mam. Je to hrozne mam to druhy den a mam pocit ze uamrem zachvilu. Kolko o u teba trvalo?

lenka2411
8. okt 2014

No baby, pripajam sa do klubu. Najprv to dostal maly, mal horucku a potom sa vysypal. Najhorsie to mal okolo pusinky. Boli to velke cervene pluzgiere. Na rucickach a nohach mal cervene vyrazky, ale skor to vyzera ako fliacky. Ale asi ho to bolelo, lebo si nechcel davat ponozky. U mna to prepuklo vcera, najprv horucka a subezne strasna bolest v hrdle. Vsetko ma stipe co zjem. Tak dufam, ze tie pluzgieriky zostanu len v ustach...

toffee
9. okt 2014

zdravim, tiez s tym bojujeme. Maly zacal cez vikend miernou teplotou a potom sa vysypal - okolo pusinky, ale aj na stehnach zvnutra ma take iste ako pri puse. Potom mal este ruky nohy, presne ako na obrazkoch, skor take fliacky, este zopar aj na uskach. A este mal cervene kolieka, mal na nich take drobulinke bodky. Pediatricka povedala, ze to vyzera na virus ruky-nohy-usta a este v kombinacii s niecim. Podla mna je to len ten virus. Nejake dievcatko v skolke to malo pred tyzdnom. Teraz po cca 5 dnoch to prislo aj na dceru ma 5,5 roka. Ale bez teploty, len ju v noci vsetko svrbelo a nevedela spat. Vysypana je zatial minimalne - na ustach ma take ako kutik + jedna na brade. Na ruckach a nozkach to treba hladat ale nejake fliacky tam su. Dufam,ze sa jej to nezhorsi. Teraz sa obavam toho, ze sa chytim aj ja.... Hlavne preto, lebo ja som ten co sa o kazdeho a o vsetko stara - tak ked budem nefunkcna... neviem neviem. Ty ako Lenka2411, ako to zvladas? neviete aka tam je inkubacna doba, teda dokedy po stretnuti s tymto virusom, je moznost aby to prepuklo??

toffee
9. okt 2014
lenka2411
9. okt 2014

Zdravim Toffee, citala som, ze inkubacna doba je 3 - 6 dni. Ja som to dostala od maleho po piatich dnoch. Nastastie som sa nevysypala a dnes uz mi je lepsie. Najhorsie su tie prve dva dni. Na pusisinku som malemu davala repikovy caj, na vyrazky po tele je dobry hypermangan. Usta si ja vyplachujem tiez repikovym cajom, listerinom, aj tantum verde si striekam a vcera vecer som zjedla jeden strucik cesnaku a surovu cibulu, je to dobre aj ako prevencia.
Drzim palce, nech sa deti rychlo vyliecia a vy to od nich nechytite. Hlavne si casto umyvajte ruky a nejedzte po detoch co iny nespapali. Lenka
@toffee

toffee
9. okt 2014

@lenka2411 akurat v sobotu mame ist na 50-tku, tak neviem ci mozeme, asi este zavolam zajtra doktorke. Maly sa uz doliecuje 7 den, dcera sice len 2 den, ale na nej to okrem toho kutika na puse vobec nevidno. My rodicia zatial nic... len sa bojim, aby sme tam nenakazili vsetkych na tej oslave.
Ja davam obidvom detom dithiaden, dr. nam dala krem IALUGEN, alebo ze to mam potierat betadinom. Vo vnutri v puse to nema nikto.
Je to hnusna choroba... myslela som, ze ked sme uz prekonali kiahne, ze budeme mat pokoj, no z toho som uplne vedla.

martinaveve
9. okt 2014

ahojte, moje dcérky akurát majú tento vírus, najprv mladšia priniesla zo škôlky a potom do dostala staršia. Mňa hlavne zaujíma imunita voči tomuto ochoreniu.. neviete ako to je? ako kiahne napr? že doživotná imunita, alebo je to ako chrípka? zabudla som sa spýtať doktorky. ďakujem
@lenka2411
@toffee

lenka2411
10. okt 2014

Ahoj@martinaveve, to som sa nedocitala, ci sa ziska tymto virusom dozivotna imunita. Dufam, ze hej, lebo mat ho este raz by som teda nechcela. Uz to dostal aj moj starsi 13 rocny syn. No katastrofa. Baby drzte sa.

berunka08
13. okt 2014

no tak aj sa pripájam, teraz som prišla od doktorky a tiež nám určila ako diagnozu tento vírus, čakám že to chytí aj staršia dcera, no tak dúfam že sa toho skoro zbavíme

toffee
13. okt 2014

zial ja som sa docitala, ze je virus ktory mozes chytit hocikolkokrat.... /prosim opravte ma niekto, ze sa mylim - budem rada/ ... tiez som z toho v strese,ze to mozme chytit znova. Malemu sa uz zacala odlupovat koza na nohach - v tych miestach ako mal vacsie zacerveniania...
inak aj ja som mala pocit, ze to chytim od deti. Cely den mi krutilo brucho a semtam som citila take trpnutie v nohach, a to je vsetko na druhy den mi nic nebolo. Zvysila som vit.C sebe aj detom, tak dufam, ze uz sa vyhneme kadejakym pliagam...

ichbinich
13. okt 2014

Tak sa pridavam do klubu ☹
Obe deti, aj ked absolutne netypicke, ale podla lekara ano...
Syn mal vo stvrtok horucku, v piatok bol OK, ale vyrazky pod pazuchami. Dcera mala osypane brucho, ale rozsirovalo sa jej to. Ona nemala ziadnu horucku. Po nakuknuti do synovho hrdla (stazoval sa na bolest pri prehltani) lekar obom stanovil tuto diagnozu...
Ani jeden to nema ani na dlaniach, ani na chodidlach, syn to mal v ustach, ale uz to preslo. Dcera vyzera katastrofalne, ma cervene fliaciky, ktore su potom pluzgiere... Ma najma na bruchu a stehnach a pod kolenami. Jednotlive na rukach, skoro nic na tvari ani na chrbte. Syn ma jednotlive cervene fliaciky po rukach a nohach a teda pod pazuchami.
Ale v skolke mi povedali, ze to tam prave maju... V jasliach nejake grcacko-sracky, tak radsej natieram bepanthen plus na tie pluzgiere, ako by som mala utierat grcky 😉 😀
Bohuzial okrem vydrzat sa neda nic robit. Dcera sa skrabala, tak dostala fenistil kvapky. Kupila som jej nejake vitaminy, aj synovi davam. Bohviekolko nejedia, a aj to nie bohvieako zdrave, tak aspon takto...
Inak od rocneho syna to chytila kolegova manzelka a teraz trpi ona ☹
A je pravda, ze to clovek moze chytit hocikedy zas...
Ja len dufam, ze to do konca tyzdna prejde, este je len pondelok a uz mam ponorkovu nemoc ja ☹

minnie55
13. okt 2014

Ahojte, tak aj ja sa pridavam 🙂) Maly je cely vysypany, myslela som, ze su to kiahne .....doktorka ma vsak vyviedl z omylu - ja som nikdy o tejtk chorobe nepocula.
Vcera mal cely den vysoke horucky, nevladal ani vstat z postele, dnes sa vysypal - dlane, usta, predlaktia, chodidla a zacina sa mu to robit aj na ramenach a hrudniku :(((

afra
13. okt 2014

Ahojte, aj my sa pridavame. V piatok mi hovoril, ze ho boli v puse, ale nic tam nemal, v sobotu doobeda mal na jazyku 2 biele faky pobokoch. Na pohotovosti uz mal bielu bodku na vnutornej pere. Horucky nemal vobec, tak sme mysleli, ze len afty. Vcera uz mal usla plne aft a na kolenach cervene vyrazky. A dnes rano chodidla a dlane .....zatial nikde inde. teplotu nema ani dnes, tak hadam sa to uz nezhorsi :( Dostal taku hnedu vodicku na ruky a nohy a do ust tiez taku hnedu vodicku, fenistil, Bkomplex v kvapkach a repik.....

iwaben
14. okt 2014

Ahojte, tak ani ja som o tejto chorobe nic nepocula, a to som tu uz par dni 🙂. Vcera som to zachytila vo vecernych TN na M. Kukame s manzelom na seba, a ved toto sme mali, si vravime. Nasi chlapci to mali pred mesiacom, ako sme sa vratili z dovolenky. Konstatovanie u dr., ze ide o virusovu infekciu, viac nespecifikoval. Asi sme to schytali v lietadle. Dostali sme sirup Isoprinosine a krem ialugen. Mali vysoke horucky, radsej som ani nemerala. A zacali sa im robit take ako stipance a potom to vyzeralo ako kiahne. Aj sme isli k dr. s tym, ze asi mame kiahne. Prisli este dve mamicky, ze kiahne, ale ani jedny sa nepotvrdili. Chlapci nam prestali papat, boli velmi uplakani. A ked im dr. pozrel do hrdielka, tak hroza. Cele hrdielko vysypane aftami. Tak uz som sa potom necudovala, ze nepapaju. Jeden mal velmi zliatu pusinku z vonku na hornej pere, pupiky okolo uska, na prstekoch, druhy zase viac v hrdielku, na nozickach. Tiez sa nam potom zlupala kozticka. Dufam, ze to uz neschytame.

radulkap
14. okt 2014

Aj ja sa pridavam. Mali sme to este koncom augusta. Maly mal vtedy 6 mesiacov necelych. A skoncili sme v nemocnici na pozorovani lebo mal dlhodobejsie zvysenu teplotu a az neskor sa vyhadzal a nevedeli zistit co to je az na pohotovosti v TN a si nas tam aj nechali. A tam som to dostala aj ja pravdepodobne v kombinacii s anginou. Takze vysoke teploty a nasledne doma aj vyrazky a dcera to dostala tiez.... Viete si predstavit ked je dieta chore a aj mama chora a v nemocnici???? No uzili sme si. Manzel mal dovolenku len na to aby sa o nas staral 🙂 Vdaka Bohu za neho ze sa aspon on drzal....🙂

miskacabalova
15. okt 2014

Mamicky aj my to uz mame...ale chvalabohu to uz odznieva...chcem sa len spytat ako dlho ste nechodili von, my to uz mame od piatku a vcera uz normalne papal a aj vystrajal huncut jeden 🙂 a ako dlho sa nesmieme s nikym stretnut aby sme nikoho nenakazili???
@toffee
@radulkap
@iwaben
@lenka2411

zanin
15. okt 2014

@miskacabalova infekcny je dovtedy kym nezaschnu vsetky pluzgieriky. ked sa zacne odlupovat koza uz nieje infekcny.

miskacabalova
15. okt 2014

@zanin dakujem krasne 🙂 pana tolko dni samoty sme este nemali 🙂 a este kolko pred nami ☹

iwaben
15. okt 2014

No nam nepovedali, ze nemame nikam chodit. Ale boli sme len doma a ani nikto v tom case akurat nebol u nas. Ale sice, bola u nas raz teta. No nikto iny to nemal, ja len ako keby par stipancov po nohach, aj to som si natierala fenistilom. A nemala som ich ako deti.

radulkap
15. okt 2014

@miskacabalova nam povedali ze dokedy ma vyrazky je infekcny.Von sme mohli chodit aj v nemocnici len kontakt s detmi nesmeli sme mat