Cvičenia na logopédiu

anega79
17. okt 2015

Ahojte kocky, hladam nejake cvicenia pre 4 rocnu dceru na logopediu. Nasa logopedicka sa s nou iba hra, tak neviem co s nou predcvicovat. Na internete som nasla par knih, ktore si chcem objednat, ale vsetky su v cestine. Ak by ste nejake cvicenia mali, budem rada ked ich sem date.

ollski
17. okt 2015

@anega79 a ake pismenka potrebujete precvicovat???? mam nejake materialy odnasej logop mozem odfotit 😉

anega79
autor
17. okt 2015

My mame toho strasne vela. N, M - zamiena za L, potom nevie R, na zaciatku vety nevyslovuje G. Ak by si mala nieco - hocico, rada by som si to pozrela, aspon aby som mala aku inspiraciu.

barbora59
17. okt 2015

nemas moznost zmenit logopedicku?

anega79
autor
17. okt 2015

Ja nezijem na slovensku, tak je to zlozite. Statnu mi vraj pridelia za dva roky, tak som rada aj za tuto, lebo berie 30 eur, ostatne vyse stovky ☹

tova
17. okt 2015

to hladas slovensku logopedicku v zahranici?

anega79
autor
17. okt 2015

ja nehladam logopedicku, ale logopedicke cvicenia

mima177
17. okt 2015

@anega79 odporucam knihu Maria Horecka: Hry s recou. Je v nich popisane ako ma mat ulozene recove organy pri vyslovovani danych hlasok a su tam aj pracovne listy na diferenciaciu...

mima177
17. okt 2015

Ale v tejto knihe su len najproblematickejsie hlasky - sykavky, R a L. Potom uz dalsie dobre knihy z logopedie su len v CR.

kacena4
17. okt 2015

ahojko a aku ma vastne diagnozu? lebo cvicenia z logopedii maju byt vlastne HRA s dietatom v ziadnom pripade nie cvicenia a makanie ako v skole 😖 dieta musi chciet spolupracovat inat to je o nicom. a otazka je ci ma problem len s pismenkami a ich vyslovnostou alebo aj s recou ako takou. vtedy je potrebna prave ta "hra" ako pises. nic ine nepomoze ☹

anega79
autor
17. okt 2015

ma celkovy handicap v reci

petraxy6
17. okt 2015

@anega79 napíš mi do ip emailovú adresu, pošlem ti papiere (ale až v pondelok ti ich preskenujem) podľa ktorých sa učí moja dcéra 🙂

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anega79
autor
17. okt 2015

@petraxy6 dakujem posielam

wenka
17. okt 2015

ja som už tiež popozerala pár odkazov na logopedické cvičenia, ale my potrebujeme Ľ a to som nenašla... nemáte niekto náhodou? rada by som sa vyhla logopédii ak by sme to vedeli zvládnuť aj doma.

hejtermama
12. apr 2020

My sme ako pedagógovia a divadelníci vytvorili takúto reláciu- možno vás inšpiruje:

https://www.youtube.com/watch?v=FQl36OrkE9A
tncka
12. apr 2020

@anega79 my mame lucinka pusinka cd to je velmi dobre,mozno najdete aj na nete nieco take alebo podobne videa

shmoulinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz