Dávali ste deťom kvapky Maltofer?

l24
23. okt 2013

Ahojte maminky, temy o Maltoferi a jeho ucinkoch na zubky tu uz boli, ale su aj 3 roky stare, chcela by som poprosit o cerstve skusenosti maminky, ktore davali svojim deturencom Maltofer kvapky na zelezo, ci si to odniesli cih zubky, pripadne, co ste robili okrem cistenia, aby zubky ostali ako perlicky... A ako dlho trvalo, kym sa vam upravilo zelezo a chut do jedla? dakujem, vazim si kazdu odpoved a prajem vela stastnych okamihov s vasimi ratolestami ;)

cerez
24. okt 2013

Dcérka užívala od druhého mesiaca do jedného roka. Mliečne zúbky mala pekné, biele a umývali sme ich ráno, večer. Čo sa týkalo chute do jedla, s tým sme problém nemali.

jeemima
24. okt 2013

My sme uzivali maltofer od narodenia do 13 mesiacov teraz mame 3 mes pauzu....zubky sme cistili rano po podani maltoferu a vecer pred spanim....pouzivame zub pastu elmex ale az od roka dovtedy sme len kefkou cistili...co sa tyka maltoferu a ucinku na zubky tak ide len o to ze obsahuje cukor a teda to skodi zubkom takze ak sa zubky umyju po podani maltoferu nemusite sa bat....inak skodi zubkom asi tak ako sladeny caj....co sa tyka chute do jedla to neviem povedat lebo sme to brali od narodenia....ale tak nikdy nebol problem s papanim tak sna dto pomaha ;)

hajajanka
24. okt 2013

My sme uzivali maltofer skoro od narodenia do prvych narodenin. Potom okolo tretieho roka, tiez dlhodobo. Zubky sme poctivo cistili ihned po podani lieku a samozrejme rano a vecer. Aj napriek nasej snahe som na zubkoch zbadala take jemne zafarbenie, ale skutocne len jemne (aj ked si myslim, ze to bolo skor mojim prehnanym pozorovanim). Ini ludia si nevsimli nic. Po ukonceni liecby sa toto jemne zafarbenie upravilo. Zubky ma syn skutocne snehovobiele, zdrave, bez jedineho kazu. Bral ho kvoli nedostatku zeleza, chut do jedla ma odjakziva dobru 🙂

jacka
24. okt 2013

my beriem asi mesiac...ale dala nám sirup...... 😅 .........na zubkoch som nezbadala zatial nič.... 😉 ........................a umývame ráno a večer.................no moj nebol a nie je velký jedák....tak neviem posudiť 😒

miku1
24. okt 2013

Moja užívala maltofer dosť dlho, nepamätám presne, ale tuším nejaké 2 - 3 balenia vybrala....zúbky má všetky krásne biele aj zdravé.

zanetkaa
24. okt 2013

ludka140281
24. okt 2013

áno,,,davala som,,,už by som to asi nerobila,,,dcerke sa rýchlejšie rozpadávaju zubky ako tej druhej dcerke ktora ho nebrala(možno genetika,neviem).,,,,sčernali jej už v 5 rokoch...brali sme ho asi jeden rok,vtedy nastal klasika problem "stolica" ☹ ,,nešlo to,zapekal krásne,,,,,,ale na železo v tele je dobry 😀 ,,,lepší akolízat kolajnice 😅

snopkulka
24. okt 2013

Náš malý užíval Maltofer 4-5 mesiacov ako 1,5 ročný, žiadne problémy so zúbkami nemal - má ich krásne ako perličky (slová našej zubárky 😵 ). A chuť do jedla mu neskutočne narástla a našťastie ostala - užíval spolu s vitamínom C a pyridoxínom (B6) 🙂