Beriete kvapky Maltofer počas tehotenstva?

sonickav
19. aug 2012

Ahojte,

brali ste alebo beriete počas tehotenstva tabletky-kvapky na železo Maltofer? Ak áno, aké máte skúsenosti?
Ja som brala žuvacie tabletky, teraz mám kvapky, no keď idem na veľkú potrebu, tak mám od bolesti slzy v očiach. Chcem ich prestať užívať a ostanem len pri Magne B6

nicky07
19. aug 2012

Ahoj, ja som ho užívala pred 6 rokmi keď som čakala syna... Mala som presne také isté problémy, spôsoboval mi neskutočné zápchy... Bolo to strašné a to nehovorím o období po pôrode keď ešte stále dokonale účinkoval a ja som bola pozašívaná až na chrbte... Teraz mi však predpísala moja dr Ferro -folgamma a vôbec také problémy nemám. Myslím že nie je dobré tabletky vysadiť, keďže sú potrebné pre rozvoj mozgu bábätka a taktiež u teba by sa mohla vyvinúť nepríjemná anémia, ktorú by možno nakoniec potrebovali napraviť až transfúziou. Skús len svojho gynekológa poprosiť o zmenu tabletiek, povedz mu aké ti robia problémy. S tbl Ferro-folgamma majú skúsenosti viaceré mamičky z môjho okolia a ani jedna žiadne problémy nemala.

zajaciq
19. aug 2012

nebrala som to vobec, o.i. kvoli zapche. ani v nemocnici a som tu 🙂 a s magne b6 opatrne, funguje ako fenobarbital, latka, ktora sa indikuje pri psychickych poruchach, je navykova (dieta po narodeni moze mat abstinencne priznaky). 😠

mracik
19. aug 2012

odporúčam tabletky Femibion, tam je železo v oveľa lepšej forme. Nemala som žiadne problémy s trávením a po mesiaci a pol užívania som mala krvný obraz ako nikdy predtým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre