Dávkovanie Rectodeltu pre štvorročné dieťa

jespera
1. apr 2014

Zial nemam listok od lekara na davkovanie....Dcera mi priserny dusivy kasel - neda sa zastavit....vecer som dala polovicu, rano a aj teraz na obed polovicu cipky...len nejako jej nezabera, kasle aj nadalej ...doktorka mi nedviha telefon, k veceru mozno skusim pohotovost..ale aj tak dovtedy by som chcela vediet ci vecer jej mozem dat polovicu - ci cely cipok -ci uz ziaden.....dakujem.

stefka33
1. apr 2014

Ja som dávala celý čípok pri záchvate.

koniarova
1. apr 2014

@jespera Celý a ak do hodiny záchvat neprejde, tak môžeš ďalší - aspoň mne tak lekárka kázala. určite zavolaj na pohotovosť a poraď sa. Zvlhčuj vzduch, olejové zábaly na hrdlo a fenistil kvapky. Aj kalciový sirup môžeš pridať.

jespera
autor
1. apr 2014

@koniarova ja si tiez myslim ze vecer mozem dat cely cipok - ked sa to trosku neukludni...ja som davala polovicu, lebo som myslela ze postaci..- predsa je to sila na dieta- ale vidim ze polovica nezabera....

koniarova
1. apr 2014

@jespera Ale zavolaj si radšej na tú pohotovosť, zato nič nedáš. Ja som si neuvedomila, že píšeš, že si už v priebehu dňa dala vlastne celý.

baruskas
1. apr 2014

nám velmi pomohla tymiánová mastička na hrudník a chrbátik (oblast pluc a priedušiek) rectodelt sa používa len pri záchvate, lebo potom stráca účinok, určite nie preventívne...kalciový sirup a promethazin nam pri laryngitíde pomohli...a samozrejme ATB lebo vždy 40°C sme mali...určite navštív lekára...to je jedno či Vašho alebo pohotovosť...netreba čakat až sa začne dusit tak že zmodrie...vlastná skúsenosť :(

aduliak
1. apr 2014

no, s laryngitidou mame bohate skusenosti...urcite dat 1 cipok cely, polky nezaberu.... a najlepsie pred vecernym spankom...pred spanim Promethazin a kalciovy sirup, zvlhcovat vzduch, naparovat nad solnym roztokom... na laryngitidu ATB nezaberaju, je to virus.... aj nasa mava cez 39 horucky dva dni, ale ATB jej nikdy na laryngitidu nedali, dokonca sme lezali aj v nemocke.... a na hrdlo olejovy obklad....striedat s tou tymianovou mastou, ta je fakt super

jespera
autor
1. apr 2014

Dievcata dakujem za odpovede - len ja sa pytam konkretne na moju situaciu - ako dat vecer - kedze vcera vecer brala 1/2 a dnes rano a obed 1/2. Takze otazka znie ci jej vobec mozem dat vecer este nieco?

aduliak
1. apr 2014

@jespera kolko vazi?

saska.t
1. apr 2014

@jespera s rectodeltom nie je sranda,je to tazky cortizon a pri castom uzivani mozete mat problemy s pecenou,velmi nebezpecny liek bez odporucenia lekara, volaj Dr. nech ti presne nadavkuje,mozes znicit zdravie dietata, nema sa davat viac ako 1-2 dni!

martinka05
1. apr 2014

ja som dávala rectodelt len pri lar. záchvate, do hodinky by mal záchvat ustúpiť

jespera
autor
1. apr 2014

@aduliak ahoj, 20kg...

njonja
1. apr 2014

@jespera v jej veku sa smie podavat 1 cipok denne, max 2 - 3 dni. musi sa to ale konzultovat s lekarom!!!

aduliak
1. apr 2014

@jespera ja by som jej dala cely cipok este rano,ak by bola velmi zla noc....teraz vecer uz nie...

milankowa
10. apr 2014

ahoj mamicky.ma niekto cipek rektodelt- dali mi na pohotovosti,len musim vratit.v lekarni ho som nenasla.