Dcéra má fľaky na tele. Čo to môže byť?

leteku
10. feb 2012

Ahojte, dcérke sa včera objavili fľaky na hrudníku, myslela som, že je to nejaká alergická reakcia na nový domáci úbor, ktorý som zabudla oprať. Do rána jej všetko zmizlo a tak šla ráno do škôlky. Keď sa prezliekali po spánku tak sa jej podobné fľaky objavili tentokrát na chrbátiku a niečo aj na tvári. Nie som si vedomá, že by sme jej dali niečo nové okrem toho úboru. Neviete čo by to mohlo byť?

sisaha
10. feb 2012

@leteku mne sa taketo flaky vyhadzali potom co som si zafarbila vlasy jednou farbou., mne sa ale vyhadzali na bokoch - na dotyk to bolo velmi horuce. Podaj jej nejake antihistaminikum (prip. fenistilove kvapky) a pockaj ci sa jej to znova nevyhodi. urcite je to reakcia na nieco (jedlo, prací prasok...)

tunzal
10. feb 2012

leteku syn mal podobné niečo v škôlke, a to bola alergická reakcia na sardinkovú nátierku. daj fenistil kvapky, keby sa to zhoršilo tak choď na pohotovosť.

leteku
autor
10. feb 2012

Myslíte, že môžem dať aj kvapky fenistilu keď berie aerius? to je tiež na alergiu tak aby som ju nepredávkovala.

maca_p
10. feb 2012

ja by som nemiesala dva druhy antihistaminik, ale nie som odbornik 😎

leteku
autor
10. feb 2012

@maca_p - však to aj ja si myslím, že jedno asi stačí

alami
10. feb 2012

@leteku môžeš dať, my sme tiež tak brali na odporučenie alergologičky, aerius daj na obed a ráno a večer fenistil - toľko kvapiek, koľko kg váži. Teraz by som sa ani nezamýšľala, z čoho to má, daj ten fenistil, to by jej malo zabrať a možno sa to už neobjaví. Ak by hej, tak potom sa začbeš zamýšľať.

alenka777
10. feb 2012

nedávala by som určite dvoje antihistaminík...

tunzal
10. feb 2012

@leteku aerius ti na toto nebude dobrý, radšej to vynechať a dať fenistil pár dní, my sme brali tiež aerius a ten nám bol nanič....

alenka777
10. feb 2012

ja by som nedala fenistil ani aerius ale dithiaden...

leteku
autor
10. feb 2012

No dithiaden nemám 😒

sisaha
10. feb 2012

@leteku skus zavolat do nejakej pohotovostnej ambulancie, alebo pohotovostnej lekarne ci mozes miesat..

kaby
10. feb 2012

len moj laicky pohlad - vyzera to na žihľavku... antihistaminika by mali zabrat, ale sla by som na Vasom mieste aj k lekarke na odborne vysetrenie....

koniarova
10. feb 2012

@leteku Nie, nedávaj fenistil, keď berie aerius. Nesmie sa to.

leteku
autor
12. feb 2012

Takže naša záhada vyriešená - alergická reakcia na ústnu vodu listerine - detská. Po jej vynechaní sa nám vyrážky už neobjavili 😉 . Ďakujem za rady

sisaha
12. feb 2012

@leteku som rada, ze ste prisli na to, co jej vadilo. 😉

monikabanbulka
11. máj 2012

dobry den aj mojej malickej sa vyhadzali take fliacky ma to už 3 dni a furt to ma rovnake no nahach na rukach jej to odisl otroska kolko to asi trva dakujem za odpoved monika ☹

ematko29
11. máj 2012

@monikabanbulka moja dcerka minuleho leta mala take na rukach apotom na lickach .isli sme na kozne amala tusim 5tu alebo6tu chorobu.nieje to nic vážne ale možu sa pritom vyskytnuť aj horučky.ja som si myslela ,že ma alergiu na slnko kedže to bolo v leteapo par dnoch som snou išla k lekárovvi.skoč aj ty

monikabanbulka
11. máj 2012

no mi sme boli na pohotovosti povedali ze to je alergia s jedla tak nam dali fenistil kvapky mala na na rucickach a na nozickach take cervene flaky niektore take vetsie ine mensie. horucky nemala

rozala111
14. máj 2012

@monikabanbulka Ahoj, moja dcérka to mala pred 2 rokmi v lete, skončili sme na dovolenke v nemocnici na 5 dní, nešlo jej to zmiznúť, nepomáhali infúzie a ani nič iné, bola to nejaká alergická reakcia, doteraz sme neprišli na to z čoho, potom sa to ešte o rok zopakovalo, a teraz sa jej to urobilo - ale to už vieme, že to bolo od slnka. No predtým asi z nejakého jedla - pravdepodobne z tofu syra.
My sme brali aerius, lebo fenistil nám už nezaberal

rebecca2006
15. máj 2012

.

dejka77
16. aug 2012

@monikabanbulka A zabral jej ten fenistil? Ma to uz vyliecene? Mojej malej sa to tiez urobilo. Sice jej to mizne rychlo, ale nove sa objavuje.

monikabanbulka
17. aug 2012

ahoj zabral jej fenistil kvapky do tyzdna uz nemala nic

vieramatijkova
10. júl 2019

Aj u mojej dcerky sa to teraz v lete objavilo a davam len fenistil a aerius. a pozeram že sa to objavuje viac u dievčat?

julkakv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz