Dcéra má príznaky zápalu apendixu

pomoc1
8. feb 2013

ahojte. moja dcera ma priznaky zapalu slepeho creva ale neviem ci mame zajst k doktorke. zvracala predvcerom a dnes mala hnacku, ale na ziadne silnejsie bolesti sa nestazuje. na internete som si vyhladala ze bolesti v bruchu su hlavny priznak zapalu. neviete nieco ako by som to mohla zistit? dakujem ☹

petraxy6
8. feb 2013

to podľa príznakov: zvracanie a hnačka si prišla na to že má zápal apendixu? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

zivika
9. feb 2013

@pomoc1 tiez neviem ako si prisla na to, ze to je zapal slepeho creva...ja som ho mala a teda ani som nezvracala, ani hnacku som nemala a to mi ho museli vybrat akutne, lebo bolo pred prasknutim...to, co popisujes vyzera skor ako klasicka viroza...

vefi89
9. feb 2013

súhlasím s @zivika , ja som tiež nezvracala, nemala hnačku, mala som ukrutné bolesti, skončila som na akútnej operácií.

dennkaa
9. feb 2013

Ja to mam dost v zivej pamati, co sa slepaka tyka (nie je tomu este ani rok). Ja som teda aj zvracala, aj ma prehanalo (dokonca to bolo prve na co sa ma lekari pytali), ale mala som neskutocne bolesti - nevedela som sa ani len vystriet a ked sa mi potom lekari tej oblasti dotykali pocas vysetrenia, videla som hviezdicky od bolesti. A teda isiel von tiez akutne, lebo bol pred prasknutim podobne ako u @zivika . Ak vsak mas obavy, urcite chod s dcerkou k lekarovi - za to nic nedas.

simca06022011
9. feb 2013

@pomoc1 tak mas podozrenie na zapal slepeho creva anevies ci ist k lekarke??? mmm no nie.. rovno na pohotovost...

ankaevka
9. feb 2013

@pomoc1 mala som zápal a bola to neskutočná bolesť a aj som zvracala...musela som mať celý čas skrčené nohy, vtedy bolesť trocha ustupuje...nech si malá ľahne na chrbát s pokrčenými nohami v kolenách, zatlač jej dlaňou na pravý bok dole a rýchlo pusť, ak ju to bude bolieť tak to môže byť slepák...ale tiež som toho názoru, že to bude skôr nejaká viróza

edita84
9. feb 2013

zájdi na pohotovosť zoberú malej krv či nemá zápal spravia rtg a sono a potom uvidíš. moja malá bola operovaná začiatkom júla 2012 a žiadne z týchto príznakov nemala len ju bolelo celé bruško v sobotu ráno sme šli na pohotovosť a ten istý deň o 13 tej ju už operovali, našťastie sa rýchlo zotavila a v pondelok už bola doma 🙂

danielita111
9. feb 2013

Ahoj ja robim na chire a to co popisujes mi nesedi na apendix.Ako tu niektore maminy spominali u niekoho je pritomne zvracanie a hnacky u niekoho nie.Ide to hlavne s velkymi bolestami brucha,ta bolest sa po par hodinach presuva do praveho podbruska-tam to boli najviac,niekto ma vysoke teploty niekto len zvysenu tt.Dolezite je urobit sono,krvny obraz atd.Toto je akutna forma.Je aj chronicka ktora sa moze prejavovat tak ako u tvojej dcery ale tazkosti pretrvavaju tyzdne az mesiace az pokym sa nejde k dr.🙂Tvoja dcera ma asi virozu ale pre istotu by som sla na pohotovost.clovek nikdy nevie a cez internet sa vysetrit ozaj neda.

zuzka444
9. feb 2013

no ja som tiez prvy krat zvracala ale ked som sa vyvracala zacali mi ukrutne krce v bruchu no potom to preslo na pohotovosti mi dali cierne uhlie a injekciu proti zvracaniu.na druhy den som isla k lekarke a bol to zapal slepaku ale nevybrali mi ho kedze som uz nemala bolesti nasadili mi ken suchu dietu.a bol pokoh zhruba na cca 3-4 roky potom zase ale to uz mala ken krce v zaludku no potom to preslo a na druhy den isla k lekarovi a zase slepak ale uz mi ho vybrali kedze som uz mala 2 poplach.a zistis tak slepak ze v pravo dole v podbrusku ked silno stlacis nemalo by boliet ale ked pustis malo by pichnut.aspom mne to tak stale skusali.

zuzka444
9. feb 2013

a v krvi som mala zvysene leukocity to naznacuje zapal.

janinah
9. feb 2013

môj syn zvracal,hnačkovať a skončili sme na operačke 😒 nič netreba podceňovať a hlavne nie u detí..mňa priviedlo na chirurgiu to,že sa sťažoval na bolesti smerujúce do pipíka,myslela som najprv na pridružený zápal moč.mechúra, v moči aceton a už to išlo....operovali ho do 24 hod. od prvých príznakov