Dcéra má veľkú zapálenú chrastu

salome123
6. sep 2017

dcera mala na lici taku velku zapalenu chrastu, zacala som jej na to davat alpu a rybiu mast na hojenie, ale chrasta sa v strede vylieci ale na kraji sa zacne znovu zapalovat a presuvat sa na zdravu kozu...uz takto presla asi 2cm. na mieste kde bola povodne ma to uz vyliecene, ale posunulo sa jej to dalej a nie a nie to vyhojit. stretli ste sa s tym? nas lekar ma 2t dovolenku tak chcem pockat na neho.

sissy27
6. sep 2017

@salome123 vášho lekára určite niekto zastupuje, na to, aby vám vypísal papier na kožné, tak to určite stačí. Zrejme to nie je len tak nejaká chrasta, ale buď herpes alebo nejaký infekt, baktéria. Dva týždne by som s tým nečakala.

salome123
autor
6. sep 2017

@sissy27 neries, viem preco na neho chcem do buduceho tyzdna pockat.

pribinak
6. sep 2017

Na kožné nepotrebujes vymenny listok, mozes ist rovno na kožné
Zrejme herpes

nika1106
6. sep 2017

@salome123 tak potom nepytaj radu .... Urcite by som sla k dr....ku koznej nepotrebujes listok

nika218
6. sep 2017

Moze to byt sladka chrasta. Nasa to mala na licku a ostala jej potom aj jazva. Staci napr.stipanec od komara, rukami si tam zaniesla Streptokoka a vytvorila sa jej chrasta ktora sa zva sovala. Dava sa na antibiot.masticka 2x denne framykoin alebo tiez sme davali masticku Baneocin pri synovi. A nech si to dieta nechyta...

katkasofi
6. sep 2017

@salome123 skús odfotiť. Možno ti lepšie poradíme.. mna tiež napadla sladká chrasta. Môj ich mal po celom tele.. dlho sa to lieči

loginexistuje
6. sep 2017

Urcite necakaj ak je to impetigo bude sa to sirit a moze sa to dostat k oku a pomoze len atb mast

salome123
autor
6. sep 2017

@katkasofi
@nika218 takto to vyera

salome123
autor
6. sep 2017

tak to zacalo apotom sa to cez okraje posuva ku uchu

zviz
6. sep 2017

@salome123 je to impetigo-medove chrasty. Bakterialna infekcia na kozi. Treba na to antibioticku mast a pozor! Je to vyskounfekcne.

zviz
6. sep 2017

*vysokoinfekcne

bocianka123
6. sep 2017

@salome123 no nechcem vidiet ake to bude mat za tie dva tyzdne.. ak teda chces cakat.. s bakt.infekciou na kozi ako ti tu uz niektore napisali..nie je sranda..na kozne papier nepotrebujes lebo je to akutny stav..

maminecka2
6. sep 2017

Smer kozne, listok netreba. Bezodkladne. Este je to aj na tvari a u dievcatka 😲 Ak jej zostane jazva (na to vela netreba), tak bude cely zivot nestastna...
Podla mna 100% bakterialne.

salome123
autor
6. sep 2017

@zviz vdaka... je to nieco co vyriesi obvodak?

@bocianka123 nikde som nenapisala, ze sa lekar vrati o dva tyzdne.

sunflower000
6. sep 2017

Skus postriekat koloidnym striebrom

bocianka123
6. sep 2017

@salome123 a vyriesi to aj obvodak.. aj mojmu synovi to vyriesil obvodak..

loginexistuje
6. sep 2017

@salome123 v uvodnom prispevku pises ze chces pockat na svojho lekara a ze ma 2 tyzdne dovolenku ale fakt chodte ma to dost velke nas to mal tiez opakovane a ostali mu flaky

salome123
autor
6. sep 2017

@loginexistuje tu je dolezita info kedy dovolenka zacala 😖

salome123
autor
6. sep 2017

kazdopadne dakujem za reakcie k veci... zariadim sa podla toho.

anjelicek26
6. sep 2017

@salome123 impetigo - antibiotikovu mast ti vypise obvodak, pediater, kozna a aj hocikto na pohotovosti. Siri sa to rychlo, takze co najskor. A moze nakazit vsetkych okolo. Ziadne kupalisko, plavaren, spolocne kupanie vseobecne.

zviz
6. sep 2017

@salome123 ano, staci obvodny lekar. Ak mas doma hypermangan, opatrne sterilnou gazou namocenou v slaboruzovom roztoku hypermanganu daj dolu tu chrasticku (to je bariera ktoru si robia bakterie a musi ist prec, inak maste nepomozu) poriadne vydezinfikuj peroxidom a natri antibiotickou mastou. Nam lekarka predpisala Fucidin ale vraj zabera aj Framykoin. Prelep, nech si to mala nechyta a neroznasa dalej. Opakuj 2x denne. Men kazdy den uteraky, preper na co najvyssiu teplotu, vyzehli. Ja som kazdy druhy den menila aj postelne pradlo a dcerine veci prala oddelene. Nikto iny z nas to nedostal. Po nasadeni liecby to mala do tyzdna fuc, zostal len jemny ruzovy fliacik ktory mizne.

salome123
autor
7. sep 2017

@zviz
@anjelicek26 velmi pekne dakujem za rady.

pupava36
31. máj 2018

Je to sladká chrasta, tiež stým bojujem a zatiaľ je to celkom uspesne

pupava36
31. máj 2018

@zviz práveze ta chrasta sa nesmie dávať dole, pretože sa to ďalej prenáša..

pupava36
31. máj 2018

@zviz a nesmie sa to prelepovat, musí to zostať vzdušné, čiže je dobre keď sa to vetra aby sa to ususilo.... Fucidin je na lekársky predpis tiez sme ho dostali

zviz
31. máj 2018

@pupava36 mne bolo povedane, ze chrasta musi ist dole, lebo tym sa bakterie chrania a mast je neucinna. Infekcia sa prenasa tekutinou z pluzgiera, nie chrastou samotnou. Kazdopadne treba dodrziavat hygienicke zasady pri osetrovani rany. Nam kazali prelepovat kvoli sireniu infekcie do okolia kedze sme mali doma babatko. A teda dcere sa to zahojila do tyzdna, takze tak.

wind123
31. máj 2018

Ak nemas atb mast tak este Ti trochu pomoze betadine, ten kupis v lekarni...len potierat niekolko krat za den

pupava36
31. máj 2018

@zviz no a mne dnes lekár povedal ze v žiadnom prípade nedávať dole chrastu, že sa to šíri aj tak.... ano treba dodržiavať prísnu hygienu ktorú aj dodržiavame... Asi ma každý lekár iný názor, každý povie inak, ja by som chrastu nedavala dole, ved ja ju nedávam dole ani sebe keď sa mi niekde vytvori

pupava36
31. máj 2018

@zviz a tiež nám povedal ze neprelepovat lebo ze to sa musí sušiť, ja mam ešte 6 mesačného syna, dcéra má okrem chrasty aj kiahne takže máme veselo doma.... Zvláštne aké majú rôzne názory ty lekari

littleloves
26. aug 2021

@salome123 dobrý deň. Viem, že ubehlo už kopec času, ale dcéra má presne to iste, zajtra ideme ku kožnej, má to na lakti, lenže ona sa na tej lakti povodne oskrela o tu sietku na cestovnej postieľke, tak sme mysleli, že je to z toho a presne stred sa zahojil a na boli ostalo a posúva sa to.. bola to ta medova chrasta nakoniec?